گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین روحانی یزدلی

جلال

پاسدار

1345/10/10

1364/10/24

فاو

گلزار شهدای روستای یزدل

حسین در دهم دی ماه 1345 در روستای یزدل به دنیا آمد .پدر و مادرش از همان کودکی حسین ، به تهران مهاجرت کردند . حسین با شروع جنگ تحمیلی صدام علیه ایران ، داوطلبانه راهی میادین جنگ شد و چند مرتبه هم مجروح گردید .

حسین در سال 1362 به عضویّت سپاه درآمد و در عملیات های متعددی همچون والفجر مقدّماتی و والفجر 1 ( فکّه ) ، والفجر 2 ( پیرانشهر ) ، والفجر 3 ( منطقه عمومی مهران ) ، والفجر 4 ( مرز مریوان – پنجوین ) ، والفجر 5 و 6 شرکت نمود .

سال 1363 پدر بزرگوارش را از دست داد ولی با این حال انگیزة او برای حضور در جبهه های جنگ کم تر نشد . در نهایت در تاریخ 1364/10/12 به منطقه عملیاتی فاو ( والفجر 8 ) اعزام شد ، که بعد از چند روز در تاریخ 1364/11/24 به فیض شهادت نائل شد .

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

 

به نام اللّه پاسدار حرمت خون شهیدان

- با سلام و درود بر منجی عالم بشریّت و با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران ، امام خمینی و با سلام و درود بر رزمندگان جان بر کف و با سلام و درود بر شهیدان و سرور شهیدان آقا اباعبداللّه حسین بن علی (ع) چند کلامی را بر روی کاغذ به عنوان وصیّت نامه می نویسم .

- خدمت مادر عزیزم و برادرانم حسن و مهدی ! سلام علیکم ، امیدوارم که حال شما خوب باشد  باری شاید این آخرین نامه ای باشد که به دست شما می رسد مادر بزرگوارم می دانم که در مدّت این چند سال چقدر برایم زحمت کشیدی ولی
نمی دانم که با کدام زبان از شما قدردانی کنم ولی می دانم که شما را خیلی اذیّت کردم و از خود رنجاندم از شما تقاضای بخشش دارم و شیرتان را حلالم کنید و این را می دانم که بعد از فوت پدر بزرگوارم زندگی کردن خیلی برای ما مشکل شد و شما تنها دلخوشی که داشتی زندگی در کنار من و برادرانم بود .

- مادر عزیزم ! اگر از دستورات شما سرپیچی کردم مرا حلال کنید .

- خدمت برادرم حسن ! سلام علیکم ، امیدوارم که حالت خوب باشد حسن جان ! این چند کلام را از من به عنوان نصیحت بشنو تا می توانی همیشه در همه جا مونس و غمخوار مادر بزرگوارمان باش و حرفش را به جان دل بخر و ارزش
قائل شو و راه شهیدان را ادامه بده تا بلکه بتوانی در آن دنیا پیش اباعبداللّه (ع) و
پیش پدرش امیرالمؤمنین (ع) و پیش مادرش فاطمه زهرا (س) روسفید باشی .
« إن شاء اللّه »

- خدمت برادر کوچکم مهدی ! سلام علیکم ، امیدوارم که حالت خوب باشد مهدی جان ! تو هم درست را بخوان و سنگر مدرسه را خالی نکن که با درس خواندن شما مشت محکمی بر دهان ابرقدرت ها کوبیده می شود . مهدی جان ! همیشه مونس و همدم مادر جان باش و به حرف های مادر دل سوخته خود گوش فرا ده و از جان و دل به حرف های او گوش فرا ده عمل تو بدون اجر نخواهد
ماند .

- بار دیگر مادرم ! برای تو می گویم که صبر را پیشه کنی که خدا با صابران است . در آخر می گویم که اگر شهید شدم مرا در بهشت زهرا کنار دیگر شهیدان دفن کنید و اگر هم جنازه من نیامد ناراحت نباشید .

- در ضمن از کسانی که با این انقلاب خوب نبوده اند و برای انقلاب اسلامی زحمت و کوششی نکرده اند و همیشه نق زده اند راضی نیستم که در تشییع جنازه و برای مراسم کفن و دفن من شرکت کنند و مراسم را هرچه ساده تر برگزار کنید و از مال دنیا چیزی ندارم که بخواهم چیزی بنویسم .

- در ضمن از همه کسانی که مرا می شناسند و دوستان و آشنایان و اقوام و فامیل
می خواهم که این حقیر را حلال کنید خصوصاً خانواده گرامی خودم .

 

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

 

والسّلام

امضا : 1364/11/18

  •  حسین روحانی یزدلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع