گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی رضا خبازیان

میرزاعلی

بسیجی

محصّل

1347/01/01

1367/03/04

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عليرضا خبازيان در سال 1347 در خانواده اي مستضعف در ‌آران بدنيا آمد و پس از گذراندن دوران كودكي، دوران ابتدايي را در مدرسه شاه عباس در محله جنگل آباد سپري كردو بعد دوره راهنمايي را در مدرسه نيكبخت شروع كرد، دراين زمان بود كه در كار قاليبافي به والدينش كمك مي كرد.باشروع جنگ تحميلي براي رفتن به جبهه خيلي از خود علاقه نشان داد ولي بدليل كمي سن از اعزام اوبه جبهه خودداري مي كردند.او همواره در پايگاه بسيج محل شركت مي كرد و آموزش نظامي را از طريق پايگاه طي كرده و يكي از اعضاء پايگاه شد.مدتي بعد براي اعزام به جبهه بعد از گذراندن آموزش نظامي در اصفهان ، به كردستان اعزام و مدت سه ماه در آنجا خدمت نمود.بعد از بازگشت از كردستان مشغول تحصيل در دبيرستان شهيدان عبدالهي شد.چندماه بعد براي دوره امدادي به اصفهان عزيمت و بعد از طي اين دوره به لشگر 14 امام حسين (‌u ) اعزام و در گردان پياده مشغول و در عمليات بدر شركت كردو سپس از طريق مجتمع رزمندگان به تحصيل ادامه داد.

عليرضا آرام و متين و بي ريا بود او هيچ وقت نماز جماعت را ترك نمي كرد و در مراسم عبادي و هيئت هاي مذهبي شركت مي كرد پس از بازپس گيري فاو توسط عراقيها حالت عجيبي به او دست داد و بعد از جلسه اي با دوستان خود تصميم به اعزام مي گيرند و با لشگر نجف اشرف ، به منطقه شلمچه اعزام مي شود و صبح روز بعد پاتكي كه عراق روي محور شلمچه مي كند،عليرضا تا آخرين فشنگ خود در مقابل مزدوران عراق مي ايستد و به حالتي كه همسنگران او از شجاعت و دليري او خيلي تعريف كرده اند و در نتيجه توسط مزدوران بعثي به درجه شهادت مي رسد. سپس با مجوز بنياد براي شهيد مفقودالجسد قبري درست مي شود و براي وي مراسم ختم و عزا نيز گرفته مي شود و پس از حدود ده سال در اوايل مرداد ماه سال 1375 پيكر مطهرش به وطن بازگشت و در جوار ديگر شهداء دفن گرديد.

 

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد. 

بسم الله الرحمن الرحیم

« من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوا للّه علیه
فمنهم من قضی نحبه و من ینتظرو مابدولو تبدیلا »

 

- به نام خدای بزرگ حامی شیفتگان راهش وارستگانی که جان خویش در طبق اخلاص می نهند و امتحان خویش با خون امضا می کند .

- با عرض ادب خدمت آقا حسین بن علی (ع) که با ابهت در مقابل کفر ایستاد و با جانفشانی خود نه تنها مقام معنوی انسان را ظاهر کرد بلکه تاریخ را برای همیشه شرمنده ساخت . او که هم چون سرو در مقابل کوه مصائب ایستاد و خم به ابرو نیاورد چرا که می خواست درس چگونه زیستن را در مکتب شهادت به انسان بیاموزد و با سلام به امام امّت ، خمینی کبیر ، مروّج خطّ سرخ آل علی (ع)
وصیّت نامه ام را بر حسب وظیفه آغاز می نمایم .

- خدایا ! می خواهم وصیّت نامه بنویسم امّا چه بنویسم چرا که نوشتن برایم با وجود دست های لرزان ، قلم قاصر ، زبان الکن ، چشمان کم سو و نفسی ضعیف بسیار سخت است . چرا که تا به حال معبرم سیل کفران نعمت و مقصدم فنا و نابودی بوده است چرا که بسیاری از واجبات از من فوت شده و بسیاری از منکرات از من سر زده است . وای از این همه مصیبت وقتی علی (ع) در یک چادر لباس تمامی حق در مصادف با تمامی کفر پیروز می شود و آن را سر به نیست می کند . باز هم از ترس تو می لرزد و می گوید پس ما چه گوییم که دستمان خالی است و پا کوه گناه دل به چه خوش کنیم و مگر می شود جز به کرم و بخشش تو روسفید سویت آییم .

- ربّا ! اکنون که تصمیم به بازگشت گرفته ام راه را سخت و مقصد را دور می بینم که جز با کمک تو رسیدن به مقصد برایم محال است . پس خدایا ! در یک کلمه از تو طلب مغفرت می کنم .

- ای پدر و مادر عزیزم ! با چه زبان و چه روحیّه با شما سخن گویم . چه
بی احترامی ها که در مقابل شما از من سر زده و به وظیفه فرزندی خویش در قبال شما به نحو احسن انجام وظیفه ننموده ام ولی در این جا محتاج بخشش شما
 هستم .

- پدر عزیز و مادر گرامی ام ! در این شرایط دست های شما را می بوسم که شاید این دست بوسی من مورد رضای حق تعالی قرار گیرید . پدر و مادرم ! من شما را در مقابل مصائب به شکیبایی دعوت می نمایم .

- برادران عزیز ! از آن جا که شما مسائل روز را به خوبی درک می کنید و از مسئولیّت خطیر خود کماکان آگاهید ، لذا با شما زیاد سخن ندارم فقط به یک جمله بسنده می کنم آن هم این است که مواظب باشید در مسیر خطّ رهبری به بیراهه کشیده نشوید .

- خواهران مسلمانم ! شما نیز در قبال وظیفه خود کوتاهی نکنید ، مهّم ترین وظایف شما حجاب کامل اسلامی ، درک مسائل روز و انقلاب و تربیت جوانه های آینده انقلاب از مهّم ترین وظایف شما است .

- امّا کلامم با امّت ؛ مردم ! شما را از جبهه گیری های سیاسی ، مذهبی و طبقاتی جداً بر حذر می دارم . مردم ! از حقوق مظلوم در مقابل ظالم دفاع کنید تا نه ظالم باشد نه مظلوم .

- امّت قهرمان ! اکنون اسرائیل عارضه ای است که پیکر جامعة جهانی اسلام را مورد هجوم ناجوانمردانه خود قرار داده است و به خدا سوگند کمر به نابودی آن بسته ، لذا بر شما است که در مقابل این غدة چرکین با بیداری و قاطعیّت بایستید . در این برهه از زمان تنها عبور از یک خط و آن هم خطّ رهبری است که ما را بر سر منزل اصلی خواهد رساند . پس در این خط از هم سبقت بگیرید . در پایان مطلب دیگری برای عرض ندارم .

- در ضمن مکان دفن من بر عهده پدر من است .

 

والسّلام

علیرضا جبّاریان

امضا : 1365/12/18

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  علی رضا خبازیان

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع