گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیداحمد ساجدین آرانی

سیدجواد

سرباز ارتش

1345/03/01

1364/04/19

پیرانشهر

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

سيّد احمد در تاريخ 1345/03/1 در بيدگل به دنيا آمد. بعد از دوران تحصيل ابتدايي براي كمك به معيشت خانواده به قالي­بافي در منزل پرداخت. در سال 1362 براي گذراندن دوران خدمت سربازي راهي ارتش شد كه در نهايت در تاريخ 1364/04/19 به شهادت رسيد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- به نام آن خدایی که جهان را آفرید و به نام او که جانم داد و خواهد گرفت.

- با درود بی پایان به پیشگاه مقدّس ولی عصر (عج) و با درود به نائب بر حقّش خمینی بت شکن ، با درود بر امّت شهیدپرور و قهرمان پرور ایران و با درود بر رزمندگانی که در جبهه های نور علیه ظلمت با خون خویش درخت اسلام را آبیاری می کنند وصیّت نامه خود را آغاز می کنم .

- خدمت پدر و مادر گرامی ام ! سلام عرض می نمایم . إن شاء اللّه که همیشه سالم و سلامت باشید .

- پدر و مادرم ! ضمن عرض سلام می خواهم چند کلمه ای با شما سخن بگویم به شرط آن که گریه نکنید و به سخنانم گوش فرا دهید . امیدوارم از این که من از پیش شما می روم ناراحت نباشید . پدر و مادرم ! امانتی که خداوند بزرگ به شما داده باید به او برگردانید . ناراحت نباشید خداوند این امانت را به شما داد که برای او زحمت بکشید او را بزرگ کنید و به راه خدا بفرستید . شما همین کار را کردید . إن شاء اللّه خداوند از شما راضی و خشنود باشد .

- پدر و مادرم ! من به میل خود به خدمت سربازی آمده و هیچ زوری پشت سر من نبود ، به خدمت آمدم تا دین خود را به اسلام و کشور اسلامی اَدا کنم و برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی بود که به خدمت آمدم پس من از هیچ چیز و هیچ کس ناراحتی نداشتم فقط هدفم خدمت به اسلام و جمهوری اسلامی و عشق به شهادت در راه خدا بود که به خدمت سربازی آمدم . پس شما هم از دست کسی ناراحت نباشید و پشیمان نباشید که فرزندتان را به راه خدا فرستاده اید . من هم هرگز پشیمان نبودم . امیدوارم خداوند بزرگ این خدمت کمی را که از دستمان بر می آید قبول کند .

- پدر و مادرم ! إن شاء اللّه خداوند به شما صبر و اجری بزرگ عنایت کند که مرا به راه او فرستادید و از فرستادن من هیچ ناراحت نباشید .

- پدر و مادرم ! هرگز برای من گریه نکنید که من تنها نیستم بلکه هزاران جوان دیگر در این راه که راه پیغمبر (ص) و امامان (ع) است جان سپردند مگر خون من
رنگین تر از خون آن هاست من باید به خدمت سربازی می آمدم این وظیفه من و وظیفه همه است که از اسلام و کشور خود دفاع کنیم حتّی اگر در این راه کشته شویم .

- مادرم ! هرگز برای من به سر خود مزن و هرگز کسی تو را ناراحت نبیند . هر وقت سخنی از من به میان آمد و یا نگاهت به عکس من خورد ناراحت مشو و اشک پشیمانی مریز بلکه شاد باش و احساس خوشحالی کن که شما هم از بقیه عقب نمانده اید .

- مادرم ! هرگز صدای گریه یا شیونت را نشنود که دشمن خوشحال می شود . پس کاری نکنید که دشمنان اسلام و انقلاب خوشحال شوند . مادرم ! به پدرم بگو که من ناراحت نیستم از این که به راه خدا می روم خیلی هم خوشحال هستم چرا که راهی بهتر از این راه نیست البتّه با گریه به او نگو که ناراحت می شود با خنده و شادی به او بگو و بگو که صبر داشته باشد .

- پدر و مادرم ! من فرزند خوبی برای شما نبودم چرا که خیلی شما را اذیّت و ناراحت کردم و امّا شما پدر و مادر خوبی برایم بودید . اگر از من بدی دیدید و یا رفتار ناخوشایندی با شما داشتم یا بعضی وقت ها شما را ناراحت کردم مرا ببخشید و اگر هم می خواهید من هم از شما خشنود باشم برایم گریه نکنید و بر سر مزار من که می آیید هرگز بلند گریه نکنید و از خدا بخواهید که مرا ببخشد و طلب آمرزش برایم بکنید که خداوند بخشنده و مهربان است .

- خواهرانم ! چند کلمه با شما سخن دارم امیدوارم ساکت باشید و مرا ببخشید اگر بدی از من دیدید ، اگر می خواهید خون شهیدان را زیر پا نگذارید و اگر
می خواهید از شما راضی باشم حجاب را که از همه چیز واجب تر است حفظ کنید که شاعر می گوید :

ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است

ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

 

- سخنی با برادر بزرگم آقا محمّد ! امیدوارم به جای من دست پدر و مادر را بگیری و سعی کن که همیشه کاری کنی که پدر و مادر احساس کمبود نکنند . خودت می دانی که من در خانه همه کاره بودم پس کاری کن که آن ها احساس نبودن مرا نکنند . آن ها را همیشه دلداری بده . خودت می دانی که پدر و مادر آرزوی زیارت امام رضا (ع) را دارند پس آن ها را به آرزویشان برسان و سخن دیگر این بود که دوچرخه ام را نذر مسجد صاحب الزّمان کرده بودم که پولش را به مسجد بدهم نذر من این بود که بتوانم با درد پایم در اوّل آموزشی ، آموزش
ببینم به لطف خداوند گذشت و آخرین وصیّتم این است که از جنازه ام کسی
عکس برداری نکند و مرا در پشت امام زاده هادی در گلزار شهدا به خاک بسپارید .

- پدر و مادرم و همه اهل خانه ! برایم ناراحت نباشید و گریه نکنید که به آرزویم رسیدم إن شاء اللّه روسفید در دنیا و آخرت باشید .

 

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

  •  سیداحمد ساجدین آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع