گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

بیژن ذوالفقاری آرانی

محمدرضا

بسیجی

محصّل

1346/01/01

1362/12/11

طلائیه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

بيژن در اوّل فروردين سال 1346ش در خانواده‏اى مذهبى در آران متولّد شد.دوره‏ ى ابتدايى را در مدرسه‏ى بونصر شيبانى گذراند. كلاس اوّل راهنمايى بود كه انقلاب اسلامى ايران به رهبرى امام ‏خمينى قدس‏سره اوج گرفت. سوم راهنمايى بود كه جنگ تحميلى عراق عليه ايران آغاز گشت. او علاقه ‏ى خود را براى حضور در جبهه نشان داد امّا به‏ دليل كمى سن مانع از حضور او شدند. با اصرار زياد موفق شد آموزش‏هاى نظامى را طى كند و پس از اين دوران به كردستان اعزام شد.

بيژن در عمليّات‏هاى مختلفى شركت كرد تا اين كه براى شركت در عمليّات خيبر همراه با گردان امام‏ محمّدباقر عليه ‏السلام سازمان‏دهى گرديد و در تاريخ 62/12/12 در منطقه‏ ى طلائيه مفقودالاثر شد. پيكر مطهّرش در تاريخ 73/8/18، پس از 11 سال بقاياى پيكرش در گلزار شهدا ماوا گرفت.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منه من ينتظر و ما بدلوا تبديلا

اي آن‌كه آيد بوي عشق از تربت تو

قبرت گواهي مي‌دهد از قربت تو

گر مزارت حائر ندارد

شمع و چراغ زائر ندارد

دورم اگر از تربتت جانم فدايت

اشك بود زوار قبر باصفايت

حسين‌جان كي مي‌شود قبر تو را در بربگيرم

با عشق تو من در كنار تو بميرم

شكر مي‌كنم خداوند تبارك و تعالي را كه مرا در اين برهه از زمان آفريد. اي مولاي مهربان. اي خدا، از تو طلب مغفرت مي‌كنم زيرا كه نتوانسته‌ام شكر نعمت كنم و تو را مورد ستايش خويش قرار دهم. خداوندا من جز تو كس ديگري را سراغ ندارم و اي خداي بي‌همتا يگانه به تو پناه مي‌برم. اكنون كه اين وصيت‌نامه را مي‌نويسم آماده‌ام در راهت و براي رضاي تو براي هرگونه جانبازي حضرم در اين موقع مي‌گويم اين خداي مهربان خودت فرمودي كه مرا بخوانيد تا اجابت كنم شما را. اكنون به سوي تو روي مي‌آورم وازتو پيروزي مي‌خواهم كه نصيب اين مردم كني و هم‌چنين باز شدن راه كربلا و زيارت اباعبدالله الحسين(ع). خداوندا از تو خواستارم زيارت كربلا و پيروزي و بعد شهادت در راه خودت نصيبم كني گرچه در پيشگاهت كاري صالح و مورد رضاي تو انجام نداده‌ام شرمنده‌ام! ولي از تو مغفرت و زيارت كربلا،‌ شهادت را خواستارم.

با درود و سلام به پيشگاه مقدس ولي‌عصر حجت‌زمان حضرت مهدي(عج) و با درود و سلام خدمت نائب بر حقش اميد مستضعفان خميني كبير و با سلام به ارواح تابناك شهدا و با سلام و درود به محضر اين جانبازاني‌ كه در جبهه‌هاي حق عليه باطل مي‌جنگند چند كلامي كوتاه آغاز مي‌كنم خدمت مردم شهيدپرور و خانواده گراميم سلام عرض مي‌كنم. هان اي ملت شهيدپرور شماها هستيد كه ادامه‌دهنده راه اين شهدا بايد باشيد مبادا يك‌موقع خداي ناكرده خون اين شهيدان عزيز را با احتكار و بي‌حرمتي به امام و سران مملكت و يا با بي‌احترامي به خانواده شهدا خون شهيدان را پايمال كنيد. اي مردم هميشه يار و ياور امام باشيد و گوش به فرمان او باشيد. بنده از شما مردم معذرت مي‌خواهم زيرا كه كوچك‌تر از آن هستم كه پيامي به شما بدهم.

الذين اذا اصابتهم مصيبه قالوا انا الله و انا اليه راجعون هنگامي‌كه به عده‌اي گرفتاري رسد بگويند از طرف خدا آمده‌ايم و به سوي او رجوع خواهيم كرد.

با عرض سلام خدمت خانواده گرامي و دوستان. پدرم با عرض سلام خدمت شما طلب بخشش مي‌نمايم و از شما مي‌خواهم اگرچه كاري كه موجب رضايتت شود انجام نداده‌ام مرا حلال كن كه خداوند با انفا‌گران و بخشايش‌گران است و اما تو اي مادر گرامي و اي كسي‌كه شب‌ها زحمت مرا كشيده‌اي و سختي‌ها را متحمل شدي درود و سلام بر تو باد اي مادر گرامي اميد است فرزند حقير خود را كه امانتي بوده در دست‌تان و اكنون خداوند از شما تحويل گرفته ببخشي و حلالم كني. اميدوارم كه اگر شما هم مرتكب گناهي هستيد خداوند شما را به درگاهش بپذيرد و شما را ببخشد.

مادر از تو مي‌خواهم كه در مقابل هرگونه گرفتاري و سختي صبور و پايدار باشي! اگر شهيد شدم سعادتي است كه نصيبم شده است اگر ؟؟؟؟ يا اسير شدم ناراحت نشوي زيرا كه باز هم سعادت است كه خداوند متعال نصيبم كرده است. چرا كه امامان ما هم اسير بودند چرا كه امام هفتم ما چهارده سال اسير و زنداني بود. مادرجان اگر مفقودالاثر شدم ناراحت مباش زيرا كه بعد از گذشت چندين قرن، هنوز قبر دختر رسول خدا مفقودالاثر است و كسي خبري از آن ندارد. تا بلكه ان‌شاءالله امام زمان آن را به ما نشان داد و اما اي خواهرانم از شما طلب بخشش مي‌كنم چون‌كه نتوانستم شما را از دست خود خوشحال نگه دارم و از شما تقاضا مي‌كنم كه حجاب خود را حفظ كنيد و هر كجا كه مي‌رويد سخن از من نگوييد بلكه بايد سخن از حسين سرورآزادگان و خانوادة‌ حسين(ع) بگوييد. بايد سخن از ابوالفضل العباس بگوييد كه او را تيرباران كردند و تو اي برادر مگذار اسلحه‌ام بر زمين افتد بلكه تو بايد آن سلاح را برداري و راهم را ادامه دهي. ان‌شاءالله ديگر غمي ندارم به جز هرچه سريع‌تر ظهور ولي‌عصر ؟؟؟ خميني رهبر كبير انقلاب و پيروزي رزمندگان.

                                            30/ 11/ 62

  •  بیژن ذوالفقاری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع