گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابوالفضل رحیم

علی اکبر

بسیجی

طلبه روحانی

1346/03/01

1366/02/09

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

ابوالفضل رحیم در اوّل خردادماه 1346 در خانواده‌ای متدین و مذهبی در شهرستان آران و بیدگل متولّد شد. او در دامان مادری عفیف، مؤمن و با رزق حلال پدری سخت‌کوش و زحمت‌کش پرورش یافت.

یازده ساله بود که طنین پیروزی انقلاب اسلامی، او و دیگر هم‌محلی‌هایش را غرق در شادی کرد. ابوالفضل از همان کودکی، عشق به همه ­ی خوبی‌ها، خمینی کبیر، را در  دل احساس کرد و قلبش را پیمانه ­ی محبت او نمود.

تحصیلاتش را تا دیپلم طی کرده بود که دریافت جانش تشنه­ ی معارف دیگری است. بنابراین به حوزه­ ی آیت‌الله یثربی کاشان رفت و به صف سربازان امام زمان(عج) پیوست.

شهید رحیم، همراه با تحصیل و جهاد اکبر، از جبهه‌های نبرد ایمان و کفر، غافل نبود و به دنبال فرصتی بود تا دین خویش را نسبت به انقلاب و امام ادا کند. این آگاهی به زمان، طلبه­ ی جوان را بر آن داشت تا در کسوت یک بسیجی از سوی لشکر14 امام حسین(ع) به جبهه بشتابد. او گاهی به عنوان امدادگر و گاهی در لباس رزم، به جبهه رفت و جلوه‌هایی از صفات جلال خداوندی را به نمایش گذاشت.

وقتی عملیّات والفجر8 به قیمت خون هزاران جوان به پیروزی رسید و فاو به تصرف نیروهای ایران درآمد، ابوالفضل و دیگر غیورمردان ایران بسیار جنگیدند و در راه حفظ دستاوردهای خون شهدا و حفظ متصرّفات این عملیات بسیار کوشیدند.

در سوّمین اعزام و در تداوم این راه خونین، ابوالفضل نیز در تاریخ 1366/2/9 با اصابت خمپاره‌ای، فاو را سرشار از هلهله­ ی ملکوتیان کرد. پیکر غرقه به خونش دو روز بعد، بر فراز دستان دوستان و آشنایان در گلزار شهدای امامزاده محمّدهلال بن­ علی(ع) آران و بیدگل به خاک سپرده شد.

 

  •  ابوالفضل رحیم

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع