گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله رعیت یزدلی

ابراهیم

بسیجی

1341/03/01

1361/05/06

پاسگاه زید

گلزار شهدای روستای یزدل

ماشاالله  رعیت یزدلی همزمان با شروع نهضت انقلاب اسلامی در سال 1341 در روستای یزدل از توابع شهرستان آران و بیدگل به دنیا آمد. درس و مشق را تا سال سوّم راهنمایی با جدّیت ادامه داد.

وی در فعّالیّت­های روستا از قبیل عضویت در انجمن اسلامی و عضو پایگاه بسیج شرکت صنایع فرش و روستای یزدل و عضو گروه ورزشکاران باستانی روستا بود، ایشان در کارخانه نیز فردی فنّی و شاخص بود.

دو مرتبه در جبهه حق علیه باطل حضور داشت، آخرین بار در تاریخ 1361/04/23 به لشکر 14 امام­ حسین(ع) به عنوان بسیجی اعزام شد و با حضور در عملیّات رمضان در تاریخ 1361/05/6 در منطقة شلمچه به شهادت رسید. ودر گلزار شهدای روستای یزدل آرام گرفت.

روحش شاد و راهش پر روهرو باد

درود بر خميني عزيز يار مستضعفان و اسلام، اينجانب با آگاهي به هدفم كه دارم اميدوارم به افتخار شهادت نائل آيم و در راه اسلام عزيز بتوانم تا آخرين نفس از اسلام ياري كنم و با دشمنان اسلام بجنگم تا شايد انسان­هاي دربند و ذلت و اسارت را رها سازم. خداوند را شكر كه چنين توفيقي به من عنايت كرد تا من نيز همچون ديگر شهيدان تا آخرين قطره خونم مبارزه كنم.

بارالها: تو منت نهادي و زبان­گوياي حمد و ثنا تو نيست، چيزي ندارم جز جان ناقابلي كه تو به من عنايت كردي اي كاش هزاران جان داشتم و در راه تو كه رستگاري و سعادت است، فدا مي­كردم من دارم راهي مي­روم كه مبارزه با ظالمان و فاجران است راهي كه مبارزه با نفس و ناداني است، برادر كوچك:‌ از شما مي­خواهم كه گوش به فرمان رهبر عزيزمان كه رهبر كبير انقلاب اسلامي مي­باشد «امام خميني» باشيد، و ازشما مي­خواهم از هرگونه اختلافات و رياكاري بپرهيزيد. پدرم و مادرم ان­شاءالله كه من را خواهيد بخشيد، من كه در مقابل زحمات شما چيزي ندارم اميدوارم كه خداوند به شما اجرو پاداش عنايت فرمايد اينجانب از برادران و خواهران در روستا حلاليت مي­طلبم و اميدوارم كه من را خواهيد بخشيد كه خداوند همة ما را بيامرزد «انالله و انااليه راجعون» همه از سوي او آمده­ايم و بسوي او رجوع خواهيم كرد چه خوب است دلي آكنده از مهر و محبت نسبت به يكديگر داشته باشيم. من(2ماه) روزة قضايي و (2ماه) نماز قضايي دارم از پدر و مادرم مي­خواهم كه اقدامات لازم را به عمل بياورند اگر كسي طلب پولي كردم به او بدهيد ولي بدهي من به(200 تومان) نمي­رسد ديگر عرضي ندارم.

خدا نگه­دار شما باشد

والسلام عليكم و رحمه­ الله و بركاته  ماشاءالله رعيت 

 

 

 

 

  •  ماشااله رعیت یزدلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع