گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد زمینی آرانی

رضا

بسیجی

محصّل

1345/01/01

1362/01/22

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

احمد سال 1346ش در خانواده‏اى مذهبى در آران متولّد شد. از همان كودكى علاقه زيادى به شركت در مراسم مذهبى نماز جماعت، مراسم محرم و جلسات قرآنى داشت. او از اخلاق و رفتار خوبى برخوردار و بسيار مهربان بود. سال اوّل راهنمايى بود كه تظاهرات و راه‏پيمايى‏ها به رهبرى حضرت امام قدس‏سره عليه نظام ستم‏شاهى شروع شد. احمد با سنّ كمى كه داشت در تظاهرات شركت مى‏كرد. با پيروزى انقلاب اسلامى ايران و شروع جنگ عراق عليه ايران براى اعزام به مناطق عملياتى به بسيج مراجعه كرد ولى به‏دليل كمى سنش او را نپذيرفتند تا اينكه پس از مدتى به بسيج قم رفت و آموزش‏هاى عمومى را فرا گرفت. از آن پس در جبهه‏ ها حضور يافت تا اين كه در عمليّات والفجر يك در تاريخ 62/1/22 مفقودالاثر شد. پيكر مطهرّش بعد از سيزده سال در سيزدهم آبان 1374ش به همراه 21 تن ديگر از هم‏رزمانش تشييع و به خاك سپرده شد.

 

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

 

بسم الله الرحمن  الرحیم

ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين

ان الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا عليهم الملائكه الا تخافوا و لا تحذنوا و ؟؟؟؟؟ التي كنتم توعدون

با سلام و درود فراوان به رسول اكرم(ص) و ائمه‌اطهار و آقا امام زمان و نائب بر حقش و شهيدان راه خدا اين هدايت‌يافتگان ره توحيد براي چندمين بار است كه وصيت‌نامه‌ام را تنظيم مي‌نمايم و از خداوند منان عاجزانه التماس دعادارم كه ان‌شاءالله در اين حلمه به ميهمانيش و ديدار بسيار دوستان و عزيزاني كه در عمليات‌هاي قبلي رفته‌اند بشتابم هرچند كه مي‌دانم كه اين مأموريت آخر من است و سلام گرم و خالصانه خدمت پدر و مادر عزيزم.

«خدايا مرا از كساني قرار بده كه در راه تو قدم بردارم و در اين راه سخن بگويم و قلبم و زبانم با هم به تو عقيده داشته باشد و خدايا تو مرا از پيروان خط سرخ حسيني و از ياوران خميني و از حافظين خون شهيدان قرار بده».

پس اي خداي من راه مرا جز اين قرار نده و مرا از بندگان خالص و خوب خودت قرار بده.

و اما اي دوستانم ما در زماني ؟؟؟ شد كه توانستيم در راهي قدم برداريم كه در اين راه حسين قدم نهاد و خداوند رهبري براي ما عنايت كرد كه از فرزندان حسين و حسين‌وار وارد جنگ و جهاد و امر به معروف و نهي از منكر شد وبايد حسين‌وار در اين راه به شهادت رسيد.

خدايا تو خود مي‌داني كه من جز عشق به تو چيزي ديگري ندارم خدايا آيا وقت آن نرسيده كه يك جان ناقابل تقديم تو دارم تو آن‌قدر به من لطف كردي و مرا از نيستي به هستي آوردي به من رسالت و امامت و نبوت آموختي به من ولايت‌فقيه و راهنماياني را به من شناختاندي و اين‌همه نعمت داده‌اي آيا به غير از خونم و به غير از جانم و روحم چه چيز غير از اين مي‌توانم بدهم پس اي معبودم مرا بپذير و مرا در نزد خودت قبول فرما.

دوستان عزيز دست از امام كه هم رهبر و مرجع و نائب بر حق امام زمان است برنداريد و مبادا او را تنها گذاريد و اگر او را تنها بگذاريد به اسلام و انقلاب اسلامي و خون مقدس شهيدان خيانت كرده‌ايد و از شما دوستان مي‌خواهم كه در هر رابطه با شما نشست و برخاسته‌اي داشته‌ام مرا حلال كنيد و ببخشيد.

و اما اي پدر ومادر از مهربان‌تر از جانم

مادر و پدرم از شما مي‌خواهم كه مرا عفو كنيد و از خداي بزرگ براي من طلب مغفرت كنيد و هروقت مي‌خواهيد براي من گريه كنيد به ياد امام حسين و علي‌اكبر و علي‌اصغر و مصيبت‌هايي كه بر زينب وارد آمد گريه كنيد و شكر به جاي آوريد كه فرزندي در راه خدا تربيت كرده و به صاحبش داده‌ايد و برادرانم را خوب تربيت نماييدكه آينده‌اي زود در ميدان جنگ و جهاد شركت كنند و يكي از خدمتگزاران به اسلام وقرآن باشند. و از آن‌كه نتوانسته‌ام حق فرزندي كه بر دو تن داشتم ادا كنم مي‌طلبم واز شما و خويشاوندان حلاليت مي‌طلبم.

اما اي خواهرانم از شما مي‌خواهم كه ان‌شاءالله به زودي به سن قانوني خود رسيد و موفقيت خويش را درك كرده و با حجاب خويش وارث خون شهيدان باشيد و زينب‌وار و فاطمه‌گونه در اين راه قدم برداريد و زندگاني خويش را در خط فامطه زهرا(س) انجام دهيد و زينب‌وار وارث خون شهيدان و پيام خون شهيدان را به تمام امت قهرمان اسلامي برسانيد و مرا حلال كنيد.

و اما اي جامعه اسلامي در نمازجماعت و جمعه و دعاي كميل و ندبه و آمدن به جبهه و پشت جبهه هم‌چون قبل انجام وظيفه نماييد و روحانيت كه يك بازوي پر قدرت اسلام است ياري كنيد و به ماديگري و ماديت تكيه نكنيد ملت قهرمان ايران وقت آن رسيده است كه با رهبري امام اين اسوه تقوا و مقاومت به پا خيزيد وحق را در دنيا به اثبات برسانيد و زمينه را براي ظهور حضرت مهدي(عج) آماده نماييد. اگر شما پيروان حسين هستيد بايد با خون خود جامعه اسلامي را به ترقي و تكامل برسانيد چون جهاد يكي از ابواب بهشت است و با خون خويش اسلام را زنده نگه داريد.

خدايا،‌ خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا

                        والسلام

               احمد زميني 1/17/ 62

ان الذين آمنوا و هاجروا و جاهدو في سبيل الله اولئك يرجون رحمه الله و الله غفور الرحيم.

ملتي كه براي اجراي احكام قرآن قيام نموده خود را براي شهادت وشهيد دادن آماده نموده است.

ملتي كه شهادت دارد اسارت ندارد. «امام خميني»

پس از نام خدا با درود فراوان بر خاتم انبياء محمد مصطفي(ص) و ائمه‌اطهار و با درود بر رهبر انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و شهيداني كه در راه اين جمهوري جان خود را هديه كردن.

اي دوستان و برادران هرگز دين را به دنيا نفروشيد و آخرت را فداي هوس وشهوت نكنيد. دوستانم مرگ سرانجام  روزگار بشر است نكند مرگ تو را دريابد در حالي كه دامن تو به كارهاي ناپسند و ناشايسته آلوده باشد و دستت از دامن تجربه و زمانه كه در اين موقع فرصت تضرع باقي نماند و راه بازگشت نباشد هميشه به ياد مرگ باش و دنيا را به چشم دنياداران تماشا نكن در هر صورت مرگ به سراغ تو مي‌آيد. پس مرگي را انتخاب كنيد كه در راه مكتب و اسلام باشد.

اي دوستان گذشت روزگار را ميزان آزمايش قرار دهيد و در خط اصيل قرآن و اسلام گام نهيد اين خطي است كه من انتخاب كرده‌ام و بالاتر از آن خطي نيست اين خط. خط خدا. خط قرآن. خط اسلام. خط انبياء. خط اوصياء و اولياء است اين خطي است كه انسان را از آلودگي‌ها پاك و از درجه حيواني به اعلا درجه انساني مي‌رساند و اين خط انسان را به سر مقصد مي‌رساند امروز اين خط راهنمايي راهبري و كشتيباني و جلوداري وآقا و مولايي چون امام خميني دارد من اين را انتخاب كرده‌ام خدايا به پاكان درگاهت از من قبول كن. آمين رب العالمين.

و سخني با تو اي مادرم. مادري كه پس از خدا روزي‌رسان و تكيه‌گاه من مي‌باشد. اي مادر عزيز سلامت باد، سلام بر دامن پرمهر و محبت تو. سلام بر دامن پاك تو دامني كه حاصلش فرزندي است كه در خط مقدم جبهه بر عليه دشمنان خدا و قرآن مي‌جنگد مادر من از توام و به تو افتخار مي‌كنم آن‌قدر در جبهه مي‌مانم و مي‌جنگم تا دشمن را سركوب كنم و درسي به او بدهم كه ديگر فكر تجاوز به كشور اسلامي نكند. مادر آن‌گونه خواهم كرد كه تو مي‌خواهي و آن‌سان عمل خواهم كرد كه تو يادم دادي و آن خواهم گفت كه تو در موقع شير دادن به من آموختي مادر. يا بايد دشمن را سركوب كنم يا با كشته شدنم سد راهش شوم. تو را خوشحال خواهم كرد زيرا خوشحالي تو خوشحالي خداست. مادر در مسئله شهادت من بردبار باش كه سعادت دو دنيا دارد مادر هروقت به ياد من افتادي بر حسين گريه كن به ياد مصيبت‌هاي زهراي اطهر وزينب كبري گريه كن مادر من چيزي از تو نمي‌خواهم كه من مديون توام فقط از تو حلاليت مي‌طلبم. مادر حلال كن ؟؟؟؟؟ خدا هم با صابرين مي‌باشد. ان الله مع الصابرين. ؟؟؟

 و تو اي پدرم، پدرم از آن‌كه نتوانستم براي تو حق فرزندي را ادا كنم معذرت ميخواهم و دستت را مي‌بوسم به تو افتخار مي‌كنم كه از توام در جبهه بر عليه ستم مي‌جنگم و تو خود مي‌داني كه بايد چگونه با مسئله شهادت من برخورد كني كه روح من خوشحال باشد از همه مهم‌تر خدا راضي باشد.

و شما اي خواهران و برادران اميدوارم كه در راه اسلام و ياري امام تا آن‌حد كه مي‌توانيد تا حد جان كوشا باشيد و به خون و هدف شهدا توجه داشته باشيد و احترام فراوان قائل بشويد اي دوستان و اي جوانان عزيز امام را تنها نگذاريد تا در دنيا و آخرت پيروز و سربلند باشيد نمازجمعه و جماعات و دعاهاي دسته‌جمعي را فراموش نكنيد و كاري نكنيد كه ضدانقلاب و ستون پنجم دشمن خوشحال شود پشتيبان ولايت‌فقيه باشيد تا حد جان از ايران اسلامي و از اسلام عزيز دفاع كنيد نظام اسلامي در تمام ممالك بايد به وجود آيد زمينه‌ساز ظهور مهدي موعود(عج) شويد مظلومان را از زير ستم جباران نجات دهيد ظالمين را سركوب كنيد خداوند به همة‌ شما توفيق دهد و همه را عاقبت به خير كند (گرداند) ان‌شاءالله و من در هر حال با شما رابطه داشتم مرا حلال كنيد و از خدا برايم طلب مغفرت كنيد خداوند به همه شما اجر و مزد دهد. پدرم و مادرم: 1. مرا پيش برادران شهيد خاك كنيد (بسپاريد)  2. هرگز برايم گريه نكنيد 3. از اهالي بخواهيد مرا حلال كنند. 

  •  احمد زمینی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع