گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد رضایی

آقاعلی

سرباز ژاندارمری

1340/08/07

1361/01/01

جنوب خرمشهر

علی ابادفخره ابوزیداباد

متن وصیتنامه شهید محمد رضایی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود به پیشگاه مقدس مهدی موعود (عج) تعالی فرجه شریف، سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی و سلام بر همه ملت مسلمان.

از کوه پرسیدم، گفت از من استوارتر است. از دریا پرسیدم، گفت: از من خروشان­تر است. از ماه پرسیدم گفت: از من فروزان­تر است. از امام پرسیدم: گفت: خدمتگزاری بیش نیستم، همه ما از خداییم و باید به سوی او برویم، ای که چه بهتر با جان­فشانی کردن در راه اسلام و قرآن سربلند در پیشگاه خداوند حاضر شویم.

ای خداوند متعال می­خواهم که این جان ناقابل را در راه اسلام و قرآن بپذیری و اگر این جسم خاکی شایسته که در راه اسلام فدا نمایم، بارها زنده تا فقط در راه تو ای خداوند فدا نمایم. اما ای پدر و مادر مهربانم می­دانم که برای من زحمات زیادی متحمل شده­اید، جسم و جان من برتر از علی­اکبر امام حسین(ع) نمی­باشد و مادرم از ام­لیلای حزین بهتر نبود. از شما می­خواهم که با رفتن من از این دنیا هیچ­گونه غم و اندوهی به خود راه ندهید و صبر داشته باشید که خدا با صابرین است و مرا ببخشید و حلالم کنید. ای خواهر و برادرانم می­خواهم از شما که کلیه شئونات اسلامی را رعایت نمائید و پشتیبان اسلام و امام باشید و راه مرا ادامه دهید و ناراحت نباشید و مجالسم را چراغانی و روشن نمایید و از همه شما می­خواهم که در خواندن نماز غفلت ننمایید. ای ملت هوشیار، بنده حقیرتر از آن هستم که پیامی داشته باشم ولیکن پشتیبان اسلام و قرآن و امام باشید، راه شهدای اسلام را ادامه دهید و از کلیه دوستان و آشنایان می­خواهم که مرا حلال کنید. باز هم از پدر و مادر مهربانم می­خواهم که مرا حلال و ببخشند و از درگاه پروردگار طلب مغفرت و آمرزش برایم نمایید. ای خداوند متعال می­خواهم که مرا مورد لطف و رحمت خودت قرار بدهی و اگر مرتکب گناهی شده ا م به بزرگی خودت مورد عفو قرار دهید.

من مسلمانم مسلمان­ زاده و آزاده­ ام                با خمینی رهبر دین دست بیعت داده­ ام

خون من رنگین­تر از خون علی اکبر نبود          مادرم از ام­  لیلای حزین بهتر نبود

اسم من مجد رضا و رضایی شهرت بود            شیعه اثنی عشر خون­ها گرانقیمت نبود؟

افتخار است این شهادت در ره دین خدا          چون که کردم ثبت نام در دفتر سرخ حسین

 

 

  •  محمد رضایی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع