گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمود سرکاری آرانی

محمدتقی

بسیجی

چله دوانی

1346/01/01

1362/12/10

جزیره مجنون

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

محمود در سال 1346 در خانواده اي زحمتكش و پرتلاش در آران بدنيا آمد.او همگام با برادرش محمد در دوران قبل از دبستان ، سعي داشتند همراه با آموزش قرآن در كارها به پدرو مادر خود كمك كنند.محمود دوران ابتدايي خود را در مدرسه 25 شهريور آران شروع و در سال 1358 با موفقيت به پايان رساند. او تعطيلات و تابستانها كار مي كرد تا بدينوسيله بتواند كمك خرجي براي خانواده بدست آورد. با وجود سن كم در صحنه هاي انقلاب حضور داشت و در تظاهراتها شركت مي كرد.او دوران راهنمايي خود را در مدرسة نظام وفا گذراند. براثر مشكلات اقتصادي خانواده ترك تحصيل كرده و از نعمت درس خواندن محروم شدو چون قبلاً شاگردي كرده بود و آمادگي براي كار داشت ، در شغل چله دواني مشغول شد. در همين زمان بود كه با پايگاه و بسيج آشنا شد و شبها به پايگاه مي رفت و باگذشت زمان و آموختن تجربه در پايگاه براي رفتن به جبهه به آموزش نظامي رفته و بعد از آموزش در اصفهان ، به جبهه اعزام شد. او كه بيش از 16 سال نداشت و جواني برومند و رشيد بود ، در گردان مسئوليت آر.پي.چي زن به او داده شد. محمود در چندين عمليات شركت كرده و در سه مرحله مجروح و در بيمارستانهاي تهران بمدت چندين هفته بستري شد و سرانجام او در عمليات خيبر شركت كرده و در منطقه جزيره مجنون ، بدرجه رفيع شهادت نائل و پيكر پاكش به همراه همرزمانش تشييع و در جوار ديگر شهدا به خاك سپرده شد.

 

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد. 

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

« اللّهم الجعلنی من جندک ، فان جندک هم الغالبون ، اللّهم اجعلنی
من حزبک ، فان حزبک هم المفلحون ، اللّهم اجعلنی من اولیائک
فان اولیائک فان اولیائک لاخوف علیهم و لاهم یحزنون »

نستوه و گام استوار ، راست قامت ، درست اندیش ، صادق و خالص و بر مبنای آگاهی و بینش به سوی جبهه های نبرد با دشمن شتاب گیرید . سوگند به خدای
بی شریک و بی نیاز که من بر حق و دشمنان ما بر باطل هستند و می روند .

« از سخنان امیرالمؤمنین (ع) »

- اگر ما در جنگ یک قدم عقب بنشینیم دشمن صد قدم جلو میاید .

« امام خمینی (ره) »

- با درود و سلام بر سالار شهیدان حسین بن علی (ع) که با خون خود اسلام را زنده نگاه داشت و خون انسان را آزاد کرد و گفت ای انسان ها آزاد هستید و نباید در مقابل ظلم و جور سر تسلیم فرود آورید و با درود و سلام بر امام زمان حجه بن الحسن العسکری (عج) تعالی فرجه شریف و با درود و سلام بر پیر جماران امید مستضعفان جهان ، حسین زمان فرماندة کل قوا امام خمینی و با سلام و درود بر رزمندگان اسلام این عاشقان خدا و دعای خیر برای معلولین و مجروحین و سلام بر مفقودین .

- اینجانب طبق وظیفة شرعی وصیّت نامة خود را با امّت شهیدپرور و پدرم و مادرم و خواهرن و برادرانم آغاز می کنم .

- امّت شهیدپرور قهرمان ! این سخنان که وصیّت می کنم در تمام وصیّت نامه شهدا است ولی می دیدم که کسی به آن ها عمل و گوش نمی کند . مجبور شدم دوباره تذکّر دهم . همه گفتند پیرو ولایت فقیه باشید و هرچه آن ها می گویند عمل کنید و آن ها هم از خودشان نمی گویند و از قرآن و نهج البلاغه و امام زمان (عج)
می گویند پس این دستورات به مراتب از طرف پیامبران و امامان و آن ها هم از جانب خداوند به ما ابلاغ می کنند و اگر از سخنان امام سرپیچی کردیم از سخنان خدا سرپیچی کرده ایم . باید از روحانیّت که احساس مسئولیّت می کنند و به اسلام و انقلاب متعهّد هستند پیروی کنید .

- در ادارات دولتی بعضی ها که در رأس کار و کاری از دست آن ها هست مردم خیلی از دستشان و حتّی شهیدان ناراحت و نگران هستند و از سر آن ها به این زودی نمی گذرند ، چون خیانت می کنند و نژادپرست و شخصیّت پرست هستند و امام جوانی که فریب گروهک های محارب را خورده اند به شما اخطار و پند
می دهم که باید به آغوش اسلام باز گردید و اگر باز نگردید نه دنیا دارید و نه آخرت و کار و راه شما شیطانی و نفسانی است . شیطان در زمان قیامت می گوید ، من به سراغ همة جوانان می آمدم ولی بعضی ها ایمان قوی داشتند و از دستم فرار کردند و دلشان نمی خواست ولی شما دلتان می خواست که به این راه بیایید . خلاصه کارتان و راهتان بی فایده است دیگر جای پایی در این مملکت و این منطقه و شهر و مردم ندارید و باید به سر عقل بیایی ، که اگر سر عقل نیایید نیروهای حزب الله شما را به راه خواهند آورد و یا به درک واصل خواهند کرد .

- ای پدرم ! که با رنج و مشقّت زیادی مرا بزرگ کردی و سلام بر آن چهرة کبودت که در زیر آفتاب سوزان در بیابان ها بر اثر کار و تلاش سیاه شده است و از راه دور چهرة تابناک تو را می بوسم و بر این بوسه افتخار می کنم . ای پدرم ! دلم
می خواهد در شهادت من گریه نکنی و اگر خواستی گریه کنی به خاطر فرزندت نگریی ، گریه کم ، امّا اشک شوق و گریة شادی کن که پسرت در راه یاری اسلام و قرآن شهید شد و آرزو دارم هنگامی که به بالای سر من آمدی و پیکر غرق به خون مرا دیدی ، اوّل قبل از هر کار دست هایت را به سوی آسمان بلند کنی و بگویی خدایا ! این قربانی ناقابل را از ما بپذیر و در آخرین وداع هم دلم می خواهد خودت با دست های تاول زده ات که بر اثر کار و تلاش و کشاورزی تاول شده مرا در قبر بگذاری و امیدوارم که مرا به بزرگی که خودت نزد خداوند داری ببخشی و
هم چنین در عزای من شیرینی بدهید و لباس سیاه نپوشید و از دستم رضایت کامل داشته باشید .

- مادر جان ! دلم می خواهد وقتی که من شهید شدم تو ناراحت نشوی و در موقع عزای من بگو که ای عزداران امروز روز عزا نیست بلکه روز دامادی پسرم می باشد چرا که او تازه به خانة بهشتی خود می رود و از تو طلب بخشش می کنم . مادرم ! تو هم چون فاطمه (س) صابر باش و افتخار کن که چنین فرزندی را در دامنت پرورش دادی که در راه خدا شهید شود .

- خواهرانم ! شما هم چون زینب (س) تنها دختر نمونة علی (ع) باشید و او را الگو قرار دهید و حجابتان را حفظ کنید که سیاهی چادر شما اندام دشمنان اسلام را به لرزه انداخته است و از شما طلب بخشش می کنم و امیدوارم که هم چون
زینب (س) در برابر مشکلات صابر باشید و این صبر شما موجب لرزش اندام منافقان خواهد شد .

- برادرانم ! شما هم چون حسین (ع) دارای شجاعت و تقوا باشید و از روحانیّت مبارز و آگاه که در ... کلمه نامشخص ... همانند چراغی برای کلبه ای می باشند حمایت کنید و وحدت را که عامل اصلی پیروزی می باشد حفظ کنید و در نماز جمعه که میعادگاه مسلمین است شرکت کنید و هر لحظه به یاد خدا باشید و از یاد خدا غافل نشوید که نهایت حرکت ما به سوی الله می باشد و از همة شما برادران تقاضای عفو و بخشش می کنم و نکند که برای من گریه کنید تا موجب خشنودی منافقان شود .

- دوستان و آشنایانم ! شما هم به فرامین گهربار امام امّت گوش فرا دهید و به
آن ها عمل کنید و در نماز دشمن شکن جمعه شرکت کنید و از وفاداری به اسلام عزیز و دشمنی با امریکا و هر انسان ظالم و ستمگر دریغ نورزید و یار مظلومان و دشمن ظالمان باشید و در پایان از همة شما دوستان و آشنایان و فامیل ها طلب بخشش می کنم و إن شاء الله که مرا خوبی خودتان بخشید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار . از عمر ما بکاه و بر عمر ما بیفزا .

فرزند حقیر شما محمود سرکاری آرانی 

   

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

  •  محمود سرکاری آرانی
  •  محمود سرکاری آرانی
  •  محمود سرکاری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع