گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

منصور دلاورزاده آرانی

علی

سرباز سپاه

1347/01/01

آران و بیدگل

1365/11/04

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

منصور در تاریخ 01/01/1347 در خانواده­ای مستضعف در آران متولّد شد. سال پنجم ابتدایی بود که سایة پر مِهر مادر خود را از دست داد. در مدرسة راهنمایی مشغول تحصیل علم بود که به علّت مشکلات اقتصادی خانواده، درس را رها کرد و وارد بازار کار شد و خانواده را در امر قالی­بافی کمک می­کرد. حدود چهارده سال سن داشت که بعد از گذراندن دورة آموزش نظامی برای دفاع از سرزمین خود داوطلبانه با عضویت بسیجی به میدان نبرد با دشمن اعزام شد و در اسفند 1362 در عملیّات خیبر در منطقة طلائیه شرکت نمود که بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیة کتف چپ، مجروح شد. مدّتی بعد از بهبودی مجدّداً عازم جبهه­ های جنگ شد. این بار با عضویت سرباز سپاه پاسداران در گروه توپ‌خانه 15 خرداد سپاه، سازماندهی شد و در عملیّات­های مختلف شرکت نمود تا این­که در تاریخ 1365/11/4 در عملیّات کربلای 5 در منطقة شلمچه بر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

او جوانی با صفا و با صداقت بود.

روحش شاد و راهش پر روهرو باد

کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده نپندارید (قرآن کریم) درود و سلام به امید محرومان و رهبر کبیر انقلاب امام خمینی. سلام و درود به خانواده شهدا و رزمندگان اسلام. مردم عزیز همیشه پشتیبان امام خمینی باشید و او را تنها نگذارید. به گفته­های او عمل کنید. من بر اساس وظیفه شرعی خود متذکر می­شوم که مسئله دفاع از ایران اسلامی را بر همه مسائل ترجیح بدهید. برای رضای خدا کار کنید جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس اماره است را پیش گیرید و از خواهش های نفسانی سرپیچی کنید و آنچه وجدان شما می­گوید به آن عمل کنید. جبهه های دفاع را تقویت کنید. مردم آران و بیدگل با وحدت خویش آنهایی را که می­خواهند صف اتحاد شما را بگسلند مأیوس کنید.

پدر مهربانم: اگر خطایی از من دیده­اید مرا ببخشید و حلالم کنید. ناراحت نباشید چون راهی را که انتخاب نموده­­ام از روی آگاهی و بصیرت بوده است. افتخار می­کنم که در جبهه ­های جنگ از سرزمینم دفاع می­کنم. در نماز جماعات و جمعه شرکت فعال داشته باشید.

خواهر مهربان و عزیزم: همچون زینب(س) صبر و شکیبایی داشته باشید و در برابر مشکلات مقاوم باشید. اگر احساس تنهایی کردید به یاد دیگر شهیدان و به یاد مادران شهید داده باشید. حجابتان را حفظ کنید. براستي كه حفظ حجاب مشت محكم به دهان ياوه­گويان خارجي. اگر شهید شدم افتخار کنید و خداوند را شاکر باشید.

وصيتم به دوستان و خويشاوندانم: سفارش من به شما عزيزان اينست كه همه و ديگر عزيزان: به جنگ بهاي بيشتري بدهيد و جنگ را تنها راه پيروزي خون بدانيد.

و شما دوستان و آشنايان: من از شما مي­خواهم كه سنگر جبهه را پر كرده و هميشه در فكر اين باشيد كه اين جبهه را چه كسي بايستي بچرخاند و آن همين شما برادران عزيز هستيد كه بايد سلاح خونين مرا به دوش كشيد. و راه من را كه راه حسين است ادامه دهيد. برادران من ما حالا مسؤليت سنگيني در قبال خون شهيدان داريم و آن اينكه رهرو راه اين عزيزان باشيم. خدايا چنين سعادت را كه سعادت در راه انبياء خدا و اولياء خداست. به من عطا كن در اين را آنچه بر دوشم نهاده­اي بتوانم انجام وظيفه كنم. خدايا از عمر ما بكاه و بر عمر رهبرمان بيافزاي. خدايا لشگريان توحيد را بر لشگر كفار غلبه و چيره گردان. خدايا خدايا تا اتقلاب مهدي خميني را نگهدار والسلام

امضاء-دوشنبه 11/24/   1362

  •  منصور دلاورزاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع