گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی روحانی بیدگلی

جعفر

بسیجی

1338/01/17

1361/01/05

عین خوش

امامزاده اسماعیل بیدگل

 علی روحانی ‌بیدگلی در هفدهم فروردین ماه 1338 در بیدگل متولّد شد. بعد از اخذ دیپلم، برای گذراندن خدمت سربازی به نوسود در غرب کشور رفت. در همین ایام در نبرد با متجاوزان بعثی عراق از ناحیه دست مجروح شد.

بعد از اتمام دوران سربازی، در اواخر سال 1360، داوطلبانه و با عضویت در بسیج عازم جبهه‌های جنگ شد و در عملیّات فتح‌المبین شرکت کرد. او با شرکت در عملیّات آزادسازی مناطق وسیعی از سرزمین ایران از چنگ متجاوزان بعثی عراق در تاریخ 1361/1/5 در منطقه­ ی شوش به شهادت رسید.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- سلام بر خمینی بت شکن ! امید مستضعفان تمام مسلمانان جهان ، که چون خورشیدی تابنده در روزهایی که رنگ غم و اندوه بر روی تمام مسلمانان جهان سایه افکنده شده بود ، تمام ملل مسلمان و مستضعف ایران و تمام جهان زیر سلطه استعمار و استبداد بودند و رنگ غم و اندوه بر دل آن ها سایه شوم خود را افکنده بود با بیرون آمدن این خورشید تابنده ملّت ستمدیده ایران از سلطه ابرقدرت ها نجات پیدا کردند و با رهبری قاطعانه این خمینی بت شکن در زیر سایه پرچم توحید زندگی خود را از اوّل شروع کردند و با اطاعت از رهبر عزیزمان توانستند بلکه خودشان را از زیر سلطه ابرقدرت ها نجات دهند و با اتّحاد یکدیگر توانستند بر تمام کشورهای ابرقدرت که در رأس آن ها امریکا و شوروی است پیروز شوند تا بتوانند دین مبین اسلام را در تمام کشورها رواج دهند اکنون که یک سال و اَندی از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می گذرد و پیداست که در این جنگ امریکا و شوروی هم دست دارند وظیفه خود دانستم که با تمام شدن خدمتم در سربازی وارد بسیج شوم تا از این راه هم بتوانم با رهبری امام امّت امید مستضعفان جهان با حضور خود در جبهه های حق علیه باطل از دین اسلام و مرز و بوم وطنم حفاظت کنم و با صدایمان کفر پیشه به ستیز درآیم . اکنون که این وصیّت نامه را می نویسم از پدر و مادر عزیزم می خواهم که اگر خداوند آن نعمت بزرگش که همان شهادت در راه اوست قسمت من حقیر کرد ، به هیچ وجه برایم گریه نکنند و هیچ ناراحت هم نباشند چرا که این بهترین چیزی است که شامل حال فرزندشان شده است و آن ها خدا را هم باید شکر کنند و همین طور از فامیل هایم می خواهم که هیچ ناراحت نباشند و برای دفن کردن من هر جا که پدر و مادرم بگویند همان جا مرا دفن کنید .

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

  •  علی روحانی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع