گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابراهیم خواجه منصوری آرانی

مسلم

بسیجی

محصّل

1350/01/01

1367/01/30

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

ابراهيم (اصغر) اواخر سال 1350ش در آران به‏دنيا آمد. از كودكى با تربيتى مذهبى و عشق و علاقه به اهل‏ بيت عليه ‏السلام رشد كرد به نحوى كه قبل از هر چيز راه مسجد و حسينه را آموخت. با اين‏كه در مبارزات مردم به رهبرى امام خمينى قدس‏سره عليه رژيم شاه سن زيادى نداشت، راه امام و رسالت انقلاب را به‏ خوبى درك كرده بود به طورى كه عشق به دفاع از جمهورى اسلامى و انقلاب اسلامى او را از بهانه ‏جويى‏هاى مسؤولان در اعزام نكردن وى به واسطه‏ ى كمى سن بازنداشت و در اوّلين فرصت خود را به جبهه ‏هاى دفاع حق عليه باطل رساند.

او پس از پنج ماه حضور مستمر در جبهه‏ هاى غرب و جنوب در تاريخ 67/1/31، در حالى كه بيش از پانزده سال نداشت، به ديدار مولايش على عليه ‏السلام شتافت.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

ان الذين يبايعونك انما يبايعون الله يدالله فوق ايديهم فمن نكث ؟؟؟ فانما نكيث علي نفسه و من او في بما عاهد عليه الله فسوتيه اجرا عظيما

به درستي‌كه آن‌ها كه بيعت كردند با تو، جز اين نيست كه بيعت كردند با خدا و دست خدا بالاي دست‌هاي ايشان است. پس آن‌كه شكست عهده را جز اين نيست كه مي‌شكنند بر خودش و كسي‌كه وفا كند با آن‌چه پيمان بست بر آن ؟؟؟ به‌زودي خدا پاداش بزرگ عطا خواهد كرد.

 سوره فتح آيه 10

خدايا تو را شكر و سپاس مي‌گويم كه مرا در اين مقطع از زمان آفريدي و به من توفيق ياري اسلام و رفتن به جبهه را نصيب اين بنده حقير كردي. ملت شهيدپرور با وحدت و انسجام خود پشت دشمنان اسلام را اعم از داخلي و خارجي به خاك بماليد در امام بيشتر دقيق شويد و سعي كنيد عظمت او را دريابيد و خودت تسليم او سازيد و صداقت و اخلاص خود را هم‌چنان حفظ كنيد سلام مرا به رهبر برسانيد و بگوييد تا آخرين قطره خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد. آن‌قدر به جبهه مي‌روم تا شهيد شوم. خدايا به امام استقامت و صبر و طول عمر عنايت بفرما و سايه او را از سر اين ملت كم نكن. خطاب به خانواده‌ام مرا صميمانه ببخشيد و حلال كنيد چون من خيلي نافرماني كردم و شما را اذيت كردم. اگر نبخشيد واي بر من كه عذاب آخرت خيلي سخت است و طاقت تحمل آن را در خود نمي‌بينم. خطاب به برادرانم: تقوي، تقوي، تنها راه سعادت است كه مي‌توان تحول بزرگي در خود انجام داد. اين دنيا با همه سختي‌ها راحتي‌هايش فاني است. آن‌چه مي‌ماند اعمال شايسته است. اگر فيض شهادت نصيبم شد آنان‌كه پيرو پيرو خط سرخ امام نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازه من حاضر نشوند. از درگاه احديت عاجزانه مي‌خواهم كه مرا ببخشد و اگر گناهي انجام داده‌ام مرا در همين دنيا مجازات كند كه طاقت تحمل عذاب آخرت و دوزخ را در خود نمي‌بينم خدايا تو را به عظمتت و رحمت بي‌كرانت خدايا اگر به اين خاطر شهادت را نصيبم نمي‌كني كه مرتكب گناهاني شده‌ام و نافرماني‌هايي كردم خدا تو خودت مي‌داني كه اكنون دلم شكسته است و مملو از عشق به تو. خدايا از تو مي‌خواهم هرچه زودتر شهادت را نصيب من گرداني بار خدايا توفيق ادامة‌ راه شهدا را به ما عطا فرما و الهي آن‌گاه كه لياقت و آمادگي پيدا نموديم شهادت را نصيب‌مان گردان.

پيوسته دلم دم از رضاي تو زند

جان در تن من نفس براي تو زند

گر بر خاك من گياهي رويد

از هر ورقش بوي وفاي تو زند

                                                                 25/ 01/ 67

                                                                                 ابراهيم خواجه منصوري آراني

  •  ابراهیم خواجه منصوری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع