گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد سرکاری آرانی

محمدتقی

بسیجی

دانشجو

1348/01/02

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در سال 1348 در خانواده اي اصيل و مذهبي در آران بدنيا آمد، پدرش مي كوشيد تا از طريق كشاورزي مخارج خانواده را تأمين كند.محمد نيز قبل از اينكه خودش را خوب بشناسد با قاليبافي وكشاورزي آشنا شد و از اين طريق به كمك پدرو مادر خودمي پرداخت. دوران ابتدايي را در دبستان 17 شهريور، با موفقيت پشت سر گذاشت.در دوران ابتدايي، انقلاب به پيروزي رسيد ، اما در همين دوران همراه برادر بزرگتر خود به مجالس سخنراني مي رفت.در سال 1359 وارد مدرسه راهنمايي شهيد خدمتي شد در اين دوران او با توجه به سن كمي كه داشت وارد پايگاه بسيج شد و همراه دوبرادر خود و چندتن از جوانان محل ،  گروه مقاومت شهيد بهشتي را تشكيل دادند و شبها به حراست و نگهباني محل شهر پرداختند. او از طريق مدرسه با بسيج آشنا شد و به آموزش مقاومت رفت. محمد دوران راهنمايي را به خوبي پشت سر گذاشت و در همان سال در آزموني در دانشسراي تربيت مدرس قم قبول شد.اما زمانه اقتضاء مي كرد كه درس را رها كند و براي مبارزه با دشمن متجاوز به جبهه برود. او با گفتن اين كلمه كه امروز روز جنگ است براي آموزش نظامي به اصفهان رفت و بعد از آموزش مستقيماً به جبهه اعزام شد. طي چندين مرحله حضور در جبهه در اين مدت آموزش قايقراني ديده و در لشگرهاي نجف اشرف و امام حسين ( u ) ، به مدت يك سال ونيم به نبرد با دشمن متجاوز مشغول بود تا اينكه در عمليات كربلاي 4 شركت كرده و خط شكنان را به خط اول انتقال مي داد و براي آخرين بار با دوستان خداحافظي كرده و در حين عمليات مفقودالاثر مي گردد و چشمان پدرو مادر را در انتظار مي گذارد.

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد. 

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

« فضل اللّه المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً درجات منهُ و مغفرتاً و راحمةً »

به درستی که پروردگار برای مجاهدین در راهش فضل و ثواب بزرگی مقدّر فرموده و آن ها را بر ... کلمه نامشخص ... داده .

- با سلام و درود بر خاتم انبیا حضرت محمّد (ص) و سلام و درود بر نائب بر حقّش امام بت شکن خمینی کبیر و با سلام و درود بر شهیدان وصیّت خود را آغاز می کنم .

- بر حسب وظیفه ای که داشتم چند کلمه ای برای ملّت قهرمان می نویسم ؛

ای ملّت قهرمان ایران ! می خواهم دعا کنید و ... متن ناخوانا ... رهبر کبیر انقلاب نماز جماعت بخوانند . از شما می خواهم جبهه های جنگ را خالی نکنید چون این جنگ برای ما یک امتحان الهی است .

- ای مردم ! کمک به جبهه را فراموش نکنید و به هوش باشید که اسلام در خطر ابرقدرت های شرق و غرب است اگر یک ذرّه فکر کنید و بیندیشید متوجّه
می شوید که ما باید بمیریم چه بهتر است که در راه حق کشته شویم و اسلام را از خطر کفّار نجات دهید . ما باید هم چون حسین (ع) باشیم که وقتی اسلام را در خطر دید خود برخاست و با لشکر کمی که داشت اسلام را نجات داد و با همة همراهانش شهید شدند و درخت اسلام را آبیاری نمودند . از شما مردم می خواهم با نشأت گرفتن از قرآن و پیامبر (ص) و امام عالی قدر و رسالت اصیل خود را به ... کلمه نامشخص ... برسانند که در این راه بسیار خون ها ریخته شده و می شود . اگر ما به گذشته باز گردیم می بینیم که امامان و پیامبران الهی همه در جنگ و جدال بوده اند اگر شما هم همین کارها را بکنید ، اگر توان جنگ دارید ، بجنگید و اگر می توانید کمک مالی کنید .

- از ملّت می خواهم که هیچ وقت نماز جماعت ها ، دعای توسّل ها و دعای
کمیل ها را فراموش نکنند و دعا برای امام بزرگوار و خیراندیش را فراموش نکنید . ... متن ناخوانا ...

- وصیّتم به پدر و مادرم ؛ اگر شهید شدم وقتی که کربلا فتح شد مرا به یاد آورید و از طرف من قبر شش گوشة حسین بن علی (ع) را ببوسید و عکس مرا در آن جا بیاویزید . از شما پدر و مادر عزیزم می خواهم در عزایم گریه نکنید و اگر هم
می خواهید گریه کنید برای علی اکبر (ع) و علی اصغر (ع) امام حسین (ع) گریه کنید و ناراحت نباشید که پسر خود را از دست داده اید چون امانتی است که خداوند داده و پس می گیرد و از پدرم می خواهم که خودش زیر جنازه ام را بگیرد و در قبر بگذارد و از شما پدر و مادر عزیزم می خواهم مرا ببخشید چون تا زنده بودم موجب ناراحتی شما بودم و خلاصه آخرین کلام من به شما پدر و مادرم این که مرا حلال کنید و مرا ببخشید . زحمات زیادی برای من کشیدید و نتوانستم جبران زحمات شما را بکنم .

- وصیّتم به برادران و خواهرانم ! این است که اوّلاً کوچک تر از آنم که شما را نصیحت کنم . از شما می خواهم ادامه دهندة راه شهیدان باشید و فرزندان خود را مانند علی اکبر (ع) و زینب (س) تربیت کنید و از شما خواهرانم می خواهم
هم چون زینب (س) رسالت خود را انجام دهید و حجاب خود را رعایت کنید و فرزندانی هم چون علی اکبر (ع) و علی اصغر (ع) تربیت کنید و ادامه دهندة راه شهیدان باشید و نماز جماعت را فراموش نکنید و در دعاها شرکت کنید چون
خیر و برکت دعاها رزمندگان را یاری می دهد و دعا برای امام را هیچ موقع فراموش نکنید .

- از شما خانوادة عزیزم می خواهم که مرا در شب جمعه به خاک بسپارید و دعای کمیل و دعای ندبه را در سر مزارم بخوانید و از شما می خواهم که مرا پهلوی برادرم محمود به خاک بسپارید .

- از شما پدر می خواهم که وقتی که می خواهید مرا به خاک بسپارید چشمانم باز بگذارید که منافقان بدانند که با چشم باز این راه را انتخاب کرده ام و دستم را باز کنید که بدانند با دست خالی رفته ام و هیچ چیزی با خود نبردم و هر کسی که دنبال چیزی می گردد بداند که هیچ نمی برد و فقط یک کفن می برد .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  محمد سرکاری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع