گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین درمسجدی آرانی

رضا

بسیجی

محصّل

1344/06/01

1361/08/16

موسیان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسين در شهريورماه سال 1344ش در آران متولّد شد. هم‏زمان با تحصيل در دوران ابتدايى با حضور در جلسات مذهبى با قرآن مأنوس گشت.

با آغاز جنگ تحميلى عراق عليه ايران و با توجّه به حضورى كه حسين در راه‏پيمايى‏هاى دوران انقلاب داشت و روحيه‏ ى مذهبى ‏اش، به سمت جبهه گرايش پيدا كرد.

حسين با فراگيرى آموزش‏هاى نظامى به جبهه رفت و پس از مدّتى براى صله‏ ى رحم مرخصى گرفت. در صبح روز بيستم محرّم الحرام سال 1361ش، هنگامى كه در محاصره‏ ى بعثيان بودند، به منظور اداى نماز صبح برخاست و در حالت ركوع، با تركش خمپاره از ناحيه‏ ى پشت سر شديدا مجروح گشت و لحظه‏اى بعد دعوت حق را لبيك گفت و به آرزوى ديرينه‏ اش رسيد.

 

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحيم

و من يهاجر في سبيل الله يجد باالارض مراغما كثيراً وسعه و من يخرج من بيته مهاجرا الي الله و رسوله ثم يدركه الموت فقد وقع اجره علي الله و كان الله غفورا رحيماً.                                              

            سوره نساء آيه 99

هركس در راه خدا از وطن خود هجرت كند در زمين براي آسايش كارهايش جايگاه بسيار خواهد يافت و هرگاه كسي از خانه خويش براي هجرت به سوي خدا و رسول بيرون آيد و سفر مرگ وي فرا رسد اجر و ثواب چنين كسي بر خداست و خدا پيوسته بر خلق آمرزنده و مهربان است.

انا الله و انا اليه راجعون «همه ما از خداييم و به سوي او بازخواهيم گشت».

ما چه بكشيم و چه كشته بشويم پيروزيم. امام خميني

به نام خداوند بخشنده مهربان، درود و سلام بر اميد مستضعفان جهان امام خميني و درود بر امت و امام آيت‌الله‌العظمي منتظري،‌ درود و سلام بر سرور شهيدان حسين بن علي(ع) و تمام شهداي راه حق و حقيقت و سلام بر امت شهيدپرور كه فرزندان‌تان را هم‌چون ابراهيم به قربانگاه مي‌فرستد.

شهيد شمع و قلب تاريخ است،‌ يعني شهيد با شهادتش مي‌سوزد و به جامعه تاريك نور مي‌دهد و شهيد هم‌چون قلب خون را در رگ‌هاي جامعه به حركت درمي‌آورد و چه افتخاري بالاتر از اين‌كه بسوزيم و به جامعه نور دهيم. جبهه دانشگاهي است كه معلم آن حسين(ع) و بهترين دانش‌آموزانش شهدا هستند و ما نيز درس شهادت و عشق و عشق به خدا را و ايثار را از او آموخته‌ايم و تا خون در رگ‌هاي‌مان حركت مي‌كند به اسلام خدت خواهيم كرد. ان‌شاءالله

اي ملت عزيز: سه عامل پيروزي انقلاب را از دست ندهيد. اولاً اتكاء به خدا داشته باشيد كه اگر تكيه‌گاه‌تان غيرخدا باشد،‌ هيچ‌گاه پيروز نخواهيد شد. دوم اين‌كه هيچ‌گاه رهبر انقلاب را تنها نگذاريد و براي او دعا كنيد كه اگر امام نبود و ما را راهنمايي نمي‌كرد ما پيروز نمي‌شديم و اكنون هم قدر امام را بدانيد كه او از جان ما عزيزتر است و اين نعمت بزرگي است كه خدا به ما داده است. سوم اين‌كه اتحاد را بين خودتان زيادتر كنيد كه دشمنان مي‌خواهند بين شما جدايي بيندازند.

وصيتم به پدر و مادرم: پدر و مادر عزيزم شما زحمات زيادي برايم كشيده‌ايد و من شايد از روي ناداني شما را خيلي اذيت كرده‌ام اميدوارم كه مرا حلال كنيد و از خدا بخواهيد از گناهانم درگذرد اگر كه شهيد شدم (كه بهترين مرگ شهادت در راه خداست) ناراحت نباشيد، بلكه خوشحال باشيد كه امانتي را به صاحبش خدا برگردانده‌ايد و دعا كنيد كه خدا اين امانت را ازشما بپذيرد و اين را بدانيد تا خون شهيدان در راه اسلام ريخته نشود پيروزي به دست نمي‌آيد. ان‌شاءالله خون ما باعث پيروزي اسلام شود. پدر و مادر عزيزم: شايد بعضي‌ها بعد از شهادتم بخواهند شما را از انقلاب دلسرد كنند ولي شما به حرف اين توطئه‌گران گوش ندهيد و به آن‌ها بگوييد نه تنها دلسرد نمي‌شويم بلكه از هر طريق بتوانيم به اسلام خدمت مي‌كنيم.

وصيتم به برادرانم و خواهرانم: برادران و خواهران عزيزم شما را خيلي اذيت كرده‌ام ان‌شاءالله به خوبي خودتان مرا ببخشيد. برادرانم و خواهرانم دست از امام برنداريد و رهنمودهاي امام را سرمشق كارهاي خود قرار دهيد كه رهنمودهاي او بر همه ما واجب است. وصيت ديگرم به شما اين است كه راه شهيدان را ادامه دهيد. خواهرانم حجاب اسلامي را رعايت كنيد كه حجاب شما نيز هم‌چون خون شهيدان كاخ ستمگران را به لرزه مي‌اندازد.

وصيتم به دوستان و همكلاسي‌هايم: دوستان گراميم در مدتي كه با هم بوديم اگر حرف نادرستي از من شنيده‌ايد مرا ببخشيد و اگر از من چيزي طلب داريد به پدرم و مادرم بگوييد تا آن را بپردازند. وصيتم به شما همكلاسي‌ها و دانش‌آموزان اين است كه با نهادهاي انقلابي (جهادسازندگي، بسيج، انجمن اسلامي) بيشتر همكاري كنيد و هم‌چنين با معلماني كه مي‌خواهند برنامه‌هاي اسلامي را در مدارس اجرا كنند همكاري داشته باشيد.

وصيتم به دبيران و معلمان گرامي: دبيران عزيز دانش‌آموزان امانت‌هايي هستند دست شما، كوشش كنيد آن‌ها را طوري بسازيد كه در آينده بتوانند به اسلام خدمت كنند كه اگر به اين امانت‌ها خيانت كنيد در درگاه خداوند مسئوليد.

 دعاي هميشگي يادتان نرود:

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

براي حفظ اسلام از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا

والسلام

حسين درمسجدي آراني

مرا هميشه به ياد آر كه يادگار رشيدم

مرا كه زندگيم هم‌چو شمع در شب تاريك

براي روشني ديگران بسوخت به يادآر

مرا كه شاهد عصر اين فاجعه بودم

و طعم سخت ستم را هزار بار چشيدم

غمين مباش و مينديش

كه در حكومت ديوان و دشمنان عدالت

كه جسم پاك شهيدان

همي خورند به چنگ

همي كشند به دندان

مرا شهادت پرافتخار بر سر ايمان

و رنج خانه باروشي

هزار مرتبه خوش‌تر ز ننگ حلقه به گوشي است

 

 

  •  حسین درمسجدی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع