گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی ستم کش نوش آبادی

هدایت اله

بسیجی

کارگر

1344/01/01

1361/02/15

خرمشهر

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

علی در اوّل فروردین ماه 1344 در شهر نوش آباد و در خانواده ای کشاورز متولّد شد.

بعد از دوران تحصیلات ابتدایی ، برای کمک به امرار معاش خانواده ، ترک تحصیل نمود و به شغل رنگ کاری و نقّاشی ساختمان مشغول شد . او در سال 1359 در کارخانه ریسندگی کاشان استخدام شد .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، سن و سال نوجوانی او مانع از اعزام به مناطق جنگی شده بود . وقتی اصرار او در مراکز اعزام بسیجیان به جبهه ، در کاشان نتیجه نداد ؛ به همراه یکی از دوستانش به قم رفت و از طریق بسیج قم موفّق به اعزام به جبهه شد .

علیدر عملیات شکست حصر آبادان از ناحیه پا مجروح شد . او مجدّداً در چند مأموریت جنگی شرکت نمود تا در نهایت در عملیات بیت المقدّس ( آزادسازی خرمشهر ) شرکت نمود و در همین عملیات در تاریخ 1361/2/15 به شهادت رسید .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده شوند .

- اگر با کشته شدن من دین حسین (ع) که همانا دین خداست پابرجا می ماند ،
ای خمپاره ها ! هرچه زودتر مرا دریابید .

- شب ، شب حمله است ، شب عشق ، شب پیروزی حق بر باطل ، شب شتافتن به سوی اللّه و از آن جایی که هر مسلمان وظیفه دارد در هر لحظه وصیّت نامه خود را بنویسد اینجانب علی ستمکش نیز مسئولیت خود را انجام می دهم .

- با درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و با سلام به روح پاک و مطهّر شهدای صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران وصیّت نامه ام را آغاز می نمایم .

- ابتدا باید به عرض برسانم ؛ اینجانب از آن جایی که درک کردم اسلام به خون نیاز دارد تا بارور گردد من وظیفه شرعی خود دانستم و در این جهاد مقدّس شرکت کردم و هیچ کس مرا به زور به جبهه نفرستاده بود و خود من دو دفعه دیگر موفّق شده بودم که به جبهه بروم و از حملات و خطرات آن آگاه بودم ولی برای بار سوّم به جبهه اعزام شدم .

- از برادران مسلمان و ایمانی ! تنها تقاضایم این است که تا خون در رگهایشان جاری است دست از امام امّت خمینی بت شکن برندارند و پیرو ولایت فقیه باشند و برادری و اخوّت را نسبت به یکدیگر مستحکم تر نمایند زیرا دشمن از اتّحاد شما هراس دارد .

- از تمام خواهران و مادران ! دینی تقاضا دارم که حجاب خود را به طور کامل حفظ نمایند .

- ای خواهر و مادر مسلمان ! حجاب تو از خون من بیش تر باعث شکست دشمن می شود . 

- پدر و مادرم ! هرچند که با شهید شدنم داغی بر دلهایتان می گذارم و شما آرزو داشتید که مرا داماد کنید امّا من شهادت در راه خدا را بر تمام مادّیات دنیوی ترجیح می دهم و آگاهانه قدم در این راه می گذارم و امیدوارم که هرچه زودتر به آرزویم برسم و من از علی اکبر حسین (ع) و شهید اخباری عزیزتر نیستم که با به جای گذاشتن چند فرزند در راه خدا شهید شد و از شما تقاضا می کنم که برایم گریه نکنید زیرا گریه بر شهید معنی ندارد .

- از دوستانم و تمام برادران و خواهرانم ! خواهش می کنم که اگر خطایی از من سرزد مرا ببخشند تا در آخرت آسوده باشم و اگر کسی پول یا چیزی از من
می خواهد از برادرم دریافت کند و اگر شهادت نصیبم شد مرا در قطعه شهدای نوش آباد دفن کنید .

  •  علی ستم کش نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع