گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس خندان بیدگلی

محمد

بسیجی

کارگر

1336/01/01

1361/07/06

پاسگاه زید

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

عبّاس سال 1336ش در خانواده‏اى اصيل و مذهبى ديده به جهان گشود. زمانى كه در مدرسه‏ ى راهنمايى مشغول فراگيرى دانش بود، عاطفه و نوع‏ دوستى‏اى كه به همنوعان خود داشت، باعث مى‏شد كه هر شب دانش ‏آموزان به منزل وى بروند و يا او را به منزل خود ببرند. روحيه و گفتار گرمش وحدت محكمى بين دانش ‏آموزان ايجاد كرده بود.

عبّاس پس از اتمام دوره‏ ى راهنمايى به علّت ضربه‏ اى كه از ناحيه سر ديده بود، نمى‏توانست كاملاً به عمق مطلب پى ببرد و فكر خود را متمركز كند لذا ادامه‏ ى تحصيل برايش مشكل بود، بدين منظور ترك تحصيل نمود. پس از آن در مغازه به پدرش و در منزل به مادرش كمك مى‏نمود تا اين‏كه به خدمت سربازى فراخوانده شد. پس از چند ماه به دليل بيمارى و در حقيقت به خاطر عدم رضايت وى از سربازى به رژيم پهلوى، پادگان را ترك كرد. پس از چندى عبّاس با دخترى از خانواده‏اى متديّن و قابل اعتماد ازدواج كرد و سنّت پيامبر اكرم صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏آله‏ وسلم رابه  ‏جاى آورد. پس از مدّتى خداوند فرزندى به او عطا نمود نام او را محسن نهادند. در سال 1359ش دركارخانه‏ ى صنايع كرك كاشان استخدام و مشغول به كار شد. وى از آغاز زندگى خانوادگى در منزل پدرش زندگى مى‏كرد. زندگى ساده‏ ى او نشان‏دهنده‏ ى بى‏علاقگى او به تجمّلات و مادّيات دنيوى بود. عبّاس با اين‏كه در منزل پدرش با كمبود جا روبرو بود ولى عشق او به اسلام و انقلاب و عزيمت به جبهه موجب گرديد كه اين مسايل را فراموش نمايد و بنا به قول همسرش موقع كه درباره‏ ى ساختمان جديد با او صحبت مى‏شد در جواب مى‏گفت كه جاى شكرش باقى است، چراخيلى از انسان‏ها در بيابان‏ها و يا چادرها زندگى مى‏كنند و انسان نبايد فقط به فكر مادّيات باشد و فكر كردن در اين راه انسان را از خدا دور مى‏كند.

زمانى كه جنگ تحميلى عراق عليه ايران شروع شد، در تاريخ 61/5/15 توانست به نداى «هل من ناصرينصرنى» حسين زمان خود، رهبرعالى‏قدر آيت‏اللّه امام‏خمينى قدس‏سره ، جواب مثبت دهد. بالاخره لحظه‏ ى آخرين ديدار فرا رسيد.

مادرش زينب‏وار با شهامتى بى‏نظير و روحيه ‏اى مالامال از ايمان و عشق به اسلام، در جواب اين‏طور گفت: «فرزندم، حلالت كردم و از تو راضى هستم كه مى‏خواهى به پيروى از سالار شهيدان، حسين بن على عليه ‏السلام ، در راه خدا گام بگذارى و براى اسلام جان ناقابل خود را فدا كنى». روز بعد همراه با ساير دوستان با چهره‏اى شاداب و با دلى پر اميد به سوى جبهه ‏ى حق عليه باطل رهسپار گرديد.

پس ازطى دوره‏ ى آموزش نظامى در اصفهان عازم اهواز و در جبه ه‏ى شلمچه مستقر شد و در تاريخ 61/7/6 (روز عيد قربان) اسماعيل‏وار به قربانگاه حق شتافت، و آرزوى ديرينه ‏اش دست يافت و با جارى ساختن خون سرخ خود در سرزمين خوزستان، توانست دين خود را به اسلام و انقلاب ادا نمايد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

با نام خداوند و به ياد خدا و براي خدا شروع به نوشتن مي‌كنم. با سلام به رهبركبير انقلاب اسلامي و نورچشم مستضعفان جهان امام خميني اينجانب عباس خندان عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل هستم،‌ كه لازم است چند كلمه‌اي به عنوان وصيت‌نامه بنويسم.

خداوندا مي‌داني كه من بسيار گناه كرده‌ام و از سپاس‌هاي تو نافرماني كرده‌ام از رحمت‌ گستردة‌ تو كناره‌گيري كرده‌ام.

خدايا من گناهكار هستم از تو طلب آمرزش مي‌كنم. تا به كي آدم اشتباه كند. ده دقيقه به فكر بيافتيد و ببينيد نعمت‌هاي خداوند را در تو باز است و خدا توبه‌كننده را خيلي دوست دارد. خداوند در موقع توبه روح دوباره به او مي‌دهد خداوندا من مشتاق ديدار توام ولي چه كنم كه حجاب‌ها مرا پوشانده است و چشم و قلب را از من گرفته است. خدايا تمام دوستانم عاشقانه به سوي تو پر كشيدند ولي من بي‌ثمر مانده‌ام و دست‌خالي پيش تو مي‌آيم و از تو طلب آمرزش دارم. خدايا با ريختن خونم پرده‌هاي ظلمت را از من بگير و مرا به سوي نور رهنمون باش.

اي ملت به نصيحت‌هاي امام اين پير جماران كه قلبش براي اسلام مي‌طپد گوش فرا دهيد تا رضايت خدا حاصل شما گردد. ؟؟؟؟؟

به سپاه اين بازوي مسلح بيش از پيش برسيد كه هرچه برسيد به خدا كم رسيده‌ايد و به روحانيت احترام بگذاريد و منافقين مي‌خواهند اين‌ها را از بين ببرند چون اين‌ها بودند كه مردم را ارشاد مي‌كردند و هستند عده‌اي كه با لباس روحانيت خيانت مي‌كنند در لباس روحانيت هستند و تيشه به ريشه اسلام مي‌زنند شما مردم بايد آن‌ها را به خود روحانيت معرفي كنيد كه از صحنه بركنار بشوند.

تا اين‌كه ثمرة‌ زحمت‌هاي‌تان را برداريد و با اين شعار كه تا انقلاب مهدي نهضت ادامه دارد دعا را فراموش نكنيد كه همة‌ ما محتاج دعا هستيم چه زنده و چه مرده‌مان.

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

تا انقلاب مهدي نهضت ادامه دارد

با تمام دوستانم خداحافظي مي‌كنم

عباس خندان  

  •  عباس خندان بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع