گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیداحمد سجادی نوش آبادی

سیدمحمد

بسیجی

محصّل

1345/03/01

1360/08/16

جاده اهواز-دزفول

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

سيّد احمد سال 1345ش در شهر نوش ‏آباد متولّد شد. كودكى بيش نبود كه از نعمت پدر محروم گشت. در اين زمان بود كه محروميّت را با تمام وجود احساس كرد و براى همين در اوقات فراغت براى كمك به امرار معاش خانواده كار مى‏كرد.

او حضورش را در دفاع مقدّس نوعى دفاع از انقلابى مى‏دانست كه به وسيله‏ ى محرومان و به رهبرى امام قدس‏ سره به دست آمده است. كلاس اوّل دبيرستان بود كه از طريق جهادسازندگى به آبادان اعزام شد. در دومين مرحله از طريق بسيج به مناطق عمليّاتى دزفول رفت. لحظات آخر عمر با كمال اطمينان مى‏گفت: «ان شاءالله شهيد مى‏شوم و در جوار رحمت الهى جاى خواهم گرفت.

آرى چنين شد و در تاريخ 60/8/16 در جبهه  دزفول شهد شهادت را نوشيد.      یادش برای همیشه جاودان باد

 

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون.

وصيت من اين است كه تمام خواهران و برادران اطاعت از فرامين رهبر انقلاب را واجب شرعي دانسته و دوستان او را دوست خود و دشمنان را دشمنان خود بدانند. دشمنان او دشمنان اسلام و دوستان او دوستان اسلامند. مبادا بر شهادتم بگرييد كه دشمن شاد مي‌شود بدانيد كه ان‌شاءالله من در جوار رحمت حق جاي خواهم گرفت و خداوند متعال مقام شهادت به من عطا خواهد كرد.

مادر مهربانم: در زندگي رنج فراوان به شما دادم ولي اميدوارم كه جانم را در راه شما فدا كنم كه راه شما همان راه خدا است. اميدوارم كه هيچ‌وقت به من ناكام نگوييد چون من در نهايت كام را گرفتم كه بهترين نعمت‌ها است و تو اي مادر از تو مي‌خواهم تا به حال كه زينب‌گونه رفتار كرده‌اي تا هروقت كه مي‌تواني زينب‌گونه رفتار كن كه خدا پشتيبان ما است مادرجان حال وقت آن رسيده كه رسالت زينب‌وار خود را نشان دهي مادر عزيزم كه بعد از خدا مهربان‌ترين و عزيزترين موجودها نزد من هستي و من به وجود تو مادر افتخار مي‌كنم كه چنين فرزندي را تربيت كرده اي كه افتخار اسلام باشد سالم به مادر گراميم مي‌رسانم.

برادران عزيزم: بدانيد و آگاه باشيد كه من راه خود را انتخاب كرده‌ام و از قيد و بندها رها شده و آرزوي شهادت را در سر مي‌پرورانم زيرا كه اساس اين جمهوري مقدس بر خون جوانان استوار و پايدار شده است. برادرانم از شما مي‌خواهم كه مانند حسين، حسين‌وار باشيد. حسين‌وار بنشينيد، راه برويد، حرف بزنيد. همانند حسين عمل كنيد كه خدا پشتيبان شما است برادرانم از شما مي‌خواهم كه راه من را ادامه بدهيد و اسلحه‌ام را زمين نگذاريد و راهم را ادامه بدهيد كه اطمينان دارم ادامه خواهيد داد.

خواهر عزيزم: حجاب و عفت و پاكدامني را سرلوحه زندگي خود قرار داده و هميشه فاطمه و زينب‌وار زندگي و مبارزه كن. خطاب به امت: قدر اين ابرمرد را بدانيد از بيانات گهربارش استفاده نماييد كه راستي خداوند حجت عظيمي به ما نموده و در اين برهه از تاريخ چنين رهبري را به ما اهداء نموده است قدرش را بدانيد كه فردا در روز جزاء در پيشگاه خداوند سرافكنده و شرمسار نباشيم هميشه گوش به فرمان امام باشيد و از اين نعمت گران‌بها كه خداوند نصيب ما كرده است حداكثر استفاده را بنماييد خداوندا از جان و عمر ما بگيرد و بر عمر امام بيفزايد. خطاب به منافقين: شما اي منافقين كه پس از پيروزي انقلاب فقط اسم و شهرت و نام و سازمان را به عنوان كيش شخصيت به يدك مي‌كشيد از شما مي‌پرسم آيا براي رضاي خدا يك شب براي اين خلق خدا پاسداري داده‌ايد ضمناً از تمام برادران و دوستان و خانواده‌ام مي‌خواهم كه مرا ببخشيد ديگر عرضي ندارم به جز سلامتي شما به اميد پيروزي حق بر باطل.

«والسلام»

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

به تقوي‌الله و كلام امام را تكراي مي‌كنم و مي‌گويم: بترسيد از خدا و معصيت او را مادامي كه زنده هستيد، روا مداريد،‌ چرا كه خداوند بينا و شنواست. هر عملي كه بكنيم، مي‌بيند و هر حرفي را كه مي‌زنيم، مي‌شنود،‌ پس بيشتر از خودمان مواظبت كنيم تا مبادا عملي از ما سر زند و يا حرفي از زبان ما خارج شود كه موجب خشم و ناراحتي خداوند شود و حقيقتاً اين همان لطف خداوندي و آن‌همه نعمت‌هايي كه ايزد متعال به ما عطا كرد، سزاوار نيست خلاف امر او را عمل كنيم يعني سرپيچي از اوامر الهي نهايت بي‌انصافي است، چرا كه او در حق ما خوبي مي‌كند و ما در مقابل آن‌را با بدي جواب مي‌دهيم.

            16/ 04 / 1365

فرزندانم يكي از عواملي كه باعث مي‌شود آدمي راه صحيح و طريقت نيك را بپيمايد،‌ شناخت و آگاهي است. يعني اگر انسان هرچه بيشتر شناخت و آگاهي داشته باشد،‌ نسبت به انجام وظايف خويش، مقيدتر مي‌گردد. اينجاست كه ما در دعاي امام زمان(عج) مي‌خوانيم: خداوندا ما را نسبت به انجام ندادن معاصي شناخت عنايت فرما. آري هدف از خلقت شناخت خداست. لذا در حديث از پيامبر مي‌باشد كه عبادت يك عالم بهتر از عبادت70 عابد است. پس بايد سعي كنيم علم و شناخت خود را زياد نماييم. آري فرزندانم شما را سفارش مي‌كنم كه خود را با علم و عمل مجهز نماييد تا بتوانيد به راحتي به سوي كمال و سعادت پرواز نماييد.

      07/ 01 /1365

اميدوارم طبق گفته امام صادق(ع) كه فرمود: براي ما زينت باشيد و نه سرافكندگي و خدا هم انسان را خلق كرد و برايش تكليف قرار داد كه در سوره مؤمنون آيه 15 آمده است: «افَحَسِبتُم انَّما خَلقناكُم عَبَثا و انّكم اِلينا لا تُرجَعون ... آيا پنداشته‌ايد كه شما را عبث و بيهوده آفريده‌ايم و هرگز به ما رجوع نخواهيد كرد.

نماز جماعت را ترك نكنيد كه سعادت در آن است و در كتابخانه فعال باشيد كه درك و فهم در آن است. اميدوارم در راه خدا قدم برداريد.

برادران عزيزم! دنيايي كه در آن زندگي مي‌كنيم محل گذر است.

هان! مواظب خود باشيم كه غفلت ما را نگيرد و اين مسافرخانه را خيال نكنيم كه خانة‌ اصلي و ماندني است. اين‌جاست كه بايد مراقب خود باشيم. تا آن‌جا كه در توان داريم طبق فرامين اسلام عمل نماييم. آري، اگر كمي فكر كنيم خواهيم يافت كه در چه راهي هستيم، اعمال‌مان به كجا ختم مي‌گردد. آيا رضاي الهي در آن‌ها هست يا خير؟ اميدوارم كه بتوانيم از اين امتحان الهي با عزت و سربلندي بيرون آييم.

       06/ 01/ 1365

دوست دارم نامة‌ ناقابلم را با جمله‌اي از مولاي متقيان و اميرمؤمنان(ع) زينت دهم كه فرمود: «خوشا به حال كسي كه روز قيامت را ياد كرد و براي آن حساب باز نمود و به اندكي ساخت و از خدا راضي بود».

آري برادرم! حقيقتاً كسي برنده است كه اين دنيا را وسيله‌اي براي به دست آوردن روز قيامت قرار دهد و از نعمت‌هاي آن در جهت خشنودي خداوند متعال استفاده كند. وقتي كه انسان به ياد آخرت بيفتد، به ياد آن وقايع هولناك محشر بيفتد، مسلماً كمي به فكر مي‌افتد و اعمال خود را جمع و جور مي‌كند و در تمام حركات خود براي آن حساب باز مي‌كند و بدين ترتيب است كه حضرت علي(ع) مي‌فرمايد خوشا به حال اين افراد.

ما كه ادعاي شيعة علي بودن مي‌كنيم،‌ سعي كنيم بيشتر خودمان را با سفارشات ايشان وفق دهيم.

شنبه: 14/ 04/ 1365

  •  سیداحمد سجادی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع