گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله احمدآبادی آرانی

آقاجان

بسیجی

کارگر

1335/07/01

آران و بیدگل

1365/11/20

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 ماشاالله احمدآبادی در اول مهرماه 1335 در خانواده‌ای مذهبی و عاشق ائمه‌اطهار(ع) متولد شد. کمک به پدر در کار کشاورزی او را از ادامه تحصیل بازداشت. در سن 20 ‌سالگی ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو پسر است.

با شروع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کرد تا با حضور خود مشت محکمی بر دهان منحوس عمال پهلوی بکوبد. او علاقه زیادی به شرکت در مراسم و مجالس مذهبی مثل دعای کمیل، ندبه و عزاداری‌های امام حسين(ع) داشت. چهرة همواره خندان و زيباي او زینب‌بخش اخلاق مهربان و موقرش بود.

برای اولین بار در سال 1361 به عنوان نیروی پیاده به منطقه عملیاتی رمضان اعزام شد و در همان سال در عملیات والفجر مقدماتی حضور پیدا کرد و سقای رزمندگان بود. علاقة فراوانش به سقا بودن در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بین دوستان و همرزمانش زبانزد بود. در عملیات والفجر4 در منطقه مریوان نیز کار سقایی را ادامه داد.

در عملیات خیبر، راننده آمبولانس بهداری بود که در جزیره مجنون مجروح و در بیمارستان بستری شد. پس از بهبودی، در سال 1363 از طریق هلال‌احمر به جبهه اعزام شد و پس از دو ماه حضور در مناطق عملیاتی و تسویه‌ حساب با هلال‌احمر، توانست از طریق بسیج به منطقه عملیاتی بدر اعزام شود و در این عملیات نیز شرکت کند. بعد از آن توفیق حضور در عملیات والفجر8 را کسب کرد و در فتح شهر فاو فعالانه شرکت داشت.

در تیرماه سال 1365 از طرف جهاد سازندگی به جبهه اعزام شد و مدتی در جزیره مجنون خدمت کرد.

برای آخرین بار در قالب سپاه بزرگ ‌صد هزار نفری محمدرسول‌الله(ص) به جبهه اعزام و در واحد موتوری لشکر8 نجف‌اشرف مشغول خدمت شد. او توانست در عملیات کربلای‌5، در منطقه شلمچه نیز سقای رزمندگان باشد، تا این که پس از چندین مرتبه آبرسانی، در تاریخ 65/11/20 بر اثر اصابت ترکش گلوله‌های دشمن بعثی به فیض شهادت نایل آمد.

  •  ماشااله احمدآبادی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع