گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اسماعیل سلمانی بیدگلی

زنده علی

بسیجی

فنی و الکترونیک

1345/01/01

1362/07/30

غرب مریوان

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

اسماعيل در سال 1345 در بيدگل در خانواده اي مستضعف و كاملاً مذهبي ديده به جهان گشود وي در اين خانواده مذهبي و با ايمان توانست از تربيت صحيح اسلامي برخوردار شود.

از همان ابتدا عاشق راه الله بود و از چهـره نورانيش و نامي كه برايش انتخاب كرده بودند بر مي آمد كه وي روزي از سربازان امام زمان(عج) خواهد بود و اوست كه با عشق به خدا به‌سوي ستاره خوشبختي پرواز خواهد كرد و سعادتمند خواهد شد.

زماني كه اسماعيل به سن نوجواني رسيد وقتي با زندگي و مشكلات خا نواده اش آشنا شد براي اين كه كمك دهنده و يار آنها باشد و باري از دوش خانواده بردارد در كارگاه هايي از قبيل آهنگري و دوچرخه سازي دستي ديگر مشغـول بـكـار شـد وي بـا زحـمت و كـارهـاي روزانه اش به كارهاي ساده ديگري كه بهتر است بگوئيم ابتكاراتي  نو بود مي پرداخت.

اسماعيل از هوش سرشاري برخوردار بود با وسائل و ابزارهاي خيلي ساده وسيله هاي برقي مانند راديو ضبط كولر برقي و را مي ساخت. در راهپيمائي ها فعالانه شركت مي كرد و با پخش اعلاميه هاي رهبر انقلاب تنفر و انزجار خويش را از رژيم ظلم و ستم اعلام مي كرد. پس از پيروزي انقلاب مجدانه تر به كوشش و فعاليتهاي مذهبي و تبليغاتي مشغول بود. اسماعيل به عضويت بسيج در آمد و آموزش نظامي ديد و در هنگام جنگ ايران و عراق خواهان اعزام به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شد تا اسلام را ياري كند. سرآن‌جام در تاريخ 61/4/30 براي اولين بار به جبهه اعزام شدند و در عمليات پيروزمندانه و افتخار آفرين محرم شركت داشتند. اسماعيل جواني شجاع و رشيد بود وي بسيار مهربان و متين و خوش برخورد بود او خيلي متواضع بود هميشه خود را از ديگـران كوچكتر مي شمرد اخلاق وي به گونه اي بود كه همه را جذب خود مي كرد.

اسماعيل در بين دوستان از هر فرصتي بـراي هـدايـت آنها از تذكرات و نكات اخلاقي استفاده مي كرد و از زندگي پر زرق و بـرق بيـزار بـود و هميشـه لبــاسـهاي ساده مي پوشيد. در تاريخ 62/6/1 داوطلبانه از طرف بسيـج بـه جبهه عازم شد.

سرآن‌جام اسماعيل سلماني در غرب مريوان در عمليات ظفرمند والفجر چهار به سرور آزادگان سيدالشهدا (عليه السلام) اقتدا كرد و در تاريخ 62/7/30 به آرزوي ديرينة خود كه همان لقا الله بود رسيد و به خيل شهدا پيوست.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم رب الشهدا و الصدیقین

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله

امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

(قرآن کریم)

گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و در نزد خدا روزی می‌خورند.

به‌نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان مخصوصاً شهیدان منطقۀ گل‌آرا کاشان و به‌نام یکتا پروردگار عالم بشریت و با سلام و درود فراوان به رزمندگان اسلام و شهیدان راه حق و حقیقت و با درود و سلام فراوان به نائب بر حق امام زمان(عج) امام‌خمینی وصيت‌نامه‌ام را شروع می‌کنم:

وصیتم به مادرم مادری که عمری با زحمت و تلاش فراوان و با سختی‌های زیاد مرا بزرگ کرد و تحویل جامعه‌ام داد، فرزندی را با خون جان بزرگ کردن و تحویل جامعه دادن و از آن‌جا قربانی کردن و در راه امام(عج) و حسین آن پیشوا و معلم شجاعت و دلیری و پاکدامنی بسیار دشوار می‌باشد ولی چه می‌توان کرد که کشور در جنگ است و اسلام در خطر و ما باید با اعتراض سرخ خود و با خون خود بر حاکمیت سیاه یزید عراق، صدام جنایتکار معترض شویم و مشتی محکم بر دهان ابرقدرت‌های بزرگ بزنیم.

وصیت دیگرم به مادر خواهرانم شما باید راه ما شهیدان را ادامه دهید و مانند حضرت زینب کبری(س) زندگی کنید و مانند او تمام کارهای نیک را انجام دهید و صبر و استقامت نمایی و از همه مهم‌تر این‌که تو ای مادر، من را حلال کنی و اگر ضدانقلاب حرفی زد گوش به حرف آنان ندهی و همیشه سعی کنید که نمازتان را در اول وقت و با خلوص نیت به‌جا آورید.

ای مادر من موقعی‌که وضوی نماز گرفتم بعضی‌ها مسخره‌ام می‌کردند ولی من هیچ‌وقت گوش به حرف این و آن ندادم زیرا اگر می‌خواستم گوش به حرف این و آن بدهم هیچ‌وقت مقامی به این بزرگی یعنی مقام قرب خداوند (اگر خداوند خواسته باشد نصیبم شود) را به دست نمی‌آوردم و هیچ‌وقت گریه بر مزار من نکن اگر گریه می‌کنی بر علی‌اکبر حسین(ع) گریه کن.

وصیتم به پدرم، پدرجان تو هم کم‌تر از مادر زحمت مرا نکشیده‌ای از تو هم می‌خواهم که از من بگذری و اگر احیاناً در مقابل شما اشتباهی از من سر زده است مرا ببخشی و دست حلالیت بر من بکشی.

وصیتم به شما برادر بزرگم، قاسم‌جان شما ناراحت نباشید و سعی کنید که در زندگی از امامان سرمشق بگیرید و راه شهیدان را ادامه دهید و اگر یک موقع از من خطایی دیده‌اید  مرا ببخشی و به برادران کوچک‌ترمان توصیه می‌کنم که زندگی امامان را بخوانند و از آن‌ها سرمشق بگیرند و ادامه‌دهنده راه شهیدان باشید.

کوتاه سخن ای خانوادۀ عزیزم و ای پدرجان و مادرجان خلاصه این‌که اگر ان‌شاءالله شهادت نصیبم شد و بدن پاره‌پاره‌ام و این‌که ان‌شاءالله که مانند علمدار حسین بن علی(ع) بدن بی‌دستم را آوردند مبادا ناراحتی بخودتان راه دهید و باید افتخار کنید که توانسته‌اید چنین فرزندی را بزرگ کنید و این‌گونه در راه اسلام (فی سبیل الله) قربانی کنید و اگر خواستید بر من گریه کنید برای مظلومیت حسین(ع) گریه کنید که این نهضت ما سرچشمۀ نهضت حسین(ع) می‌باشد و دست از یاری حسین زمان یعنی روح‌الله برندارید و هروقت که به یاد من افتادید نوار من شهیدم من را بگذارید تا برای‌تان بخواند.

و تنها خواهشی که از شما دارم این‌که دست از یاری روحانیت متعهد برندارید که اسلام بدون روحانیت معنا ندارد و اگر دست از آن‌ها بردارید خون شهیدان را پایمال کرده‌اید و دیگر این‌که به برادران عضو پایگاه صاحب‌الزمان بیدگل بگویید که از پایگاه دست برندارید و به قول رهبر انقلاب مملکت اسلامی باید همه‌اش نظامی‌باشد  و ارتش بیست میلیونی تحقق پیدا کند.

پدر و مادر و برادران و خواهرانم خواهشی که از شما دارم هیچ‌وقت در برابر ضدانقلاب ناراحتی از خون نشان ندهید که آن‌ها خوشحال باشند و هروقت که نگاه‌تان به آن‌ها افتاد با قلبی سرشار و با خنده با آن‌ها برخورد نمایید که آن‌ها بیشتر ناراحت شوند و اگر ضدانقلابی در منطقه ما باشد امیدوارم که نباشد اما راضی نیستم که در تشییع جنازه‌ام حاضر شود و حتی در مجالس ختم و فاتحه‌خوانی و ای مادر عزیزم من وقتی که از خانه بیرون می‌رفتم آرزویم این بود که یا راه کربلا را باز کنم و یا این‌که شهید شوم حالا نمی‌دانم کدامیک از آن‌ها نصیبم خواهد شد.

به امید پیروزی رزمندگان اسلام علیه کفر جهانی

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اسماعیل سلمانی

10/ 06/ 1362

کیستم من یک شهید مکتب و اسلام و قرآنم

که بگذشته ز راه دین و قرآن از سر و جانم

نام من باشد اسماعیل و در لقب سلمانیم من

پاسدارم این عیان است، نیست حاجت بر بیانم

در مصاف دشمنان، اسلام را یاری نمودم

حملۀ والفجر آن‌چه بود اندر توانم

 

  •  اسماعیل سلمانی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع