گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابوالفضل احمدی محمد آبادی

یحیی

بسیجی

کشاورز

1345/01/01

روستای محمدآباد کویر بخش مرکزی

1364/06/11

سد دز اهواز

محمد آباد کویر

  ابوالفضل احمدي درسال 1345 در روستاي محمدآباد كوير از توابع شهرستان آران و بيدگل چشم به جهان گشود از 6 سالگي در مدرسه شهيد استادي همان روستا مشغول تحصيل شد.وبعد از دورة راهنمايي بدليل فقر مادي يك سال به كار كشاورزي پرداخت و بعد براي ادامه تحصيل به دبيرستان امام خميني (ره ) كاشان رفت و در رشته رياضي موفق به اخذ ديپلم شد.او در تابستان ، قالي مي بافت و پول آنرا براي تحصيل پس انداز مي كرد. با شروع انقلاب اسلامي فعاليتهاي خود را در كتابخانه و پايگاه و جهادسازندگي شهرستان كاشان شروع كرد.در برگزاري جلسات مذهبي و ارشاد نسل جوان روستا يد طولايي داشت و از نفوذ كلام خوبي برخوردار بود.او در پاكي و صداقت زبانزده همگان بود .ابوالفضل فردي فهيم،تيزهوش و از افراد فعال و پر كار در جبهه بود كه حتي در جبهه موفق به اخذ گواهينامه رانندگي شد.

    ابوالفضل از طريق بسيج در دو نوبت به جبهه اعزام شدو در عمليات والفجر 3 و 4 حضوري فعال داشت.

    آخرين مسئوليت او در جبهه مسئول انتشارات لشگر 14 امام حسين ( u ) بود كه بالاخره در منطقه آموزشي سد دز در تاريخ 1364/6/11 بدرجه رفيع شهادت نائل آمد.

 

 

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

« قل إنَّ الموتَ الَّذی تَفرّونَ مِنهُ فانَّه مُلاقیکم »

بگو به درستی که آن مرگی که از آن می گریزید پس آن ملاقات کنندة شماست

« أینَ ما تَکونوا یُدرککُمُ المَوت »

هرجا باشید مرگ شما را در می یابد

 

به نام اللّـه آن جـان بخـش دل هـا

صفـای هـر دل و نـور روان هــا

خداوندی که رحمان و رحیم است

به موجودات هستی او کریـم است

الهـی  از  گنــه مــن شرمســارم

در این درگـه دگـر رویـی نـدارم

 

با سلام و درود بر یگانه منجی عالم بشریّت حضرت بقیه الله اعظم امام زمان (عج) و با سلام بر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی .

بنا به وظیفه شرعی که هر مسلمان باید وصیّت نامه داشته باشد بر آن شدم که چند کلمه ای هر چند مختصر به عنوان وصیّت بر روی  کاغذ بیاورم .

اوّل از همه چند کلمه با مردم ، و آن این که قدر این انقلاب و رهبری را بدانید و حامی و پشتیبان آن باشید چرا که این انقلاب ، اسلام اصیل و واقعی را به ما معرّفی نمود و ما را از منجلاب فساد نجات داد و به سوی حق راهنمایی کرد . با خود بیندیشید اگر این انقلاب شکل نگرفته بود و اوضاع به همان منوال سابق پیش
می رفت حالا ما چه بودیم ، مادران و خواهران ما به چه صورت بودند ، جوانان اوقات خود را در کجا می گذراندند که الحمدلله با انقلاب ریشة همة فسادها کنده شد . پس با شرکت خود در دعای کمیل ، توسّل ، ندبه و به خصوص نماز جماعت دست به دعا بردارید تا إن شاء الله خداوند متعال به فضل و کرم خود ، این انقلاب و رهبری را برای مسلمین حفظ نماید .

- و اماّ ای دانش آموزان عزیز ،  امیدان آیندة کشور ! ای دانندگان کشور ! در آینده بیدار و به هوش باشید و بکوشید تا بتوانید به نحو احسن دروس خود را ادامه دهید و در کنار دروس ، اصول اعتقادی را فرا گیرید تا در آینده بتوانید در برابر افراد از خدا بی خبر ایستادگی کرده و مجال حضور به آن ها ندهید . بکوشید تا با تخصّص همراه با تعهّد ، کشور را از وابستگی نجات دهید که استقلال واقعی بدون استقلال اقتصادی معنای کامل ندارد و این وظیفه شماست که کشور را به استقلال واقعی برسانید .

- ای پدر بزرگوار و ای مادر مهربان ! از شما حلالیّت می طلبم . ای پدر و مادر عزیز در طول عمر ، برای بزرگ کردن و تربیت من زحمات فراوانی متحمّل
شده اید إن شاء الله که خدا به شما اجر بدهد و از این که زحمات شما به هدر نرفته است خوشحال و راضی باشید .

- ای پدر و مادر عزیز ! از این که در طول عمر بسیار نافرمانی شما را کرده ام و موجب ناراحتی شما شده ام جدّاً عذر می خواهم و تقاضای بخشش دارم .
نمی گویم در شهادت من ناراحت نباشید و گریه نکنید که این حقّ مسلّم شماست ولی تقاضا دارم کاری که دشمن را شاد می کند انجام ندهید و بدانید مردن حق است و هیچ کس زودتر از موعد مقرر از دنیا نمی رود پس چه بهتر که انسان خود به استقبال مرگ رفته و مرگ با عزّت و شرف را انتخاب کند .

- خواهران و برادران عزیز ! تقاضای حلالیّت دارم . از خواهران بزرگتر به خاطر زحماتی که در بزرگ کردن من متحمّل شده اند و از خواهران کوچکتر و برادر به خاطر ناراحتی هایی که به واسطة من داشته اند و اذیّت هایی که از طرف من به
آن ها رسیده ، تقاضای حلالیّت دارم و إن شاء الله که می بخشند . إن شاء الله خدا به شما صبر عنایت فرماید و شما را به تقوا و انجام احکام اسلامی و حجاب سفارش می کنم .

و امّا سخنی هم با  انجمن اسلامی ، جمعی که مسئولیّت سنگین و مهمّ شناساندن اسلام و انقلاب را به عهده دارند ؛ بدانید که وظیفة شما تنها امر به معروف نیست بلکه همیشه امر به معروف و نهی از منکر با هم است پس به حکم مسلمان بودن موظّفید نهی از منکر کنید و جلوی فساد را بگیرید . نگذارید نونهالمان بی گناه در دام شیطانی بعضی افراد مفسد قرار گیرند .

و ای پدران ! مواظب بچّه های خود باشید و با همکاری جدّی با انجمن اسلامی ریشة چند مفسدی که در دِه وجود دارد بکَنید و بگویید  به ما چه مربوط که
ضربه اش را می خورید . از کلیه اقوام و دوستان و آشنایان تقاضای حلالیّت دارم واگر کسی حقّی دارد می تواند از پدرم طلب کند که إن شاء الله پدرم هم این را قبول می کند و یا این که ببخشد چرا که در روز قیامت هیچ کس قادر به دادن حقّ کسی نیست . به امید دیدار در روز قیامت با سرافرازی و سعادت ابدی در جوار انبیا و اولیاء خدا .

                                                                    والسّلام

پاسدار وظیفه ابوالفضل احمدی محمّد آبادی

امضا : 1364/6/6

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  ابوالفضل احمدی محمد آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع