گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حبیب اله دانه گردی

ابوالقاسم

پاسدار

1342/03/01

1364/12/20

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حبيب الله در سال 1347 در خانواده اي مذهبي و بي بضاعت واقع در محله حجتيه آران ديده به جهان گشود. وي در دوران كودكي هوش و استعداد سرشاري داشت.پس از گذراندن دوره راهنمايي با هدف كمك مادي به خانواده مشغول كار شد و ترك تحصيل نمود. پس از پيروزي انقلاب به فرمان امام خميني ( قدس سره ) مبني بر تشكيل ارتش بيست ميليوني در آن ثبت نام نموده و فعاليت خود را آغاز نمود.

حبيب اله احترام زيادي براي پدر و مادر خود قائل بود و وجودش پر از ايثار و از خودگذشتگي بود.وي از همان ابتدا داراي روحي سرشار از ايمان و عشق به خدا و مردم بود و به همين جهت ادامه زندگي به اين شكل مادي و بدون انگيزه برايش امكان نداشت .وي كه خودرا مسئول حفظ و پاسداري از دين و انقلاب اسلامي مي ديد به همين جهت لباس پاسداري به تن كرد و در سال 1362 به عضويت سپاه درآمد.

 شهيد قبل از عضويت در سپاه با شركت در عملياتهاي تنگه چزابه ( كه در آن مجروح گرديد ) و محرم حضور خويش را در خيل عظيم پاسداران اسلام اعلام كرده بود و بعد از حضور رسمي در سپاه حدود يكسال خدمت در منطقه محروم سيستان و بلوچستان سعي كرد بيشتر با درد زجركشيدگان جامعه آشنا شده وبه مداواي آن بپردازد چرا كه او خود در استضعاف بودن را مي دانست. عشق به خدا نگذاشت تا بعد از اتمام مأموريت در ديار خود بسر ببرد و دوباره به سوي جبهه شتافت.و در عملياتهاي بدر و قادر شركت كرد. در عمليات بدر از ناحيه دست مجروح شد اما بلافاصله پس از بهبودي به ميدان رفت.

او قبل از شركت در عمليات والفجر 8 ازدواج نمود اما دو ماه طول نكشيد كه عشق به معبود وي را دوباره به ميدان نبرد خواند و در واحد اطلاعات و عمليات لشگر 8 نجف اشرف بعنوان يك نيروي فعال مشغول به كار شد و خداوند اورا چون گلي از گلهاي بستان عشق در عمليات والفجر 8 چيد و در خون خود غوطه ور كرد و به شهادت رسيد.

 

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد. 

متن کامل وصيّت نامه شهيد حبیب اله دانه گردی : ( شماره 1 )

بسم الله الرحمن الرحیم

« الّذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئلک هم الفائزون » ( قرآن کریم )

به نام الله که همه چیز و همه چیزم از اوست . به نام او که جان و روح بر ما دمید و ما را احسنت ترین مخلوقات خود قرار داد و توفیق عبادت و بندگی درگاهش را به ما داد . به نام او که بنده اش مثل من از عدلش به فضلش پناه می برد . صلوات به رحمت للعالمین محمّد رسول الله (ص) و سلام به مهدی قائم آل محمّد (عج) این حجّت خدا و درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، امام خمینی امید مستضعفان جهان که خدا طول عمر عطایش بفرماید . شُکر خدایی را که ما در چنین عصری و زمانی متولّد شده ایم که این چنین امامی و رهبری داریم که ملّت ایران و اسلام عزیز را زنده کرده و ما امّت پیغمبر (ص) را روحی دیگر بخشید و بر ماست که امر او که امر امام زمان است گوش کنیم و الآن که می گوید جبهه ها را پُر کنید باید برویم و جبهه ها را پُر کنیم و دفاع از اسلام را تا موقعی ادامه دهیم که دیگر فتنه بر روی زمین نباشد که این هدف شهیدان صدر اسلام تاکنون بوده است و ما باید هدف آن ها را ادمه بدهیم تا این هدف به پیروزی نهایی برسد . باید در این راه انفاق کنیم از مال و جان و از فرزند و از پدر و غیره هرگز انسان به این هدف نمی رسد مگر این که از آن چه را بهتر دوست می داریم بدهیم و در راه او انفاق کنیم . « لن تنالوا البر حتّی تنفقوا ممّا تحبّون » آیا می توانید انفاقی را بالاتر از گذشت از جان تصور کنید ؟ هرگز

شهید این حقیقت را در می یابد هرگز هیچ انفاقی را بالاتر از جان خود نمی بیند چون که انفاق از جان ، بالاتر از همة انفاق هاست . پس حالا که ما در این موقعیت از زمان که واقع شده ایم و اسلام نیاز به ما دارد برماست که همه چیزمان را فدای اسلام کنیم و اسلام را با همه چیزمان یاری کنیم و از خطر دشمن کفّار که در مقابل مسلمین ایستادگی می کنند در برابر آن ها بجنگیم تا آن ها را از پا در بیاوریم و پرچم قرآن را در سرتاسر گیتی برافراشته کنیم و این ایستادگی ها و عزّت بدست آوردن ها هم احتیاج به بها دادن دارد و اگر ما در این راه که راه خداست جانمان که از اوست به خودش پس دادیم و شهید شدیم چه سعادت بزرگی چرا ؟ چون که تنها این نوع مرگ است که از حیات و زندگی برتر و مقدّس تر و عظیم تر است و باید ما گناهکارها این را انتخاب کنیم که این راه ، راه رستگاران است . « الا إنَّ اللّهَ هُمُ المُفلِحون »

- و امّا وصیّتم به پدر و مادرم این است که ای پدر و مادر گرامیم که برای من
زحمت های فراوانی کشیده اید و من نتوانستم از این زحمت های شما تشکّر و قدردانی بکنم امیدوارم که شما به بزرگواری خودتان مرا ببخشید و ناراحت نباشید چون که امانتی بود از خدا نزد شما و چه خوب امانتداری بودید و آن امانت را به صاحب اصلیش برگرداندید خدا از شما قبول کند و وظیفة شما این است که راه او را دنبال کنید .

- و امّا برادرها و خواهرها و خویشاوندانم ! اگر اشتباهی از من به جانب شما سر زده است مرا حلال کنید .

- و امّا ای مردم ! من همة شما را بخشیدم ، شما هم من را ببخشید . « إن شاء الله »

 

حبیب الله دانه گردی

امضا : 1363/11/14

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

 

 

 

 

 

متن کامل وصيّت نامه شهيد حبیب اله دانه گردی : ( شماره 2 )

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

به نام الله ، به نام آن که دل ها با یادش آرام می گیرد و به نام آن که غصّه دیروز و ترس از فردا را از یاد می برد . به نام خدایی که جانم در قبضة قدرت اوست و همه از او هستیم و باید به سوی او برویم . به نام خدا و به نام فرستادة بر حقّ او محمّد رسول الله (ص) که امانتی را که هم چون قرآن را برای ما به ارث گذاشت و این کتاب آسمانی چراغی بود برای راه تاریک ما ، و ما توانستیم با توجه به این کتاب راه خودمان را که همان راه صراط المستقیم است انتخاب کنیم .

با درود فراوان بر حضرت مهدی موعود منجی عالم بشریّت و عدالت گستر جهان و با درود بیکران بر نائب بر حقّش امام امّت خمینی بت شکن و با سلام بر شهیدان و امّت حزب الله وصیّتم را آغاز می کنم .

اینجانب بر حسب وظیفه گرچه لایق نیستم لکن چند جمله ای وصیّت می کنم چگونه وصیّت کنم که آن قدر بار گناهانم سنگین است که خود را لایق نمی بینم که مطالبی را بگویم چیزی که هست باید وصیّت کنم اوّلاً تداوم دهندة راه شهیدان باشید . دوّم این که وحدت و یگانگی خود را حفظ کنید . سوّماً سنگر و پشت جبهه ها را خالی مگذارید و نگذارید منافقین در گوشه و کنار به فعّالیّت خود کوشا باشند . همیشه آسایش را از آن ها سلب کنید باید وصیّت شهدا را جامة عمل بپوشانیم . وصیّت من نیز وصیّت شهدا است . شهدا می گویند در خطّ ولایت فقیه بود باید در جامعه وحدت حاکم باشد فرصت به منافقین و فرصت طلبان ضدّ انقلاب نباید داده شود باید همه دست در دست هم دهیم جهت پیاده کردن احکام قرآن و شریعت محمّد (ص)

- وصیّتی هم به پدر و مادرم و همسر گرامی ! از شما می خواهم که اگر شهید شدم افتخار کنید چون که امانتی در دست شما بودم به صاحب اصلیش باز گردانیدید و هیچ توقّعی از هیچ کس و هیچ ارگانی نداشته باشید و هیچ وقت سوژه ای در دست دشمن های این مرز و بوم و اسلام ندهید چون آن ها به محض این که یک نقطه ضعفی در شما مردم مسلمان و قهرمان پیدا شود آن را بزرگ می کنند .

عزیزانم شما فرزندتان را برای خدا داده اید اگر می خواهید گریه کنید گریه بر شهید ثواب دارد ولی هیچ ناراحتی و غصّه نداشته باشید چرا که غصّه از آن کسی است که چیزی را از دست داده باشد و شما چیزی را از دست نداده اید بلکه سعادت دنیا و آخرت را بدست آورده اید . از شما می خواهم که قبرم را ساده بگیرید زیاد هم وقت خودتان را آن جا صرف نکنید ، خداوند إن شاء الله من و شما را بیامرزد . از شما می خواهم که همیشه سنگرها را پُر کنید که مهمترین آن سنگر نماز جمعه می باشد و از جلسات دعا و روضه خوانی کوتاهی نکنید چون امام فرمودند که همین جلسات سوگواری ها بود که ما را به پیروزی های بزرگ رسانید.

- امّا ای همسر گرامی ! شما هم باید خوشحال باشی چون همه از خدائیم و باید به سوی او برویم و زنده بودن ما به خاطر عبادات و بندگی است و از تو
می خواهم که از فاطمه (س) و زینب و اهل بیت او درس بگیری و طبق دستورات اسلام و قرآن عمل کنی ، امیدوارم که در صورت شهید شدنم از دست من راضی باشی که من هم از دست تو راضی هستم .

- و شما ای خواهران و برادران عزیزم ! إن شاء الله که از دستم راضی باشید من هم از دست شما راضیم تنها خواهشم از همة آن هایی که مرا می شناسند آن است که مرا ببخشید و حلال کنید و من هم همه را بخشیدم .

خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

و السّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حبیب الله دانه گردی

امضا : 1364/11/20

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

متن کامل وصيّت نامه شهيد حبیب اله دانه گردی : ( شماره 3 )

به نام الله و به نام او که دل ها با یادش آرام می گیرد و یاد اوست که غصّه دیروز و ترس از فردا را از یاد می برد و صلوات به رحمت للعالمین حضرت محمّد (ص) و ائمّة هدی و با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و امید امّت ، امام خمینی و امید امّت امام آیت الله منتظری و سلام بر همة شهدا خصوصاً سرور شهیدان حسین (ع) و 72 یار با وفایش چند جمله ای که وظیفه خود دیدم بر روی کاغذ بنویسم .

بنده که وصیّتی ندارم چون آن قدر بار گناهانم سنگین است که خود را لایق
نمی بینم وصیّت بنویسم چیزی که هست باید وصیّت شهدا را جامة عمل بپوشانیم . وصیّت بنده وصیّت شهداست . شهدا می گویند باید در خطّ ولایت فقیه بود ، باید وحدت در جامعه باشد . فرصت به منافقین و فرصت طلبان ضدّ انقلاب نداد و باید همة افراد جامعه دست به دست همدیگر احکام قرآن را پیاده کنند .

یک خواهشی که از شما مردم و کسانی که مرا می شناسید این است که مرا ببخشید و مرا حلال کنید و من هم همه را بخشیدم .

خدایا ،  خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

و السّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حبیب الله دانه گردی

امضا : 1364/11/20

 

 روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  حبیب اله دانه گردی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع