گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین علی خرمک (حامدی فرد)

ماشااله

بسیجی

کشاورز

1334/02/01

1367/02/01

دارخوین

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

حسين علي در اوّل ارديبهشت 1333 شمسي در خانواده مذهبي در نوش آباد ديده به جهان گشود. پدرش علاقه فراواني به سرور و سالار شهيدان امام حسين(عليه السلام) داشت ، از اين رو نامش را حسين علي نهاد. ايشان از همان كودكي با اسلام، دين و قرآن آشنا و مأنوس شد. تحصيلات ابتدايي را در دبستان نوش آباد به اتمام رساند، ولي بر اثر مشكلات زندگي نتوانست به تحصيل خود ادامه دهد و با همراهي پدر در كار كشاورزي مشغول شد و با وجود سختي هاي فراوان، دوران نوجواني را سپري كرد. دوران سربازي فرا رسيد، دوران سربازي را در منطقه جلديان و ديگر مناطق سپري و سپس با دختري متدين و با ايمان ازدواج كرد.  ثمرة آن يك دختر و دو پسر بود كه فرزند كوچكشان عليرضا در شش سالگي (سه سال بعد از شهادت پدر) در اثر برق گرفتگي به پدر بزرگوارش پيوست.

شهيد حسين علي داراي اخلاقي نيكو و پسنديده بود و در همه حال به ديگران، احترام مي گذاشت. همسر ايشان در اين باره مي گويد:

ما حدود يازده سال زندگي مشترك داشتيم كه در طي اين سال‌ها درس‌هاي زيادي از شهيد آموختم: درس اخلاق، گذشت، ايثار، ايمان، درس منطق و آينده نگري؛ و به‌طور كلي زندگي ما توأم با تفاهم و روشن بيني بود ايشان اهل منطق بودند و بارزترين صفت ايشان راستگويي و صداقت بود و تمام اهل فاميل نيز به صداقت ايشان معترف و اظهار تعجب مي كردند، و در زندگي ما صداقت بيشتر از هر چيز حاكم بود.

ايشان مسجد را به گفتة امام خميني سنگر مي دانستند و هميشه مي گفتند: نماز جماعت سلاح مسلمين است در برابر دشمنان تا جايي كه امكان داشت سعي مي كرد در جماعت شركت نمايد.

به پيشرفت جامعه و رسيدگي به طبقات مستضعف جامعه علاقه مند بودند به طوري كه هميشه به فرزندانشان توصيه مي كردند درس بخوانند تا بتوانند در آينده فرد مفيدي براي جامعه باشند و مشكلي را از دوش اين مردم فداكار بردارند.

حسين علي در تاريخ 1367/2/1 در منطقه دارخوين بر اثر بمب شيميايي به شهادت رسيد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس و درود خداوند بزرگ بر انبیاء این معلمان بزرگ انسانیت و روشنگر راه سعادت و درود خداوند بر آنان‌که همواره کوشش می‌کند تا انسان را از ضلالت و گمراهی نجات داده به ویژه رهبرکبیر انقلاب اسلامی که دم مسیحایی خود روح در کالبد انسان‌های مرده دمید و طاغوتیان را از صحنه کشور بیرون ریخت.

درود بر شهیدان راه حق و امت نمونه اسلام که در راه انقلاب بسیار مشکلات را تحمل کردند و هم‌چنین در راه جنگ بسیار فداکاری کردند و از جان و مال و فرزندان خود گذشتند تا اسلام عزیز محفوظ بماند.

شهادت در راه خدا افتخار است و آزمایش الهی برای مردم ان‌شاءالله تا ما، در قیامت پیش خدا شرمنده نباشیم.

به فرمایش امام عزیز عزت و شرف ما در گرو جنگ است. پس از خانواده عزیزم و مادر مهربان و فرزندان خوبم می‌خواهم که بر دوری ما صبر کنند و اگر شهادت نصیب ما گردید افتخار کنند و در مقابل خداوند شکرگزار که این افتخار نصیب آن‌ها نموده است. در پایان خواهشی که دارم پیرو امام عزیز باشید و نگذارید دل ضدانقلاب خوش باشد. از شما انتظار دارم که از روحانیت و مسجد جداو نشوید و فرزندانم در تحصیل علم کوشش بسیار کنند و همواره احترام بزرگ‌ترها را بگیرد.

به امید پیشرفت اسلام و غلبه بر کفر جهانی و گشوده شدن راه کربلای حسینی.

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

حسینعلی خرمک

 25/ 01 /1367

  •  حسین علی خرمک (حامدی فرد)

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع