گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد رحیم آرانی

عباسقلی

بسیجی

محصّل

1342/03/01

1361/08/11

عین خوش

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

احمد رحيم در سال 1342 در آران به دنيا آمد. پدرش چوپان و مادرش با تنها خواهرش به قاليباقى مشغول بودند.

احمد در كنار تحصيلات كه هم‏زمان با انقلاب مردمى ايران به رهبرى امام خمينى بود به مخالفت با رژيم شاهنشاهى پرداخت. پدر احمد خادم مسجد بود و او نيز اغلب در نظافت و ساماندهى امور مسجد و برگزارى مجالس مذهبى و قرآنى شركت فعال داشت.

هم‏زمان با تحصيل در دوره‏ ى دبيرستان جنگ تحميلى عراق عليه ايران نيز آغاز شد. احمد پس از يك دوره فراگيرى آموزش‏هاى نظامى در مرحله‏ ى دوم عمليات محرم با روى خونين به ديدار مولايش امام ‏حسين عليه ‏السلام رفت.

آرى احمد تنها فرزند ذكور خانواده بود و فقط يك خواهر داشت كه شوهرخواهرش هم به شهادت رسيد.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

و من يخرج من بيته مهاجر الي الله و رسوله ثم يدركه الموت فقد وقع اجره علي الله

و هرگاه كسي از خانه خويش براي هجرت سوي خدا و رسول او بيون آيد و در سفر مرگ وي را فرا رسد اجر ثواب چنين كسي بر خداست.

به نام خداوند قاهر قهار و جبار و عادل و بخشنده مهربان و به نام نامي حضرت محمد(ص) خاتم‌الانبياء و به نام مهدي معود امام زمان(عج) و به نام بنيانگذار جمهوري اسلامي امام خميني، شهادت، شهادت دريچة آزدي من از دنيا. شهادت، شهادت منتهاي حركت يك مسلمان. شهادت، شهادت آزادي قلوب عازمان به سوي خدا. شهادت، ‌شهادت نهايت آرزوي مشتاقان و عاشقان. آري شهادت است كه مرز حق و باطل را مشخص مي‌كند و حسين بن علي(ع) با پيام و خونش به مستضعفين عالم گفت كه اي مستضعفين در هر كجا هستيد اگر مي‌توانيد بميرانيد و اگر نتوانيد بميريد و اي مسلمانان در هر كجا هستيد زيربار ذلت و زور نرويد و امام ما نيز فرموده‌اند ملتي كه شهادت دارد اسارت ندارد. به راستي چه زيبا و شيوا مي‌گويد اين پير بيدار امت و راستي بعد از چند سالي كه از پيروزي اين انقلاب مكتبي مي‌گذرد آيا براي آمريكاي جنايتكار و دست‌نشانده‌هاي داخلي ؟؟؟ او بس نيست كه به اين سخن زنده امام ما ايمان پيدا كرده باشند كه اين سخن آن است: راستي مردمي كه شهادت را طالبند پيروزند و نمونه‌اش را ما در جبهه‌ها روشن و واضح ديده‌ايم و اينك چند وصيتي كوتاه:

پدر و مادرم بدانيد كه من آگاهانه در اين راه قدم برداشته‌ام چرا كه خون سرخ شهيدان از هابيل تا حسين(ع) تا شهيدان گلگون‌كفن كربلاي ايران صدايم مي‌زنند كه چرا آخر تو نشسته‌اي آخر ما مسلمان هستيم و در عصري زندگي مي‌كنيم كه ظلم سراسر جهان را فرا گرفته است پس ما بايد عدل الهي بر مبناي توحيد را در سراسر جهان استوار گردانيم من يقين دارم كه شهادت تصادفي نيست لياقت و سعادت مي‌خواهد و اين سخن همان سخن شهيد مظلوم آيت‌الله دكتر بهشتي(رضوان‌الله تعالي اليه) كه مي‌گويد بهشت را به بهانه ندهند بلكه به بها دهند.

وصيت به پدر و مادر: من به سفر رفته‌ام و نبايد دست خالي برگردم و بايستي سوغاتي ارمغان بياورم اين سوغاتي با پيروزي اسلام و نابودي صدام است و تشكيل جمهوري اسلامي درعراق يا بهترين ارمغان براي شما شهادت براي من است و اميدوارم كه به اين فيض بزرگ نائل شوم. و تو اي مادرم بايد افتخار كني كه من در راه خدا به درجة‌ رفيعة‌ شهادت نائل گرديده‌ام و هم‌چنين من نيز افتخار مي‌كنم كه در دامان پاك چنين مادر مهرباني و رنج‌كشي پرورش يافته‌ام و شهيد شده‌ام در راه خدا. مادرم وقتي كه به كنار قربانيت آمدي دستت را به سوي آسمان بلند كن و بگو پروردگارا اين قرباني ناقابل را از من بپذير.

وصيتم به پدرم: پدرم از دور صورت و دست پينه‌بسته‌ات بر اثر كارهاي فراوان را مي‌بوسم چون كه رسول خدا اين دست پينه‌بسته را مي‌بوسيد و مي‌گويد كه اين دست هرگز آتش جهنم را لمس نمي‌كند پدرم ناراحت از شهادت من مباش چون كه من به ديار عاشقان و به سوي معبودم الله مي‌روم. پدرم بگو كه مرا غسل و كفن نكنند چون‌كه من از حسين بالاتر نيستم كه او را با قطعه‌اي از بوريا به خاك سپردند و نيز لباس عزا بر تن نكن بلكه جامة‌ شادي بپوش چون‌كه من به حجلة دامادي رفتم. پدرم از شما مي‌خواهم بر تابوتم عكسي از امام نصب كنيد و در كنار آن عكس كوچك من را نصب كنيد تا منافقين بدانند كه من تا آخرين لحظة‌ عمرم حتي در شهادت وفادار ولايت‌فقيه بوده‌ام ونيز بر تابوتم يك قرآن بگذاريد تا مزدوران شرق و غرب بدانند كه هدف من از كشته‌شدن ماديات نبود بلكه به خاطر حفظ اسلام و قرآن و كيان بوده است و نه هيچ چيز ديگر.

وصيتم به خواهرم: خواهرم مي‌خواهم فاطمه‌وار زندگي كني و زينب‌گونه مبارزه كني. خواهرم حجابت را حفظ كن كه حجابت ضربة‌ محكمي به دهان آمريكا و عمالش و منافقين مي‌زني. خواهرم هميشه از خون پاك شهيدان محافظت كن و اگر محافظت نكني در نزد خدا و نزد شهيدان مسئول خواهي بود. خواهرم باز هم مي‌گويم كه حجابت را حفظ كن چون كه حجاب تو وقار توست و نيز حجابت از خون سرخ من رنگين‌تر است.

 وصيتم به مردم شهيد پرور: اي مردم با شركت در نمازجمعه اين دانشگاه مسلمين كه بزرگ‌ترين سلاح ماست در برابر دشمن كه مشت محكمي بر دهان ابرقدرت‌هاي جهان‌خوار بزنيد مبادا باعث ناراحتي امام شويد مبادا با رفتار و كردار خود و كمبودهاي مصنوعي كه آمريكاي جنايتكار براي ما ايجاد كرده است عوض كرده و پشت به اسلام كنيد. هميشه گوش به فرمان امام باشيد و بدانيد كه اگر دست از او برداشتيد با ذلت مواجه خواهيد شد مردم وحدت را، وحدت را حفظ كنيد. اي مادرجوانان مبادا از رفتن فرزندان‌تان به جبهه جلوگيري نماييد كه فردا در محضر خدا نمي‌توانيد جواب زينب را بدهيد كه تحمل داغ فرزندانش و برادرانش و فرزندان برادرانش را در صحراي كربلا ديد مثل مادر وهب كه يكي از ياران امام حسين كه در كربلا شهيد شد باشيد. داستان آن‌ها چنين است وهب از مادرش اذن جهاد رفتن گرفت مادرش گفت تو را در راه خدا به جهاد مي‌فرستم و او رفت و در كربلا ياري حسين را كرد و شهيد شد و دشمن سر او را جدا كرد و براي اين‌كه مادرش را زجر دهد سر او را به نزد مادر پرتاب كردند مادرش نيز سر او را به دشمن پرتاب كرد و گفت قرباني را كه در راه خدا داده‌ام هرگز سرش را هم پس نمي‌گيرم.

وصيتم به دوستان: دوستانم من مي‌خواستم كه هميشه شمع باشم و بسوزم و نور بدهم و اما من مي‌خواستم هميشه مظهر فداكاري و شجاعت باشم و پرچم شهادت را بر دوش بكشم و شما نيز اين چنين باشيد دوستانم به هوش باشيد كه گول گروهك‌ها را نخوريد كه اگر فريب خورديد به اسلام و قرآن و خون پاك شهيدان خيانت كرده‌ايد در هر قدمي كه برمي‌داريد فكر كنيد و بعد آن قدم را برداريد و هرچه بيشتر سعي كنيد كه مغلوب نفس‌اماره‌تان نشويد و او را مغلوب خود كنيد و نيز گوش به فرمان امام باشيد و هرچه او مي‌گويد عمل كنيد و بدانيد كه اگر دست از او برداشتيد بدانيد كه ديگر شكست خواهيد خورد و بازگشتن به جاي اول سخت است.

در پايان از تمامي، پدر ومادرم و خواهرم و فاميل‌ها و دوستان و آشنايان طلب مغفرت مي‌كنم و شما را به خداي بزرگ مي‌سپارم و وارد ميدان نبرد با كفر مي‌شوم.

والسلام من الله التوفيق

احمد رحيم آراني

  •  احمد رحیم آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع