گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسن خدمتی بیدگلی

سیف اله

بسیجی

معلم

1338/03/01

1362/12/27

جزیره مجنون

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

همراه با رويش شكو فه در يكي از آغازين روزهاي بهار سال 1338 در خانواده اي مذهبي كودكي چشم به جهان گشود كه نامش را حسن گذاشتند . عشق به اهل بيت عصمت و طهارت ، آزادانديشي ، بزرگواري و مهرو عطوفت ازهمان كودكي در وجود او شعله ور بود.پس از تحصيلات ابتدايي و راهنمايي ، دوران دبيرستان را تا كلاس سوم دبيرستان  با موفقيت به پايان رساند و براي ادامه تحصيل راهي كاشان شد.حسن در سال 1356 موفق شد ديپلم ادبي خود را از دبيرستان سپهر كاشان اخذ نمايد.پس از پايان دوره دانشسرا به شغل شريف معلمي روي آورد و در همين زمان بود كه در كنكور سراسري دانشگاهها شركت كرد ودر رشته تاريخ دانشگاه اصفهان پذيرفته شد.با اوج گيري انقلاب اسلامي بطور فعال و چشمگير در تمام راهپيماييها و تظاهرات مردمي شركت جست تا اينكه انقلاب به پيروزي رسيد.با شروع جنگ تحميلي و بنا به فرمايش حضرت امام خميني (ره) در مورد تشكيل ارتش بيست ميليوني ، او تمام هم و غم خود را جهت فراگيري و آموزش علوم و فنون نظامي بكار بست. با شهادت سيداصغر مصطفوي ( برادر خانم حسن ) انقلابي در حسن بوجود و وضعيت ندگي او را دگرگون كرد.حسن درصدد پيدا كردن پيكر پاك سيداصغر برآمد و در پايان راه از هيچ كوششي فروگذار نكرد.او به اين خاطر بارها به اهواز و آبادان رفت و حتي تمام ستادهاي معراج شهداء را براي پيدا كردن جنازه شهيد جستجو كرد اما موفق نشد.در ديماه سال 1362 خداوند پسري به او عنايت كردكه نامش را ايمان انتخاب كردند.تنها 75 روز از عمر ايمان گذشته بود كه حسن  قصد عزيمت به ديار عاشقان را نمودو با وجود وابستگي زياد به فرزندش زنجير تمام تعلقات و وابستگيها را گسست و فارغ از ما سوي الله به سوي ميعادگاه نور پركشيد و در غروب بيست و هفتمين روز اسفندماه 1362 در جزيره مجنون حكم سربازي او امضا و با پيگيري خويش به لقاءحق رسيد.

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهم اجعلنی من جندک فانَّ جندک هم الغالبون

اللّهم اجعلنی من حزبک فانَّ حزبک هم المفلحون

اللّهم اجعلنی من اولیائک فإنَّ اولیائک لا خوف علیهم و لا هم یحزنون

به نام خدا و با سلام خدمت حضرت ختمی مرتبت محمّد (ص) و ذریّة پاک و گرامیش و حجّت روی زمین و برپا دارندة عدل و در هم کوبندة ظلم و ظالمین حضرت مهدی (عج) و سلام به ارواح پاک و طیبة شهدای قبل از انقلاب به خصوص حضرات آیات شهید آیت الله سعیدی و آیت الله غفاری و شهدای بعد از انقلاب مخصوصاً شهدای دفتر حزب جمهوری اسلامی به ویژه حضرت آیت الله بهشتی شهید مظلوم و شهدای معظّم و گرامی و معلّمان شهید باهنر و رجایی و شهدای جنگ تحمیلی به ویژه شهدای مفقودالاثر مخصوصاً شهید عزیز مفقودالاثرمان سیّد اصغر مصطفوی و با سلام خدمت امّت شهیدپرور ایران و با سلام بر خانواده گرامی و عزیزم .

إنّا للّه و انّا الیه راجعون

یکی از خصیصه های مکتب اسلام حرکت انسان است با هدف ، حرکت از او شروع شده و به او ختم می گردد و انسان بیهوده و عبث آفریده نشده و این اصل جدا کننده مکتب اسلام و مکتب های مادّی گرا و انحرافی است . اصل معاد و اعتقاد به روز قیامت در وجود هر فرد مسلمان نهفته شده است .

پس چه بهتر که این بازگشت به سوی الله ، بازگشتی پاک و عالی و بی پیرایه و مقدّس باشد و چه مقامی دارد شهید که خداوندش را در حالتی بسیار روحانی ملاقات می کند . احساس مسئولیّت کردن در هر شرایطی باعث نظم می گردد و باعث یک هماهنگی ایده آل می شود . یک معلّم ، یک دانش آموز ، یک روحانی ، یک دانشجو ، کارمند ، کارگر و همه و همه اگر مسئولیّت های خودشان را بدانند و به آن عمل کنند جامعه بسیار بسیار خوب خواهد شد و اگر شما کمی فکر کنید و یا این که خودتان شخصاً به جبهه ها آمده باشید این احساس مسئولیّت را خیلی راحت لمس کرده اید .

پیرمرد هشتاد ساله ، نوجوان سیزده ساله ، روحانی ، دانشجو ، دانش آموز ، بقّال ، کارگر ، همه وظیفة خود دانسته اند و جبهه ها را تقویت کرده اند و از طرفی دیگر همین نیروها و خانواده هایشان هر چه که مایحتاج نیروها در جبهه ها است تأمین کرده و اجازه نمی دهند که از هیچ نظری خدای ناکرده خللی در کار جنگ به وجود آید .

حال چه نیرویی می تواند با این نیرو مقابله کند ، امریکا که نتوانست ، پس عراق می تواند ؟ به خدا قسم اگر تمام ابرقدرت ها با تمام تسلیحات مختلف خود متّحد شوند این نیروی منسجم را نخواهد توانست شکست بدهند و پیروزی نهایی از آن رزمندگان اسلام است . « إن شاء الله »

من هم به عنوان فرد کوچکی از این جامعه قدم کوچکی در جهت کمک و همیاری برادران در جبهه برداشتم . امیدوارم که بتوانم در این راه مثمر ثمر بوده و اگر خداوند ما را لایق شهادت دانست به آن فیض هم نائل گردیم ، این نکته را باید بدانیم که شهادت وسیله ایست برای پیروزی و پیروزی هدف است و اینجاست که هدف وسیله را توجیه می کند نه هیچ جای دیگر .

انسان بایستی فعّالیّت های خود را در جهت پیروزی بردارد و البته ممکن است در این راه به آرزوی خود که شهادت است برسد .

- همسر گرامی ! امیدوارم که در زندگی من که هیچ گاه برایت آسایش و آرامشی نتوانستم تهیّه کنم از این جهت شرمنده ام و امیدوارم مرا ببخشید ولی تو همان طور که مقاوم بودی و مشوّق من ، پس از من هم مقاوم و ستبر و هم چون کوهی باشی و فرزندمان را با راهنمایی های خودت بزرگ کنی و همان طوری که آرزو داری او را پاسداری با ایمان در جهت خدمت به الله بگردانی و امیدوارم که در بهشت برین تو را ملاقات کنم . « إن شاء الله »

عمو آقا فخرالدین ، پدر زن گرامی ، مادر زن گرامی ، خاله جان : به خدا قسم خیلی خجل و شرمنده ام از شما ، امّا می دانم که شما هم راضی بودید که دامادتان در جبهه ها باشد و اسلحة فرزند عزیزتان را زمین نگذارد و راهش را  ادامه دهد
إن شاء الله که در جنّت روی هم چون گل اصغرمان را خواهیم بوسید و سلام شما را به او خواهم رساند . عموجان ! شما سرپرستی همسر و فرزندم را به عهده بگیر و تمام کارهایم را هرطور که خودت صلاح می دانی عمل کن .

- پدر و مادرم ! شما بسیار در زندگی رنج کشیده اید و من را شما با سوز و آه بزرگ کردید ولی من خدمتی برای شما نکردم امیدوارم که مرا ببخشید . پدرجان ! به تو خیلی ظلم شد از سوی گروهی ناآگاه ، امّا همان طور که من در این آخرین لحظه ها از سر آن ها گذشتم ، شما هم از سر آن ها بگذرید و آن ها را به خدای خود واگذارید اوست آگاه بر تمام حقایق .

- ابوالفضل جان ! خیلی در زندگی مواظب پدر و مادر باش و سعی کن اخلاق اسلامی از اوّلین برنامه های تو باشد و هرگاه که به سنّ بلوغ رسیدی راه مرا ادامه بده و اگر در دانشگاه امام حسین (ع) قبول نشدی ، در دانشگاه شرکت کن و همان رشته ای را که به تو گفتم دنبال کن ، مواظب عبّاس باش .

- خواهرم : از تو عذر خواهی می کنم امّا سعی کن از خواهرانم که از این جهان محرومند سرپرستی کنی و هیچ گاه نگذار آن ها ناراحت باشند و خیلی مواظب پدر و مادر باشید . سلام مرا به اهل فامیل ، محل ، دوستان و آشنایان برسانید .

خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

والسّلام

سه شنبه 1362/12/16 ساعت 11 شب آماده برای جبهه

امضا : حسن خدمتی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  حسن خدمتی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع