گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد رحیمی نصرآبادی

حسین

بسیجی

1334/03/30

1365/12/23

شلمچه

سفید شهر (نصر آباد)

 محمّد رحیمی ‌نصرآبادی در سی‌ام خردادماه 1334 در نصرآباد به دنیا آمد. بعد از اتمام دوران ابتدایی به شغل قالی‌بافی پرداخت.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، او هم خود را برای پیوستن به صفوف مدافعان میهن اسلامی آماده کرد. شهید رحیمی در تاریخ 1365/9/10 با این که متأهّل و دارای سه فرزند بود، داوطلبانه عازم جبهه جنوب شد. این بسیجی ایثارگر، در نهایت بعد از شرکت در عملیّات کربلای5 در منطقه­ ی شلمچه در تاریخ 65/12/23 به شهادت رسید.

 

ونرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعاهم ائمه و نجعلهم الوارثین.

ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم

با درود و سلام بی پایان بر پرچمداراسلام ، حضرت محمدبن عبدالله (ص) و فرزند برومندش قائم آل محمد(عج) و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلام امام امت و درود بر ارواح شهدا گلگون کفن از صدر اسلام تا شهدای جنگ تحمیلی و تا آخرین شهیدی که در راه اسلام عزیز جان می سپارد.

با سلام به محضر امت حزب الله دوستان خواهران برادرانم، همسر و فرزندانم؛

اکنون که قلم به دست گرفته ام تا چند جمله ای به عنوان وصیت بنویسم بیش از هر زمان نزد خداوند احساس شرمندگی می کنم چون نتوانسته ام وظیفه ای که اسلام برایم مشخص کرده به نحو احسن انجام دهم و چه بسا در این امر، خداوند را نافرمانی کرده ام و هم اکنون از پیشگاه ملکوتی او عاجزانه طلب عفو و بخشش می نمایم و از خداوند می خواهم که کسانی که به هر نحوی حقی بر گردنم دارند خصوصاً پدر و مادرم مرا ببخشند و از من راضی باشند.

خداوندا ؛ اکنون که به خاطر رضای تو و انجام وظیفه قدم در جبهه گذارده ام نه خوف از مرگ دارم و نه تعجیلی بر شهادت و آرزوی قلبی من پیروزی وعظمت اسلام است و از خداوند می خواهم سرانجام مرگ مرا شهادت در راه خودش قرار دهد و دین هیچ کس بر گردن من نباشد.

ای امت اسلامی؛ امروز سرنوشت اسلام عزیز با سرنوشت جنگ تحمیلی گره خورده است ودشمنان قسم خورده ، بی امان بر پیکر مجروح ما می تازند به جرم این که مسلمانیم و از آرمان مقدس اسلام دفاع می کنیم. خداوند در قرآن وعده پیروزی مستضعفین بر مستکبرین را داده است.

خداوند در قرآن می فرماید: ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر به خواست و اراده آنها.

ما خدا را سپاسگزاریم که به ما منت نهاد و حرکتی در بین ما بوجود آورد که در آینده ای نزدیک شاهد تغییر بزرگی در نظام حکومتی جهان خواهیم بود و آن تسلیم ابرقدرتها و برپایی حکومت اسلامی در سراسر جهان است .

اما از انسانیت به دور است که امروز عده ای رنج و سختی دفاع از اسلام را تحمل کنند و دسته ای دیگر بی تفاوت و یا منافقانه به دنبال هوی و هوس و آرزوهای شخصی و راحت طلبی باشند. اگر اندکی تامل کنیم می بینیم هزاران نسل از بشر قدم بر کره خاکی زمین نهادند و بسان رهگذران یک کاروان از جلوی دیدگان دنیای فانی گذشتند و رفتند و حسرت و پشیمانی برای کسانی که موفق نشدند به طور کامل هدفی را که خداوند از آفرینش انسان خواسته و آن رشد و کمال انسانی در این جهان می باشد برسند.

ای جوانان عزیز این قدر به فکر ظاهر زیبای دنیا نباشید و این عمر گرانبها را بیهوده تلف نکنید که ارزش و مقام انسان تا حدی است که حضرت علی (ع) می فرماید: عالم هستی ملک و ملکوت با همه عظمت و بزرگی اش در ذات وجود ما نهفته و خلاصه شده است.

با توجه به فرمایش گهربار علی (ع) ، تو ای انسان می توانی با اختیار و اراده خویش از تمام مواهب الهی در راه سعادت و خوشبختی خود و جامعه قدم برداری و از فرشتگان و ملکوت آسمان ها بشوی. یک انسان وقتی به این مقام می رسدکه به طور صحیح انجام وظیفه کند و در حال حاضر وظیفه ما مقاومت است تا پیروزی نهایی انقلاب اسلامی که با خون عزیزترین بندگان خداوند تاکنون آبیاری شده است و پابرجا باقی مانده است.

سخنی دارم با پدران ومادران؛

سعی کنید از راه حلال روزی خودتان و فرزندان تان را فراهم کنید. اگر می بینید این همه آیات قرآن و سخنان ائمه در بعضی از ما اثر مثبتی ندارد اصلی ترین علت آن همین است. در روز عاشورا امام حسین (ع) به لشکر مفالف گفت : اگر سخنان من در شما اثری ندارد به این علت است که روزی حرام خورده اید.

در پایان از شما می خواهم امام عزیزمان را در ادامه این حرکت عظیم اسلامی هم چون گذشته یاری کنید و جبهه های جنگ را در هر کجا که باشد با حضور گسترده خود گرم نگه دارید.

صفوف نمازهای جمعه و جماعات و نماز وحدت و جلسات دعا خصوصاً در منزل شهدا را که تقرب جستن به درگاه خداوند و دلجویی از بازماندگان شهدا می باشد ، با شرکت خود شکوه بیشتری ببخشید. پایگاه بسیج و انجمن اسلامی را تقویت کنید و یک لحظه از خط اصیل اسلام و رهبری جدا نشوید و هوشیار باشید که دشمنان اسلام در چهره و لباس های متفاوت در پیش روی شما قرار گرفته اند و شریح قاضی ها به طمع حکومت و ثروت دنیا و نوکری اجانب می کوشند مردم را از مسیر اصلی انقلاب منحرف سازند. اما به یاری خداوند ملت هوشیار ما تا آخرین نفس پاسدار خون های به ناحق ریخته شهدا و سد راه هرگونه توطئه دشمنان خواهد بود.

بار دیگر از حضور همگی دوستان و مردم و فامیل و همسر و فرزندانم طلب عفو و بخشش دارم و امید دارم خداوند از همه ما راضی باشد.

به امید و آرزوی فتح نهایی رزمندگان در کربلا و قدس عزیز و در هر کجا که ظلم و ستمی باشد.

امین یا رب العالمین

محمد رحیمی 1365/10/10

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

  •  محمد رحیمی نصرآبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع