گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد رمضٱنی بیدگلی

علی

سرباز سپاه

1344/06/01

آران و بیدگل

1364/11/28

فاو

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

علی محمد در محلۀ حاج عبدالصمد بیدگل و در خانواده­ای مذهبی و کشـاورز دیـده بـه جهـان گشـود. در کودکی به دلیل فقر خانواده، ، نتوانست به مدرسه برود.

ایشان به دلیل محبت فراوان و علاقۀ زیادی که به کمک به پدر و مادر خویش داشت، در کار قالیبافی و کشاورزی به پدر و مادر خود کمک می­کرد.

علی محمد که می­دید با قالیبافی و کشاورزی درآمد زیادی برای خانواده تأمین نمی­شود، در 13 سالگی وارد کارخانۀ ریسندگی و بافندگی کاشان شده و به شغل شریف کارگری مشغول شد تا هم آیندۀ بهتری داشته باشند و هم کمی از بار فقر خانواده کاسته شود.

در این بین ( در سال­های 61-1360 ) در کلاس­های نهضت سواد آموزی نیز شرکت می­نمودند.

در 17 سالگی، در سال 1362، به عنوان بسیجی به منطقه کردستان برای مقابله با ضد انقلاب اعزام شد. ایشان در پشت جبهه نیز در کنار سرداران شهید اربابی به عنوان عضو فعال پایگاه صاحب الزمان(عج) مشغول فعالیت بود.

پس از بازگشت از جبهه و در تاریخ 1363/9/18 برای گذراندن خدمت مقدس سربازی وارد پادگان آموزشی الغدیر اصفهان شده، سپس مدتی در سپاه پاسداران شهرستان آران و بیدگل به خدمت مشغول بود و برای ادامۀ خدمت به شهرک دارخوین اعزام و در لشکر 14 امام حسین(ع) به خدمت مشغول شد.

پس از مدتی عملیات والفجر 8 آغاز شد و ایشان که در آن عملیات غرور آفرین حضور داشت در تاریخ 22 بهمن سال 1364 در منطقۀ فاو به درجۀ رفیع شهادت نائل آمد.

بعد از یک هفته پيكر مطهرش را به شهر و دیار خود آورده و در میان خیل عزاداران در گلزار شهدای امامزاده هادی(ع) بیدگل به خاک سپردند.

 

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

اشهد ان لا اله الا الله

و اشهد ان محمد رسول‌الله

و اشهد ان علیا ولی الله

سپاس و حمد بر خداوند قادر منان و صلوات و سلام بر محمد مصطفی(ص) و ائمه‌اطهار به‌خصوص امام زمان

سلام بر رهبر انقلاب خمینی بت‌شکن و کلیه خدمتگزاران مخلص اسلام. خداوندا شکر تو را که به این جانب لیاقت آمدن به جبهه را عطا فرمودی.

خانواده گرامی و عزیزم سلام علیکم من قصد وصیت نداشتم اما بنا به وظیفه شرعی که بر گردن دارم چند کلمه‌ای با شما سخن می‌گویم. اگر من لیاقت و توفیق شهادت نصیبم شد از برای من ناراحت نباشید و فقط برایم طلب مغفرت کنید.

و من هنگامی که پای به جبهه گذاشتم برای رضای خداوند تبارک و تعالی آمدم و هیچ قصد دیگری نداشتم. فکر نکنید ما یک فرزندی را برای خدا هدیه کرده‌ایم بس است. نه این فکرها را نکنید و هرکس برای خودش تلاش و کوشش می‌کند و آن عزیزی که از این خانواده مفقود شده برای خودش رفت و من هم برای خودم می‌روم و از شما انتظار دارم پاسدار و نگهبان این خون‌ها باشید. و این را بدانید که گناه انسان را بیچاره می‌کند و من هم نه این‌که گناه نکرده باشم من هم گناهکارم اما ای پدر و مادرم از شما تقاضا دارم که برادران و خواهرانم را به صورتی تربیت کنید که دور و بر گناه و اعمال بد نروند و دنباله‌رو ائمه‌اطهار باشند و الگو باشند برای جامعه اسلامی. و امیدوارم مرا حلال کنید. و بدانید که ما همه در بوته آزمایش قرار می‌گیریم. و مرگ هم بر سر راه همه می‌باشد. پس چه بهتر از این‌که انسان در راه خدا شهید شود. و از خداوند بخواهید که همۀ ما جز صالحان و بندگان خالص حضرتش بوده باشیم. و از خدا بخواهید که همۀ ما آخر عاقبت به خیر بشویم.

و پدر و مادرم امیدوارم در زیر سایه حضرت حجت بهتر عبادت بکنید و حمایت از ولایت‌فقیه را فراموش نکنید و اما چند کلمه‌ای هم با کارگران و همکاران عزیزم دارم. امیدوارم موفق باشید. و محکم و استوار به کار خودتان ادامه دهید. و برای اسلام و انقلاب زحمت بکشید. و اگر از دست اینجانب علی‌محمد رمضانی بدی دیده‌اید جداً حلال کنید. و برای این حقیر طلب آمرزش نمایید. زیرا در آخرت خیلی سخت است مسئله حق الناس، پس مرا ببخشید.

و اما چند کلمه‌ای با برادران پایگاه صاحب‌الزمان امیدوارم در کارهای‌تان موفق باشید و کوشش کنید که این انقلاب پایدار و استوار بماند و خیلی خوب به ثمر برسد. و در کارهای‌تان خداوند را فراموش نکنید. و نمازها و عبادت‌ها و اعمال خوب را سبک نشمارید. و این مردم را برای انقلاب نگه دارید و نکند خدای ناکرده اعمال شما سبب اذیت مردم شود. و سعی کنید نمونه و الگو باشید و مردم از شما سرمشق بگیرند. و در ضمن این حقیر را هم دعا کنید و ببخشید.

و اما ای خویشاوندان عزیزم و اقوام گرامی من قابل نصیحت کردن شما را ندارم اما بر حسب وظیفه به شما می‌گویم که این انقلاب خیلی خون‌ها داده تا به این جا رسیده کمر همت را ببندید. و تا پیروزی این انقلاب بر کفر جهانی تا پای مال و جان‌های‌تان بایستید و صبر و استقامت کنید که بهترین توشه برای پیروزی است. و با کسانی که ضربه به اسلام و انقلاب می‌زنند حالا به هر وسیله‌ای که می‌خواهد باشد، مبارزه کنید و نگذارید آنان رشد کنند و مساجد را پر کنید زیرا تا زمانی که پیرو روحانیت اصیل و دلسوز باشید و با مساجد سر و کار داشته باشید و در نتیجه همیشه به یاد خدا هستید و دشمنان ما نمی‌توانند ضربه بزنند و با فحشاءکنندگان و کسانی که بین امت ما اختلاف می‌اندازند و شایعه می‌افکنند فرصت سوءاستفاده را ندهید و اعمال‌شان را در گلوهای‌شان خفه کنید و در آخر مرا هم حلال کنید و من هم همۀ شما را بخشیدم.

و در آخر دیگر عرضی ندارم. به امید هرچه زودتر پیروز شدن رزمندگان کفرستیز اسلام بر کفر جهانی و بازشدن راه کربلای حسینی وصيت‌نامه خود را تمام می‌کنم.

والسلام

خداحافظ شما.

پسر حقیر شما علی‌محمد رمضانی

 18/ 11/ 64

  •  علی محمد رمضٱنی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع