گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مهدی اختری

عبدالحسین

بسیجی

1341/11/08

شهر کاشان

1363/12/22

جزیره مجنون

دارالسلام ابوزیداباد

مهدی اختری در شهر كاشان سال 1341 متولّد شد و بعد از مهاجرت خانواده به شهر ابوزيدآباد، دوران ابتدایي را در آن­جا سپري كرد امّا به دليل فقر خانوادگي ادامة تحصيل نداد. سپس خدمت مقدّس ­سربازي را در ارتش سپري نمود و پس از گذشت يك سال از پايان خدمت، مجدداً به علّت عشق و علاقه به جبهه، داوطلبانه به میادین نبرد شتافت. به دليل اعتمادی كه در دوران خدمت سربازي به او داشتند، مسئوليت انبار تداركات و آشپزخانه را به وي محوّل نمودند.

قبل از اعزام به جبهه­ با همة فاميل­ ساکن در كاشان، محمّدآباد، ابوزيدآباد و ادارات خداحافظي كرد. اخلاق او زبانزد همة همسايگان و هم‌محلّي­ها بوده است. بعد از مجاهدت در عمليّات بدر به عنوان نيروي پيادة لشكر 14 امام حسين(ع)، گردان ابوالفضل(ع) در تاريخ 1363/12/19 در منطقة هورالهويزه به شهادت رسيد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

واعتصوا به حبل­الله جميعا و لاتفرقوا

چنگ بزنيد به ريسمان خداوند و از هم متفرق نشويد.

با درود و سلام بر رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران و با سلام بر شهيدان راه اسلام و با سلام به پدر و مادرم چند جمله وصيت نامه ناقابل براي شما مي­نويسم%

پروردگارا اينك براي رضاي تو و براي خشنودي تو و به امر خليفه بر حق تو كه نائب امام زمان نيز مي­باشند قدم به صحنه جهاد عليه كفر مي­گذارم بدان اميد كه يا مرا به فيض شهادت برساني و يا مرا بيامرزي و توبه­ام را بپذيري كه حال به تو نيازمندم و غير از تو كسي را ندارم خدايا بسيار در تلاش بودم تا براي تو بنده­اي مخلص باشم هر چند كه لطف تو شامل حالم بوده ولي شرمنده و سرافكنده­ام و اميد بخشش دارم خداوندا ميداني كه از مردن هراسي ندارم و شهادت در راه حق خيلي شيرين است خداوندا سوگند مي­خورم كه گرانبهاتر از خونم متاعي ندارم كه بدهم و اينك مرا گلگون شده و تكه تكه شده بپذير خدايا من تا آخرين نفس كه در دل دارم در سنگر خواهم ماند.

پدر جان شايد بعد از كشته شدن من ناراحت شويد اما اين را بدان كه افتخار بزرگي نصيب شما مي­شود پدر جان مي­دانم كه حق فرزندي را در قبال شما انجام نداده­ام بهر حال اميدوارم كه از من راضي باشي بعد از شهادت من صبر پيشه كن و عزا نگير بلكه خوشحال باش من افتخار مي­كنم كه با جوان­هايي هستم كه باز برايم شيرين­تر از آن است كه در بستر بيماري از دنيا بروم دوست دارم با چهره خونين و بدن تكه تكه به درگاه الهي بروم.

مادر- خواهرها و برادرانم به خاطر بديهايي كه به شما كردم مرا ببخشيد و حلالم كنيد و از تمام افرادي كه مرا مي­شناسند بخواهيد كه مرا ببخشند.

اميدوارم با تقديم خون ناچيزم به اسلام و امام عزيزمان خدمت و رضايت خدا و شما را فراهم كنم. در آخر براي طول عمر امام كنيد و اين پير جماران را تنها نگذاريد. به اميد فرج آقا امام زمان. فرزند حقيرتان مهدي اختري    63/11/20

  •  مهدی اختری

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع