گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر سرمدی بیدگلی

عبداله

سرباز سپاه

1348/03/01

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

علي اكبر سرمدي 1348/3/1 در خانواده اي مذهبي و متدين ديده به جهان گشود. پدر و مادر او چون علاقه زيادي به اهلبيت عصمت و طهارت داشتند نام او را علي اكبر نهادند. وي دوران كودكي خود را همانند ديگر كودكان پشت سر نهاد و در سن هفت سالگي براي رفتن به مدرسه و فراگيري علم و دانش در دبستان صباحي بيدگل ثبت نام كرد. سال سوم تحصيل خويش را مي گذراند كه انقلاب اسلامي آغاز شد. با سن كمي كه داشت با قلبي مالامال از عشق به رهبر خويش و ايمان كامل به اسلام و قرآن در برابر نابكاران شاهنشاهي ايستاد و در اكثر راهپيمائي هاي زيادي كه در منطقه آران و بيدگل اعلام مي شد شركت مي نمود. در اوان كودكي داراي شجاعتي خاص بود. هميشه در جلسات مذهبي شركت مي‌كرد. بعد از گذشت يكسال دوره راهنمايي ترك تحصيل كرد و در مغازة قنادي برادرش مشغول بكار شد او ضمن كار، در پايگاه صاحب الزمان بيدگل نيز فعاليت مي‌كرد.

وي فردي متدين و پايبند به عقايد اسلامي بود و داراي اخلاقي نيكو و خوش برخورد با مردم محل بود. سرمدي در سن پانزده سالگي در جستجوي رفتن به جبهه شد ولي بعلت كمي سن او را نمي پذيرفتند و در سال 1363 با اصرار زياد و دست‌كاري شناسنامه خود، وارد بسيج شد و آموزشهاي نظامي را فرا گرفت و در سال 1364 براي اولين بار عازم جبهه فاو شد و در تداركات انجام وظيفه مي‌كرد. بعد از مدتي در جبهه فعاليت خود را تغيير داد و كار نگهباني و ديدباني در جبهه را بعهده گرفت. در سال 65 آرپيچي زن خط مقدم جبهه شد. از آن زمان به بعد چندين بار عازم جبهه شد. پيش از عمليات كربلاي 4 يك مرتبه به مرخصي آمد و پولهائي كه در نزد برادرش و در بانك داشت گرفت و گفت مي خواهم خمس اين پولها را بدهم. سپس همزمان با چهارمين سالگرد رحلت جانگداز خواهر مرحومه اش بود تاريخ 1365/10/4 در جبهه شوشتر در عمليات كربلاي 4 ، منطقه ام الرصاص به آرزوي ديرينه خود شهادت در راه حق و حقيقت رسيد و جسد پاك و مطهرش در خاك گرم و سوزان آن ديار مفقود گشت. در پايان از خداوند متعال آرزو داريم كه هر چه زودتر پيكر پاكش به وطن برگردد و تسلي خاطري براي خانواده اش باشد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

 

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله

امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

(قرآن کریم)

«گمان نکنید آنان‌که در راه خدا کشته شدن مرده‌اند بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.»

به‌نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با درود و سلام به یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و با درود و سلام بر امام امت خمینی بت‌شکن و با درود و سلام بر رزمندگان غیوری که شبانه‌روز در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل مردانه می‌جنگند و عاشقانه شهید می‌شوند و به لقاءالله می‌رسند و با درود بر خانواده‌های شهدا، معلولین و مجروحین و اسرا و سلام بر شهدای کربلای ایران که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند سخنم را با نام یاد خدا شروع می‌کنم:

پدر و مادرعزیز و بزرگوارم شما در طول زندگی سختی‌های زیادی برای من کشیدید و از این‌که نتوانستم این همه زحمت شما را جبران کنم واقعاً طلب بخشش می‌کنم. پدر و مادر امیدوارم این فرزندتان را که به عنوان امانتی نزدتان بود و خوب امانتداری کردید به صاحب اصلیش برگردانید حلال کنید. از شما می‌خواهم که اگر بدی و یا خطایی از من دیده و یا شنیده‌اید مرا ببخشید.

مادر مهربانم در شهادتم چون کوه استوار و استقامت کن و اما ای خواهران و برادانم از شما معذرت می‌خواهم و امیدوارم که مرا ببخشید و حلال کنید و از شما تقاضای دعای خیر دارم و هر شب هم مرا فراموش نکنید و مرا به یاد داشته باشید از برادرانم می‌خواهم که اگر خدا به من شهادت را عنایت کرد و شهید شدم اسلحه مرا به زمین نگذارید وجبهه‌ها را خالی نگذارید.

خواهرانم حجاب خود را حفظ کنید که حجاب شما ضربه‌ای بر سر دشمن اسلام و قرآن است. برادرانم در مجالس سخنرانی و مذهبی و یادبود شهدا و در نمازجماعت و نمازجمعه شرکت کنید و سلام مرا به دوستان و آشنایان برسانید و از آن‌ها از طرف من حلالیت بطلبید.

از پدر و مادرم می‌خواهم که اگر شهید شدم برای علی‌اکبر امام حسین(ع) گریه کنند که غریبانه در صحرای کربلا شهید شد. انسان روزی پای به این میدان آزمایش می‌گذارد و چند روزی نیز وقت امتحانش به پایان می‌رسد این وقت را هیچ‌کس نمی‌تواند تغییر دهد مگر خدای متعال از مردم می‌خواهم که جبهه‌ها را خالی نکنند و امام را تنها نگذارند و در پشت جبهه‌ها با دشمنان داخلی مبارزه کنند. از برادران پایگاه صاحب الزمان بیدگل می‌خواهم  که پایگاه را خالی نگذارند ومرا ببخشند و حلالم کنند.

خدمت پدر و مادرم عرض می‌کنم من این وصيت‌نامه را در آخرین لحظات که قرار است به‌سوی میدان نبرد حرکت کنیم نوشتم. پدر و مادر این آرزوی من بود و بسیار خوشحالم که خدا این توفیق را به من داد تا در جهاد مقدس که امام عزیزمان آن‌قدر درباره آن سفارش کرده است شرکت کنم. جهادی که امام می‌فرمود از فروع دین واجب‌تر است خوشحال هستم از این‌که در لشکر امام زمان به عنوان یکی از سربازان کوچک او در حال دفاع از اسلام و قرآن هستم.

پدر و مادر عزیزم اگر من شهید شدم خوشحال باشید از این‌که خداوند بر شما منت گذاشت و فرزند شما را جز شهدا قرار داد و والدین مهربانم از این‌که نتوانستم حق فرزندی را نسبت به شما ادا کنم و آنچه که وظیفه‌ام بود انجام دهم وهمان‌طورکه می‌دانید همه ما برای رفتن به این دنیا آمده‌ایم. دنیا میدان آزمایش و جمع کردن توشه برای آخرت است و همه ما خواهیم رفت چه امروز و چه فردا ولی چه بهتر که انسان با مرگ باعزت بمیرد و من همیشه این را از خدای بزرگ خواستم که مرگ من را شهادت در راه خودش را نصیبم گرداند. موقعی‌که خبر شهادت من را به شما دادند هیچ غم و اندوهی به خود راه ندهید که خدا با صبرکنندگان است (ان الله مع الصابرین) از خداوند متعال برای شما والدین محترم و عزیزم طول عمر و استقامت در راه خدا را آرزو دارم و در پایان از همه دوستان و آشنایان و همسایگان از طرف من عذرخواهی کنید و بگویید مرا ببخشند و حلالم کنند.

والسلام علیکم و رحمه و برکاته

فرزند کوچک‌تان علی‌اکبر سرمدی  

  •  علی اکبر سرمدی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع