گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدحسین زهری بیدگلی

سیدتقی

بسیجی

محصّل

1346/11/20

1362/08/12

مریوان

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

سيّد حسين سال 1346ش در خانواده‏اى مذهبى ديده به جهان گشود. مقطع ابتدايى را در دبستان كاشان‏چى و راهنمايى را در مدرسه‏ى نظام وفا طى نمود. در اين زمان در تظاهرات‏ها و راهپيمايى ‏ها شركت مى‏كرد و تنفر خود را از استبداد و استعمار اعلام مى‏داشت.

دوران راهنمايى او با شروع جنگ تحمليى عراق عليه ايران مصادف بود. حسين براى فراگيرى آموزش‏هاى نظامى در بسيج ثبت‏نام نمود. اوّلين اعزام او به جبهه در غرب كشور(سرپل ذهاب) بود كه شش ماه طول كشيد و بعد از آن چندين بار به جبهه‏ هاى نبرد اعزام شد.

سرانجام حسين در جبهه‏ ى مريوان (شب جمعه) مورخ 62/8/12، در حالى كه با عدّه‏اى از برادران رزمنده مشغول قرائت دعاى كميل بودند، خمپاره‏اى به سنگر آنها اصابت كرد و به همراه چند تن از هم‏رزمانش به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تقولوا لمن يقتل في سيبل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون.

(قرآن كريم)

مپنداريد كساني كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده‌اند بلكه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزي مي‌خورند.

با درود فراوان به امام‌مان خميني بت‌شكن زمان و رسواگر طاغوتيان و درهم كوبنده ستمگران و جباران و با سلام به امت قهرمان هميشه در سنگرمان وصيت‌نامه‌ام را شروع مي‌كنم.

اول از مردم انقلابي و مسلمان مي‌خواهم كه همواره در پشت سر امام حركت كرده و تا پيروزي كامل اسلام دست از مبارزات عليه كفر و نفاق برندارند آرزويم اين است كه در راه مكتبم كشته شوم و اگر خداوند مرا بپذيرد شهيد شوم. اميدوارم خوني كه از من به زمين ريخته مي‌شود در راه اسلام و مكتب و مستضعفان جهان باشد اكنون كه در اين راه قدم مي‌گذارم نه براي انتقام بلكه براي خدا و احياء اسلام و قرآن است و تيري به نشانه مي‌روم به خاطر خداست من خود آگاهانه اين راه را انتخاب نموده‌ام راهي كه حسين(ع) براي خويشتن انتخاب نمود اما سخني با پدر و مادر و خواهر و برادرانم.

بر خود ببال و افتخار كن كه يگانه عزيزت را در راه خدا دادي هم‌چون مادر وهب شيردل و صبور باش و جامة‌ نو بپوش و شاد باش و بر سر مزارم شيريني تقسيم كن به اميد پيروزي حق عليه باطل. ان‌شاءالله

امضاء

شهيد سيدحسين زهري بيدگلي

  •  سیدحسین زهری بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع