گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رضا دارچینی آرانی

حسین

بسیجی

کارگر

1342/01/02

1360/12/01

تنگه چزابه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

رضا سال 1344ش در آران متولّد شد. دوران ابتدايى را سپرى كرده بود كه به علّت وضعيت بد اقتصادى خانواده‏نتوانست بيش از دوم راهنمايى ادامه ‏ى تحصيل بدهد و در كارخانه‏ ى نسّاجى كاشان مشغول به كار شد.

در سال 1356ش كه انقلاب اسلامى به رهبرى امام خمينى قدس‏سره شروع شد، رضا نيز مانند ديگر اقشار مردم در راه‏پيمايى‏ ها حضور يافت. با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران روحيه‏ ى انقلابى ‏اش او را بر آن داشت تا به نداى رهبر خود لبيك بگويد و به سوى جبهه ‏ها روانه شود.

رضا در علميّات چزابه شركت كرد و در همين عمليّات به درجه‏ ى رفيع شهادت نايل آمد و پيكرش، پس از هفتاد روز كه در منطقه مانده بود، به ديارش بازگردانده شد.

 

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسمه‌تعالي

به نام او كه به من جان داد تا در راه اسلام فدا كنم و خون داد تا در راه دين خدا بريزم.

من شهيد يكي از رهروان شهيدان حسين بن علي بودم كه راه او را پيموده‌ام همان‌طوري كه سرورم حسين در راه اسلام در صحراي كربلا بر عليه كفر ستيز كرد و شهيد شد من هم افتخار مي‌كنم كه شهيد شدم و از اين موضوع خيلي خوشحالم، چون شهادت در راه خدا چيزي جز سعادت نيست من با هم التهاب درونيم و برنامه تنظيم شده زندگيم و با همه وابستگي به خانواده‌ام همه و همه را در يك جمله و آن هم اطاعت از امام معاوضه مي‌كنم و امروز پس از گذشت چند سال از سنم افتخار مي‌كنم كه لباس رزم بر تن كردم و سلاح برداشتم و به ميدان نبرد حق عليه باطل اعزام شدم و سرانجام همه به پيش خدا شتافتم.

مردم مبارز، اي برادران و اي خواهران قدر اين ابرمرد (امام) را بدانيد از بيانات گوهربارش استفاده كنيد زيرا حال كه خداوند محبت عظيمي به ما نموده و در اين برهه از زمان و تاريخ چنين رهبري را به ما اهداء نموده قدرش را بدانيم كه فردا در روز جزا در پيشگاه خداوند سرافكنده و شرمسار نباشيم هميشه گوش به فرمان امام باشيد و از اين نعمت گرانبها كه خداوند نصيب ما كرده است حداكثر استفاده را بنماييد.

پدر عزيزم به تو افتخار مي‌كنم و هميشه مديونت هستم چون‌كه مرا به پروردگارم نزديك‌تر كردي و از دور پينه‌هاي دستت را مي‌بوسم چون‌كه براي ما زحمت كشيدي و ما را به اين سن و سال رساندي تا در راه اسلام خون و جان‌مان را فدا كنيم و درود بر تو كه چون ابراهيم فرزند خويش را به فرمان خداي بزرگ به قربانگاه فرستادي، بدان و آگاه باش كه اسماعيلت هرگز از فرمان خدا سرباز نمي‌زند، مرگ در راه خدا را جز سعادت چيزي نمي‌داند، پدر راه امام را دنبال كن و پيرو خط امام باش كه امام نعمت خوبي است.

مادر مهربانم درود بر تو كه بر احساس مادرانه‌ات پيروز شدي و فرزندت را به ميدان نبرد حق عليه باطل فرستادي و گفتي كه تو را در راه خدا هديه انقلاب اسلامي مي‌كنم من به وجود تو افتخار مي‌كنم و تو نيز افتخار كن كه پسرت را به خدا هديه كردي.

در پايان چيزي ندارم بگويم و فقط اين‌كه خداوند امام خميني كبير اين حسين زمان، بت‌شكن تاريخ را نگهدار،‌

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

از عمر ما بكاه بر عمر او بيفزا

رضا دارچيني

  •  رضا دارچینی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع