گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

دخیل دارچینی آرانی

حسن

بسیجی

کارگر

1348/02/01

1365/03/10

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در تاريخ 1348 در آران در خانواده اي مذهبي و كشاورز چشم به جهان گشود. در سن 7 سالگي با وجود مشكلات فراوان مادي پابه دبستان گذاشت ولي پايان دوره ابتدايي به لحاظ وضع مادي خانواده از تحصيل منصرف و به شغل كارگري پرداخت. او داراي ويژگيهاي اخلاقي و روحي خاصي بود بطوريكه اگر به درمانده اي برخورد مي كرد خود را فراموش كرده و به توجه مي كرد.

دخيل در تاريخ 64/2/30 با جلب رضايت خانواده با شوق فراوان به پادگان آموزشي ثامن الائمه رهسپار شد و سپس مدتي را در سرزمين محروم كردستان خدمت نمود.در عمليات ظفر و والفجر8 مردانه و با شجاعت جنگيد، در منطقه عملياتي فاو از ناحيه كمر مجروح گرديد و براي مدتي بستري شد.درحاليكه مدتي از مجروحيتش نگذشته بودبار ديگر به جبهه رفت تا سنگر خود را حفظ نمايد.

در وداع آخرش با تبسم به مادر مي گويد : هيچ چيز نمي خواهم فقط حلالم كن . او گفته بود كه ديگر مرا نخواهيد ديد، و سرانجام در ادامه عمليات پيروزمندانه والفجر 8 تاريخ 65/2/10 در جبهه فاو همچون شبنمي در راه ديدار خورشيد شهيد شد و به لقاءالله پيوست.

بسم الله الرحمن الرحیم

« ان اللّه اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم
الجنه یقاتلون فی سبیل اللّه فیثبتون و یقتلوا وعداً علیه حقّا »

سوره توبه

خداوند جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری می کند . آن هایی که در راه خدا جهاد می کنند و دشمنان دین خدا را بکشند یا خود کشته شوند پیروزند .

سپاس خدای را که ابتدای کار ما را سعادت و پایان آن را شهادت قرار داد .
" السّلام علیک یا ابا عبداللّه " سلام ما بر تو حسینی که همگی ما رزمندگان درس شهادت و شجاعت و ایثار و مردانگی را از تو آموختیم . حسین جان اگر ما در کربلا بودیم تا به یاری تو بشتابیم امّا حالا عاشقانه در جبهه های غرب و جنوب ایران برای دفاع از آزادی اسلام و عشق رسیدن به حرم تو با دشمن پیکار می کنیم . - خدایا ! نمی دانم از اثرات گناهانم چه کار کنم که اگر خدا تو مرا نبخشی به کجا روم و به که رو کنم .

- خدایا ! ما که طاقت درد اعضای خود را نداریم چگونه می توانیم عذاب تو را تحمّل کنیم .

- وصیّتم به پدر بزرگوارم ! سلام حالت چطور است . پدر جان ! این فرزند حقیر خود را حلال کن . پدر جان تو خیلی برای من زحمت کشیدی ولی من نتوانستم جبران کنم و از شما قدردانی کنم امّا شما به بزرگی خودت مرا ببخش و خداوند
إن شاء الله صبرت بدهد .

- وصیّتم به مادرم ! مادرجان تو باید از فاطمه (س) درس بگیری اگر خبر شهادت مرا شنیدی هیچ ناراحت نباش و اگر جنازه ام را نیاوردند تو هم مانند مادرهای دیگران که جنازة بچّه هایشان را نیاوردند برای فاطمه (س) و حسین (ع) گریه کن . مادرجان ! برای من گریه نکن و صبر داشته باش .

- وصیّتم به خواهرانم ! خواهرانم حجاب خود را حفظ کنید . زیرا با حجاب خود می توانید به امثال من ایمان داشته باشید و هیچ وقت دعای کمیل و نماز جماعت و جمعه را ترک نکنید و هر موقع به نماز یا دعای کمیل رفتید به یاد من هم باشید تا شاید خداوند گناهان مرا هم ببخشد . خواهرانم مانند زینب (س) استوار باشید و در شهادت من گریه نکنید و اگر خواستید گریه کنید به یاد امام حسین (ع) و حضرت عبّاس (ع) گریه کنید . خواهرانم مرا ببخشید و حلال کنید .

- وصیّتم به برادرانم ! هر چند کوچک هستید امّا می توانید با درس خواندن خود مشت محکمی بر دهان دشمن بزنید و راه شهیدان را ادامه دهید و وقتی که بزرگ  شدید سنگر برادر خود را خالی نگذارید .

- وصیّتم به ملّت شریف ایران که همیشه پشت جبهه را نگهدارند و امام را تنها نگذارند . به جبهه ها بروید و لبیک گوی امام باشید و از روحانیّت حمایت کنید . هر چند برادر بزرگی ندارم که برایم سینه بزند امّا می دانم شما ملّت شریف هستید که برای شهیدان و امام حسین (ع) سینه می زنید .

به امید پیروزی حق بر باطل

والسّلام

دخیل دارچینی

امضا : 1367/1/30

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

  •  دخیل دارچینی آرانی
  •  دخیل دارچینی آرانی
  •  دخیل دارچینی آرانی
  •  دخیل دارچینی آرانی
  •  دخیل دارچینی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع