گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رمضٱنعلی رحیمی نصرآبادی

عباس

پاسدار

نظامی

1319/01/10

1365/02/24

هفت تپه

سفید شهر (نصر آباد)

رمضانعلي در تاريخ دهم آبان ماه 1319 در يك خانواده مذهبي در شهر نصرآباد (سفيدشهر) از توابع بخش مركزي شهرستان آران و بيدگل ديده به جهان گشود. در زمان ستمشاهي به علّت عدم امكانات تحصيل و مدرسه در روستا نتوانست درس بخواند و بعد از پيروزي انقلاب اسلامی در سنّ چهل سالگي در كلاس‌هاي نهضت سوادآموزي شركت نمود .

از طفوليت در نماز جماعت و مراسم عزاداري سَرور شهيدان و دعاي ندبه و كميل شركت مي‌كرد. در دوران نوجواني پدر مهربانش را از دست داد و او با يتيمي بزرگ شد و به خاطر كمك به وضع اقتصادي خانواده به حرفه قاليبافي مشغول بود و بعد به كار كشاورزي روي آورد و در سال 1342 ازدواج و خداوند به او پنج فرزند عطا فرمود.

در سال‌هاي 1356ـ 1357 در تظاهراتی كه عليه رژيم ستمشاهي در كاشان و نصرآباد (سفيدشهر) برپا مي‌شد ، شركت فعّال داشت.

در سال 1359 همسرش بيمار شد و پس از مدّتي فوت نمود. در سال 1361 فرزند ارشدش عبّاسعلي كه در آن زمان شانزده ساله بود به جبهه‌هاي حق عليه باطل اعزام گشت و شهيد گرديد.

رمضانعلي به خاطر نگهداري فرزندانش بعد از فوت همسر مجبور به ازدواج مجدد شد. نتيجه‌ي ازدواجش يك فرزند پسر بود و نامش را رضا گذاشت. در سال 1362 به عضويت سپاه پاسداران كاشان درآمد و به جبهه‌هاي حق عليه باطل شتافت و بالاخره در سوّمين مرحله اعزام به جبهه در تاريخ 1365/2/24 در سنّ چهل و شش سالگي شربت شهادت نوشيد و به آرزوي ديرينه خويش رسيد.

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

شهادت موت نیست ، حیات جاودانی است . ( امام خمینی (ره) )

« یا ایها الّذین امنو مالکم اذا قیل لکم انفروا فی سبیل اللّه اتا قلتم الی ارض ارضیتم بالحیوه الدنیا من الاخره و ما المتاع الحیوه الدنیا فی الاخره الا قلیل »

ای کسانی که ایمان آورده اید چه شده است وقتی که به شما گفته می شود بسیج شوید در راه خدا سرگردانید در روی زمین و راضی شدید به زندگانی پست دنیا به جای آخرت ، پس به درستی که مال و ثروت زندگانی دنیا در آخرت خیلی کم است .

- الهی ! قلب سیاه و ظلمانی ، مرا با نور خودت روشن گرداند و طاعتی بده که موجب نافرمانی از تو نشود .

- معبودا ! من به جز تو کسی را یار و یاور نمی دانم و به غیر از تو به کسی دل نمی بندم .

- خدایا ! با رحمت بی پایان خودت از گناهانم چشم پوشی کن و نیّت مرا در راه انجام وظیفه خالص گردان .

- بار خدایا ! این نعمت بزرگ یعنی رهبری امّتمان را حفظ کن و روز به روز بر توفیقشان بیفزای .

- امّت شهیدپرور ! شما را به خون با ارزش شهیدان سوگند می دهم که دست از یاری مکتب اسلام و رهبری امام و روحانیّت برندارید .

- برادران عزیز ! بدانید که دنیا ارزشی ندارد و تا به حال به کسی وفا نکرده است .

- ای امّت حزب اللّه ! وحدت خود را حفظ کنید و در نماز جماعت و نماز وحدت و دعای کمیل ، توسّل ، ندبه و ... شرکت فعّال داشته باشید . در مقابل همه شرارت ها و بدبینی ها و ابرقدرت ها بایستید تا مؤید به تأییدات الهی گردید و در عین حال مواظب آن هایی که قرآن ها را بر سر نیزه در مقابل حضرت امام علی (ع) کردند ، باشید . جامعه اسلامی باید از شر و فساد خود را دور نگاه دارد و با مفسدین مخالفت کند و مفسدین بدانید که بی بند و باری هایشان برای حزب اللّه و خانواده های معظم شهدا قابل تحمّل نمی باشد .

- بی حجابی ، گران فروشی ، حیله گری ، حقّه بازی ، چاپلوسی ، فساد اخلاقی و ... مورد نفرت مؤمنین است که باید در راه ریشه کن کردن آن از جامعه اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرد .

- وصیّتم به برادران عزیزم ! این است که فرزندانم را خوب تربیت کنند ، تا برای اسلام مفید باشند .

- توصیّه ام به خواهران گرامی ام ! این که زینب گونه زندگی کنند و زینب گونه راه شهیدان را ادامه دهند .

- وصیّتم به فرزندم محمّد ؛ محمّد جان ! از بچّه ها به خوبی مواظبت کن و آن ها را خیلی خوب تربیت کن ، نگذار که آن ها ناراحت باشند . نگذار احساس کنند که پدر و مادر در کنار آن ها نیست . محمّد جانم ! امیدوارم که هم چون پدری مهربان با
بچّه ها رفتار کنی و آن ها را به خوبی تربیت کن تا در آینده برای اسلام مفید باشند .

- در پایان ، از کلیه برادرانم ، خواهرانم ، فرزندانم ، همسایگانم می خواهم ! که اگر بدی از من دیده اند ، مرا ببخشند و حلالم کنند .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

 

خداحافظ برای همیشه

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

رمضانعلی رحیمی نصرآبادی

 

  •  رمضٱنعلی رحیمی نصرآبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع