گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احسان اله رفیعی آرانی

فیض اله

بسیجی

دانشجو

1345/10/01

1365/12/09

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در روز دهم ديماه سال 1345 در خانواده اي اصيل و مذهبي فرزندي چشم به جهان گشود كه نامش را احسان الله ناميدند.از اوان كودكي به جلسات مذهبي مي رفت و از سال 1352 پابه عرصه علم و دانش نهاد.وي در طول تحصيل از كسب معارف اسلامي و شركت در مجالس مذهبي و قرائت قرآن غافل نبود.

او در انقلاب اسلامي ايران بطور فعال در تظاهرات شركت مي كرد.او از مبارزه  با عوامل رژيم طاغوت هيچگونه ترس و واهمه اي بدل راه نمي داد و عشقي وافر نسبت به امام امت داشت .با ورود به دبيرستان و تحصيل در رشته رياضي، فراگيري آموزش نظامي را آغاز كرد و با وجود ممانعت بسيج ، بعلت سن كمش، جهت تكميل آموزش به اصفهان و از آنجا به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد.در زمان جنگ به تحصيل هم مشغول بود . بدين ترتيب مدت 5 سال در سنگر جبهه و مدرسه از فعاليتي خستگي ناپذير برخوردار بود . پس از پايان تحصيل در دبيرستان در دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران پذيرفته شد و در حين تحصيل باز به جبهه مي رفت و مي جنگيد . همچنين در ايفاي مسئوليت خود در دانشگاه به عضويت انجمن اسلامي دانشگاه درآمد . و بالاخره در تاريخ 1365/11/28 در عمليات كربلاي 5 در منطقه شلمچه در حاليكه به درگيري مستقيم در خط مقدم جبهه مشغول بود به منتهاي آرزوي خود ” شهادت ” نائل آمد.

 

فرازهايي از وصيت نامه دانشجوي شهيد احسان الله رفيعي

امت امام مي دانند كه تمام عزيزان شهيدشان داراي يك هدف و آرمان هستند و پيام رسالتشان نيز به امت وجهانيان يكي بوده و هم صدا مي گويند: در حفظ اسلام ، انسانيت و آزادي مقرون ايمان ، عشق و ايثار خون است.  در نماز جمعه و جماعت و اماكن مذهبي ، سياسي و ميادين مختلف رزم كه هدفمان مستدل در جهت پيشرفت اسلام و تحكيم و تثبيت انقلاب اسلامي است  با حضور خود و با قوي ساختن قدرتهاي ايمان ، جسم و ابزار آگاهي ، كه يك عمر مبارزه تا محو تمام مظاهر شرك و الحاد و رفع فتنه از جهان در پيش داريم، مهياتر شويم. از خانواده محترم خود مي خواهم كه رسالت خون شهيدان را كه همان تداوم انقلاب اسلامي است ،سرلوحه زندگي خود قرار داده و ثابت قدم بوده و فرزندانتان را حسين وار و زينب وار تربيت كنيد و صبر را پيشه خود سازيد. 

معبودا: نمي دانم كي آن لحظه پرشكوه شهادت و وصال مي رسد!آيا توفيق نظاره بر فروغ تابناك ملكوتي تو را خواهم داشت؟ آماده و مشتاق ديدارم و چه آشنايي ، شيرين است.

 

  •  احسان اله رفیعی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع