گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسن رجبی علی آبادی

حسین علی

بسیجی

1342/01/01

1361/04/24

شرق بصره

علی آباد کویر

حسن رجبی علی ­آبادی در دهم آبان ­ماه 1334 متولّد شد. دوران کودکی خود را در دامان خانواده‌ای سپری کرد که عشق‌شان به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) زبانزد بود. فقر و تنگدستی اقتصادی حاکم بر زندگی، مانع از ادامه تحصیل او بود. بنابراین پس از اتمام سال پنجم ابتدایی، در کار کشاورزی یار و مددکار پدر شد.

وقتی بزرگ‌تر شد و توان جسمی بیشتری پیدا کرد، به‌عنوان کارگر صنایع فرش در کارخانه فرش ماشینی راوند مشغول به کار شد. او به هنگام شروع انقلاب اسلامی، با شناختی که از طریق تربیت خانوادگی به امام(ره) و رهبرش(مدظله­العالی) داشت، در فعالیت‌های مذهبی و انقلابی حضوری مداوم پیدا کرد.

سال 1359 بود که عضو بسیج روستا شد و در میدان جدیدی شروع به فعالیت کرد. در سال 1360 برای گذراندن دوره­ ی آموزش نظامی به اصفهان اعزام شد و پس از آن در عملیّات رمضان شرکت کرد. او در همین عملیّات و در پاسگاه زید در تاریخ 61/4/24 به شهادت رسید. از این شهید عزیز، دو فرزند به یادگار مانده است.

 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.

با درود به رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سلام بر شهدا صدر اسلام از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم (ص) و از شهدای کربلی حسینی تا شهدای کربلای خمینی.

ملت عزیز و قهرمان پرور ایران، شما خوب می دانید که قبل از انقلاب از اسلام جز اسمی از قرآن نبود ، خدای بزرگ بر ما منت نهاده و چنین رهبری حسین گونه و آگاه نصیب مان نموده ، وقت را غنیمت شمرده و این موقع حساس را از دست ندهیم و از امام امت این قلب تپنده ملت و روحانیت مبارز پشتیبانی کنید که اگر ذره ای غفلت کنید فردای قیامت جوابگوی شهدای صدر اسلام نخواهید بود.

اگر شما اجازه دهید که خاک کشورتان مورد هجوم و تاخت و تاز دشمن قرار گیرد خدا لباس ذلت به شما خواهد پوشاند.در قرآن آمده است ؛ دوست بدارید دوستان خدا را و دشمن بدارید دشمنان خدا را.

این منافقان ضد خلق و از خدا بی خبر گمان کردند با شهید کردن شخصیت های مملکتی چون مطهری ها بهشتی ها رجایی ها باهنرها دستغیب ها مدنی ها و.....خواهند توانست ضربه ای به این انقلاب بزنند ولی کور خوانده اند.

انقلاب که از توده مردم می باشد و خدای بزرگ از آن پشتیبانی می کند هرگز شکست نخواهد خوردکه خدا هیچ وقت از دست مخلوق خود شکست نمی خورد ، آن مخلوقی که دست خدا با یک مقدار آب گندیده خلق گردیده است.

این منافقین که به بودن فعلی انقلاب اعتقاد ندارندراضی نیستم زیر جنازه من و حتی دنبال جنازه من بیایند و همچنین کسانی که در حق رجایی و باهنر و بهشتی ها ظلم کردند و به اشتباه خود هم اقرار نمی کنند در تشییع جنازه ام پا بگذارند.

خدمت مادر و همسر عزیزم سلام

همسر عزیزم ، از تو می خواهم که فرزندانم را در راه دین اسلام پرورش دهی و هرکجا که دعای توسل باشد شرکت کنی و همبستگی با خانواده های شهدا داشته باشی.اگر من شهید شدم قدر مرا گرامی بدار و راه مرا ادامه بده.

حجاب خود را حفظ فرمایید و به دیگر خواهران بفرمایید که حجاب خود را حفظ کنند که حجاب شما از سرخی خون شهدا مهمتر است.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

  •  حسن رجبی علی آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع