گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله زاهدی

حسین جان

جهادگر

1320/02/01

1363/10/20

اهواز-خرمشهر

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

 ماشاالله زاهدي در تاریخ 1320/2/1 در بيدگل، در خانواده‌ای مستضعف و مذهبي ديده به جهان گشود. او از كودكي نسبت به پدر و مادر خود مهربان بود ولی هنوز بيش از هشت سال از زندگی‌اش نگذشته بود كه مادر خود را از دست داد. با وجود اين كه نمي‌توانست جاي خالي مادرش را پر كند، اما دلسوزي و محبت پدر تا حدِّ زيادی درد او را تسكين می‌داد. دوران سخت نوجواني او کنار پدر و در همگامی و همراهی در كوشش‌ها و تلاش‌هاي طاقت‌فرساي او گذشت.

در سال 1343 به خدمت سربازي فراخوانده شد و پس از اتمام خدمت به زادگاه خود بازگشت و مدّت كوتاهي پس از آن تشكيل خانواده داد و زندگي ساده‌اي را آغاز کرد. حاصل زندگي او پنج فرزند است. شهيد زاهدي در طول زندگي، تمام دقتش را در تربيت صحيح فرزندانش به كار گرفت. او پیوسته آنان را سفارش به نماز اول وقت و روزه و ديگر اعمال مذهبي مي‌کرد و از آنان می‌خواست سعي كنند تا يك مسلمان نمونه باشند.

با اوج‌گیری انقلاب و گسترده‌تر شدن دامنه ­ی تظاهرات و مبارزه عليه رژيم ستم‌شاهي، او از جمله كساني بود كه فعالانه در راهپيمايي‌ها شركت و مردم را نیز دعوت به مبارزه مي‌كرد. پس از پيروزي انقلاب او از كساني بود كه با همکاری تعدادي از برادران انقلابی به پاسداري از محله‌های شهر می‌پرداخت.

شهید زاهدي از اولين افرادي بود كه بعد از ورود امام به ايران، برای تجدید بيعت به ديدار ایشان رفت. او سخنان  امام را با جان و دل می‌پذیرفت و همواره طبق رهنمودهاي ایشان قدم برمي‌داشت.

مدّت زیادی از پيروزي انقلاب اسلامي نگذشته بود كه استعمارگران، صدام را وادار کردند كه آتش جنگ را عليه انقلاب ما برافروزد. در اين زمان حساس، شهيد زاهدي با عشق به اسلام و انقلاب و بنا بر مسئوليتي كه حس می‌کرد، آگاهانه به ميدان عمل وارد و مشغول آموزش نظامي در پايگاه صاحب‌الزمان(عج) بيدگل شد. او در اين مقطع زماني روزها به كار مي‌پرداخت و شب‌ها را در پايگاه صاحب‌الزمان(عج) بيدگل می‌گذراند. شهيد زاهدی به خدمت در پايگاه و جمع‌آوری كمك‌هاي مردمی و ديگر تلاش‌‌ها قانع نشد و تصميم گرفت تا با حضور در جبهه‌هاي حق عليه باطل، دِين خود را بهتر ادا کند. بنابراین براي اوّلين بار در تاريخ 62/12/1 از طرف جهاد سازندگي به اهواز اعزام شد و مدتي در آن‌جا خدمت کرد. سپس در تاريخ 63/10/3 براي بار دوم به جبهه‌ اعزام شد و پس از گذشت چند روز از عزيمت به خوزستان، در جاده اهواز- خرمشهر در تاریخ 1363/10/20 به شهادت رسيد و روح پاکش به ملكوت اعلاء پيوست.

  •  ماشااله زاهدی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع