گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر احمدی فرد

عباس

بسیجی

محصّل

1343/05/01

1361/08/11

عین خوش

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

على اكبر مرداد 1343ش در آران متولد شد. پس از گذراندن دوران ابتدايى (در دبستان هفده شهريور) و دوران راهنمايى (مدرسه‏ ى نظام وفا) بود كه انقلاب اسلامى ايران به پيروزى رسيد. در دوران نوجوانى دچار درد شديد پا گرديد به ‏طورى كه خطر فلج شدن مى‏رفت. ضعف شديد مالى هم توان درمان را از خانواده گرفته بود تا اين‏كه با توسّل به آقا امام‏زمان(عج) سلامتى كامل خود را بازيافت. او جوانى آرام، باوقار و دوست داشتنى بود.

على اكبر در پايگاه بسيج به حفظ و نگهبانى از شهر علاقه داشت. با شروع جنگ تحميلى، او آماده ‏ى پيوستن به صفوف رزمندگان شد. پاييز 61ش سال سوم دبيرستان (شهيدان عبداللهى) بود كه بعد از گذراندن دوره‏ ى آموزش نظامى در اصفهان، عازم ميدان جنگ عليه دشمن متجاوز شد و در عمليّات محرّم شركت كرد. بعد از جنگيدن در مراحل مختلف عمليّات در تاريخ 61/8/16، درمنطقه‏ ى عين خوش دزفول، بر اثر اصابت تركش خمپاره‏ ى دشمن به نداى حق لبيك گفت .

 

روحش شاد، يادش گرامى وراهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

«و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل‌الله امواتاً بل هم حياء عند ربهم يرزقون»

«گمان مبريد آنان كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده‌اند بلكه آنان زنده‌اند و نزد خدا روزي مي‌خورند»

با درود و سلام به رهبركبير انقلاب اسلامي امام خميني و با درود و سلام به رزمندگان دلير و شجاع و با درود و سلام به امت شهيدپرور سخنانم را آغاز مي‌كنم:

اينجانب علي‌اكبر احمدي‌فرد با افرادي از آران‌ كاشان كه چند ماهي است در جبهه‌هاي حق عليه باطل مي‌جنگيم و حالا خدا لياقتي به من داده كه در حمله‌اي كه چند ساعت ديگر شروع مي‌كنيم من احساس مي‌كنم كه خدا لياقتي به من داده با تمام بعثيون كافر كه با اسلام دشمن هستند بجنگم و آن‌ها را نابود كنم و يا گردن بزنم و اگر خدا بخواهد لياقتي به من دهد كه شهيد شوم. پيامم به امت شهيدپرور و خانواده‌مان اين است كه پشتيبان اسلام باشيد و تمام منافقين را نابود كنيد به رزمندگان دعا كنيد و امام را فراموش نكنيد و تمام مردم اگر جهبه احتياج به نيرو داشته باشد به جبهه روند و اگر نياز لازم ندارد از پشت جبهه به رزمندگان كمك كنند و تا تمام خوهران عزيز آران زينب‌وار باشند و حجاب خود را حفظ كنند همان‌طور كه امام گفتند حجاب مسئلة‌ بسيار مهم است.

هدفم از اين‌كه به جبهه رفته‌ام اينكه تا آخرين قطرة‌ خون با طرفداران آمريكا و صداميان بجنگم و آن‌ها را نابود سازم اگر كشته شوم شهيدم و بنابراين پيروزم و اگر صداميان را كشتم بازم پيروزم و با رزمندگان پس از اين‌كه دشمن را نابود كرديم راه قدس را باز خواهيم كرد و در نتيجه به فلسطين خواهيم رفت تا قبلة‌ مسلمين قدس عزيز از چنگال كمونيست‌ها و يا امپرياليسم خونخوار آزاد كنيم و آن‌ها را نابود گردانيم و ان‌شاءالله اسلام سرافراز و پيروز و مستحكم بر جا ماند.

وصيتم به پدرم: سلام بر پدر بزرگوارم كه اسطورة مقاومت است درود بر تو كه با دست‌تان پينه بسته‌ات مرا اين‌گونه بزرگ نمودي و سعادتي خداوند به تو عنايت كرد كه چنين فرزندي را روانة‌ جبهه پيكار حق عليه كفر و از خدا بي‌خبر كردي و به چنين پدري افتخار مي‌كنم و احساس شرمندگي و ضعف در خود مي‌كنم و اگر شهادت در راه خدا نصيبم شد مرا حلال كند و از خطا و اشتباه و نقطه ضعف‌هايم درگذر. پدرم مي‌دانم دائم تو را آزار و اذيت كرده‌ام اما از تو مي‌خواهم به بزرگي خودت مرا ببخشي – پدر عزيزم بدان اسماعيلت از فرمان بارتعالي سرپيچي نخواهد كرد و تا آخرين دم حيات خود از اين مرز و بوم دفاع خواهد كرد. پدرم مبادا لحظه‌اي غافل شوي بلكه آگاه باش و با آنان‌ كه با اسلام و كشور بقيه‌الله در جنگ و ستيز هستند و قصد ضربه زدن به اين انقلاب اسلامي و مردمي را دراند به سر جنگ پرداز و با آنان سازش نكن.

وصيتم به مادرم: سلام بر معلم اخلاق مادرم، مادرم كوه باش هم‌چون كوه استقامت كن و فاطمه‌وار و زينب‌گونه زندگي كن مادرم از تو درخواست مي‌كنم در شهادتم قطره اشك در چشمانت نقش نبندد و لباس سياه به تن نكن زيرا منافقين و دشمنان مكتب قرآن شاداب و خوشحال مي‌گردند بنابراين به پيام خون شهيدان كه همان حمايت از روح خداست عمل نما – مادرم صبر و بردباري را پيشه گير و اگر خواستي گريه كني به حال علي‌اكبر حسين و شهيدان گلگون‌ كفن صحراي كربلا خصوصاً سرور شهيدان و رهبر آزادگان حسين بن علي(ع) گريه كن و دست از پير جماران بت‌شكن زمان روح‌ خدا رهبركبير انقلاب و ابرمرد جهان امام خميني بر ندار

و اما وصيتم به خواهرم: خواهرم زينب‌گونه راهم را ادامه بده و حجاب و عفت و پاكدامني را سرلوحة زندگي و برنامه خود قرار بده و سياهي چادر تو استتار سنگر من است.

وصيتم به برادرم: و اما تو اي برادرم پرچم خونين مرا از زمين بردار و سلاح آتشين را در دست گير و قلب و سينة‌ دشمن را مورد هدف خود قرار بده و دست از اسلام و چشم اميد اين امت و بنيانگذار نظام عدل الهي برندار به اميد پيروزي نهايي رزمندگان اسلام بر كفر جهاني. جاويد باد پرچم پر افتخار الله‌اكبر كه رمز معجزه‌آساي و طنين‌ پيروزي را نويد مي‌دهد.

                                                         والسلام

 برادر حقير علي‌اكبر احمدي‌فرد آراني اعزامي از كاشان

خدا يار و نگهدار شما

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

شهادت، يك رستگاري بزرگ است. امام‌خميني

  •  علی اکبر احمدی فرد

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع