گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر دولچین (مدبر نژاد)

مدبر نژاد

بسیجی

طلبه روحانی

1340/01/01

1361/01/05

شوش

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در سال 1340 در خانواده­ای مذهبی و متوسط متولد شد. در سن 6 سالگی وارد دبستان و در سال 1351 وارد مدرسه راهنمایی شد و پس از گذراندن دورۀ راهنمایی وارد دبیرستان شده و تا دوم دبیرستان ادامه داد و از اینکه علاقه به روحانیت داشت وارد مدرسه علمیه مشهد شد و یک سال در مشهد بود و سپس به مدت 5 سال در فیضیه قم به درس علوم دینیه پرداخت. دوران انقلاب اسلامی فرا رسید. برادر مدبر از قم به آران آمد و اولین تظاهرات در آران به دعوت این روحانی برگزار شد.

او برای تبلیغ مسائل اسلامی در دورترین نقاط کشور سفر می­کرد. او با طبقه محروم جامعه زیاد ارتباط داشت و مردم را با این برخوردهای خوب خود جذب می­کرد. او یکی از بنیانگذاران مدرسه علمیه اران و کتابخانه شهید مظلوم بهشتی بود و در برگزاری مراسم عبادی و سیاسی نماز جمعه زحمات زیادی کشید.

در سال 1358 ازدواج کرد که حاصل ازدواج او یک فرزند دختر می­باشد. او برای پنجمین مرتبه به جبهه رفت در جبهه هم تبلیغ می­کرد و هم یک رزمنده مخلص بود، در چند عملیات مهم حضور داشت و آخرین مرتبه در عملیات فتح المبین با رمز یا زهرا (س) حضور پیدا کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 

                                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

شهیدان زنده اند الله اکبر

به حق پیوسته اند الله اکبر

 

« ربّنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا نصرنا علی القوم الکافرین »

« والسّلام علیک یا اباعبدالله السّلام علی الحسین و علی
علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین (ع) »

حمد و ثنای معبودی را که ما را آگاهی عنایت فرمود و از تاریکی ها به روشنایی ها راهنمایی و از مسیر شیطان و طاغوت به خطّ الهی امام هدایت کرد .

- سپاس خدایی را که درهای رحمت خود را بر ما گشود و زمینه شناخت حق و حقیقت را فراهم ساخت تا در جوّی بسیار آزاد راه خود را انتخاب و به دفاع از حق بپردازیم . حمد خدایی را که ما را از بردگی و بندگی طاغوت نجات داد و دست جنایتکار ابرقدرت های شرق و غرب مخصوصاً امریکای جنایتکار را از مملکت ما قطع کرد و به ما بینش و هوشیاری عنایت فرمود تا خطّ امریکایی و منافقین و
ملی گرا و لیبرال ها را خوب بشناسیم و آن ها را تار و مار و منزوی کنیم الحمدلله که خداوند دشمنان ما را از احمق ها و نادان ها آفرید و بر آن ها با همة توطئه ها و دسیسه هایشان لباس ذلّت و خواری پوشانید و ما را همواره به شاگردی از مکتب سیّدالشهداء (ع) و پیروی از امام عزیزمان درس قیام و شهادت و رمز ایثار و شهادت آموخت .

- آری ! « ان الحسین مصابح الهدی و سفینه النجاه » ما را همان راه حسین (ع) و اماممان نائب مهدی فاطمه (ع) فرزند حسین (ع) و دشمنان ما در واقع دشمنان حسین (ع) هستند به حق سرزمین خونین ما کربلا و هر روز صحت و تاریخ سازمان عاشورا است . شرق و غرب و ایادیشان بدانند که هم چون ایثارگران کربلا تا آخرین نفر و تا مرز شهادت با همه توان در مقابل مشکلات و توطئه ها ایستاده و فریادمان بلند است « هیهات من الذلّه ، هیهات من الذلّه » و هم صدای شهدای همیشه زندة انقلابمان به سالاری شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی فریاد می زنیم : مرگ بر امریکا ، مرک بر سازشکار در کربلای ایران هم چون حسین بن علی (ع) که فرمود : « ان کان دین محمّد لم یستقم الا تقبلی فیا یسوف ... کلمه نامشخص ... » ندا می دهیم که ای امریکا ! ای منافق و ای صدام ! یعنی اگر نابود نمی شوید و ظلم و ستتمان خاتمه پیدا نمی کند مگر به قتل ما و از خیانت به حق و مبارزه با دین خدا دست نمی کشید مگر با کشتن ما و عزیزان و اطفال ما پس بکشید ، ما را که نابودی و ذلّت شما و پیروزی و عزّت ما حتماً و همیشگی است چون « جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقاً » شما ای امام ما و ای فرزند دلسوز رسول خدا (ص) و ای نائب بر حقّ ولی خدا (ع) سلام ما را بپذیر و سلام ناقابل ما را به پیشگاه مقدّس ولی عصر (عج) برسان و شما ای خواهران و برادران مکتبی که لحظه به لحظه متوجّه فرامین خدایی رهبر کبیر انقلاب هستید اتّحادتان با همه مسلمین و مظلومین جهان هر چه مستحکم تر و مبارک باد امیدوارم با اتّکای بر خداوند و توسّل به ائمّه معصومین (ع) و پیوند ناگسستنی با روحانیّت که همیشه فداکاری خطّ اوّل انقلاب بوده اند و هستند هم چنان استوار در صحنه بمانید و متوجّه توطئه منافقین و مزدوران داخلی و خارجی باشید که بیداری شما موجب آرامش ما است ، دعا را فراموش نکنید که دعاهای مخلصانه و راز و نیاز جانسوزانه پشت جبهه شما در نیمه شب در شب های جمعه در دعاهای کمیل و ندبه آن جا که با قلبی سوزان ندا می دهید : « این سبب المتصل بین الارض و السماء این معز الا ولیاد و مذل الاعدا » برای پیروزی رزمندگان چقدر عالی و مؤثر است آن وقت
لرزه ای می اندازید بر پیکر کفّار و منافقین با شرکت در نماز جمعه و جماعات و صمیمانه دعای وحدت می خوانید و بانگ بلند الله اکبر ، خمینی رهبرتان به اوج فلک می رسد چه افتخارآمیز و نیرودهنده است برای جانبازان انقلاب و آرامشی است بزرگ برای شهیدان به خون خفته . من الان که در سنگری در کنار سنگر مسجد ولی عصر (عج) در قلّه هزار و صد بازی دراز در نزدیک ترین فاصله با دشمن مشغول نوشتن وصیّت نامه هستم خیلی بجاست عرض کنم جای شما همرزمان و برادران خالی است که در این نمازها و سنگرهای بی ریا مشاهدة قدرت لایزال الهی و امداد غیبی ، دیدن صحنه کربلا و جنگیدن با سلاح ایمان چه زیبا و لذّت بخش است همواره نزول ملائکه الله چه پرشکوه و آرامش بخش ، با وجود مقدّس ائمّه الهداء در جبهه ها چه نورانی و نیروبخش است . در این مکان های الهی شنیدن آوای تجهّد و توسّل سالکان راه الله و اشک عشق ریختن عاشقان لقاءالله چه پُر نور و باصفاست . دنیا بداند که بی اثر ماندن گلوله های توپ و تانک خمپارة دشمن و خنثی شدن تاکتیک های جنگ آن ها با همة امکانات ظاهری کاری الهی و معنوی است و توسّط نیروی ایمان و عشق به شهادت است که خطرناک ترین جاه ها و رو در روی دشمن می ایستیم و او را بسزای اَعمال خود رسانده و به سعادت و پیروزی می رسیم .

- برادران و خواهران حزب اللّهی ! امیدوارم بعد از پیروزی در جنگ و رفتن به کربلای حسین (ع) برای آزادی قدس عزیز و نابودی اسرائیل غاصب فداکاری
کنید . إن شاء الله به یاد ما شهدا هم باشید و ما نظاره گر پیروزی های الهیتان باشیم به امید نابودی استکبار جهانی و استقرار در حکومت عدل اسلامی در سراسر جهان به رهبری امام خمینی تا انقلاب مهدی (عج) .

- ای پدر و مادر لسوز و مهربانم ! موفّقیّت و شهادت افتخارآمیز فرزندتان بر شما مربّیان شهیدپرور مبارک باد ، هزاران درود و سلام قلبی من بر شما که مرا برای جانبازی و فداکاری تربیت کردید و چه زحماتی که کشیدید .

- پدر جان ! آن همه صحبت ها و رنج هایت را که بر همه روشن است را هرگز فراموش نکرده و امیدوارم که مرا عفو کنید .

- مادر مهربان و شجاعم ! آخرین بر تو که رفتار و کردارت همیشه موجب دلگرمی و افتخارم می شد . درود خدا و ملائکه بر تو که اصلاً به فکر مادّیات و دنیاپرستی نبودی و از آن اوّل با خدا عهد کردی که فرزندت را بفرستی به حوزة علمیّه تا درس خودشناسی و ایثارگری بیاموزد و سرباز دین باشد و وقتی این سعادت بزرگ را من پیدا کردم و در حوزه مشغول تحصیل شدم فرمودی حاضرم چادر سرم را بفروشم و برایت بفرستم تا خوب درس بخوانی ، امیدوارم سرمشقی باشی برای دیگر مادران .

- پدر و مادر عزیزم ! الحمدلله که به آرزویتان رسیدید و فرزندتان در راه خدا قربانی کردید .

- خواهران و برادران گرامی ام ! که همیشه از اوّل انقلاب تاکنون با من در مبارزات همکاری داشتید و از هرگونه کمکی دریغ نورزیدید راهتان را هر چه استوارتر و صمیمانه تر ادامه دهید . شما برادر و خواهر عزیزم ! تا مرز شهادت دست از مبارزه و جهاد فی سبیل الله برندارید .

- خواهران ! زینب وار در پشت جبهه انجام وظیفه کنید و در مقابل کوردلان و دنیاپرستان هدف و یاد ما را زنده نگه دارید .

- همسر فداکارم ! که در همة برنامه ها و انجام وظایف راهگشا و همراهی دلسوز بودی برایم از همکاری ها و ایثارگری هایت نهایت تشکّر را دارم و امیدوارم که با آن بینش عمیقی و ایمان راسخی که داری در رستگاری و پیروزی بزرگ من مسرور و چون کوه استوار هستی و إن شاء الله در پیشبرد اهداف الهی و مکتبی و
وظیفه شناسی تربیت کردن فرزندم موفّق باشی .

 - خویشاوندان و دوستان و همرزمان مخصوصاً جامعة روحانیّت متعهّد آران و بیدگل و طلّاب محترم علوم دینیه ! از همکاری ها و زحمات و راهنمایی های شما سپاسگزارم و آرزو دارم در مبارزة کسب علم و تقوا و پیشبرد اهداف علیه انقلاب پیش از پیش مفید و منصور باشید و درود من به حوزة علمیّة قم اوّل بیداری من از خواب غفلت بود و آن چه داشتم از حوزة علمیّة قم و مشهد بود .

- خداوند به امام و امّت طول عمر و سلامتی و به شما ملّت بیدار آقایی و نصرت پیش از پیش عنایت فرماید .

« ان تنصرواللّه ینصرکم و ثبت اقدامکم »

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اصغر مدبرآرانی

  •  اصغر دولچین (مدبر نژاد)
  •  اصغر دولچین (مدبر نژاد)
  •  اصغر دولچین (مدبر نژاد)
  •  اصغر دولچین (مدبر نژاد)
  •  اصغر دولچین (مدبر نژاد)

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع