گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمدتقی ابتدایی آرانی

عبدالرحیم

بسیجی

دامداری

1343/05/01

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

محمّدتقى سال 1343ش در جهان آباد، يكى از روستاهاى جنوب تهران، در خانواده‏اى مستضعف و دردكشيده پا به عرصه‏ ى زندگى نهاد. دوران كودكى وى در همان روستا سپرى شد و مقدارى از تحصيلات ابتدايى خود را هم پشت سر گذاشت. در نه سالگى به همراه خانواده‏اش به آران، زادگاه پدر، آمدند و تا پايان دوره‏ ى ابتدايى تحصيل كرد ولى بعد از آن به دليل فقر مالى و نيازى كه به پدر به او داشت، از ادامه‏ ى تحصيل بازماند و در دام‏دارى به كمك پدر شتافت.

    محمّد در دوران كودكى با حوادثى از جمله سقوط از بام و ماندن زير چرخ‏ هاى تراكتور روبه‏ رو شد كه بنا به تعبير پدرش از اين حوادث جان سالم به در برد تا يكى از سربازان امام ‏خمينى قدس‏سره باشد. پس از پيروزى انقلاب اسلامى، مجدّدا به دام‏دارى مشغول شد. اوايل جنگ تحميلى به علّت صغر سن از شركت در جبهه بازماند. در نهايت به جمع رزمندگان اسلام پيوست و داوطلبانه در گروه ضربت كردستان، به عنوان بسيجى مشغول به انجام وظيفه شد. در عمليّات بدر همراه رزمندگان گردان امام محمّدباقر عليه ‏السلام لشكر چهارده امام حسين عليه ‏السلام سپاه، به دفاع از ميهن اسلامى پرداخت. پس از دو سال حضور در ميدان‏ هاى رزم، با اين‏كه ازدواج كرده بود و يك فرزند خردسال داشت، به لشكر هشت نجف اشرف سپاه اعزام شد و در گردان پياده‏ ى فتح، سازمان‏ده ى گشت. پس از آن براى شركت در عمليّات كربلاى چهار به منطقه‏ ى عمومى خرمشهر عزيمت كرد. در همان عمليّات، در جزيره‏ ى امّ‏الرصّاص عراق، به تاريخ 65/10/4 بر اثر اصابت گلوله‏ ى دشمن به پا و قلبش به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

«ولا تقولوا لمن قتل في سبيل‌الله اموات بل احياء ولكن لاتشعرون»

مپنداريد آنان‌كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده‌اند بلكه آن‌ها زنده‌اند وليكن شما درك نمي‌كنيد.

با عرض سلام خدمت آقا امام زمان ونايب بر حقش و اميد امت و امام و درود به ارواح مطهر شهداي صدر اسلام و سلام به شما عزيزان خانواده چند جمله به عنوان وصيت و آخرين كلام عرض مي‌كنم كم‌كم براي رفتن به سفر آماده مي‌شويم و ديگر وقتي نمانده است و مي‌خواهيم به سفري برويم كه همه عاشقانش سال‌هاست آرزوي رفتن و زيارت آن را دارند اگر به سلامتي رفتيم كه چه بهتر و ان‌شاءالله در آن‌جا يكديگر را ملاقات خواهيم كرد و اگر خدا خواست كه ما به ديدارش برويم و ما را به مهماني قبول نمايد چه سعادتي از اين بالاتر كه خلاصه اين‌كه كربلا رفتن و در نتيجه اسلام احتياج به خون دارد. اي ملت شهيدپرور زمان،‌ زمان آزمايش است كاري نكنيد كه از قافله عقب بمانيد از جنگ نترسيد و تا مي‌توانيد چه از نظر جاني و مالي كمك كنيد مبادا از جنگ خسته شويد و دوباره زير بار ابرقدرت‌ها برويد كه روز قيامت در برابر خون ؟؟ جوابگو خوهيد بود. اي ملت، امام را تنها نگذاريد و دستوراتش را عمل نماييد و خدا را شكر كنيد كه چنين نعمتي را به همة ما عطا نمود. پشتيبان روحانيت متعهد و مسئول در خط امام باشيد و با وحدت و هوشياري بيشتر قدم برداريد كه اختلاف و جدايي در بين شما موجب شكست انقلاب و اسلام خواهد بود از كساني‌كه مي‌خواهند به انقلاب و جمهوري اسلامي ضربه بزنند جلوگيري كنيد و با ارگان‌ها و نهادهاي انقلاب در رابطه با جبهه و جنگ و پيروزي نهايي انقلاب اسلامي همكاري نماييد و پايگاه‌هاي محل را تقويت نماييد به هر حال چيزهاي بود به نظرم مي‌رسيد و زياد گفته مي‌شود و شما خود آگاهيد و اما براي من ناراحت نباشيد نمي‌گويم گريه نكنيد ولي طوري نباشد كه دشمن شاد باشد امام حسين(ع) هم براي علي‌اكبرش گريه كرد شما نيز به ياد آن‌ها گريه كنيد.

؟؟م شما خيلي زياد براي من زحمت كشيديد و يادم نمي‌رود كه چقدر به من و حتي دوستانم احترام مي‌گذاردي شايد اين را هم كه مي‌نويسم به جاي اين‌كه شما را خوشحال كنم شما را ناراحت نمايم شايد كه هيچ چيز جاي خالي مرا نتواند براي شما ؟؟ كند ولي از همة‌ اين‌ها مهم‌تر رضايت پروردگار است كه حتماً شما نيز به آن راضي هستي و با ياد خدا همه مشكلات برطرف خواهد شد. مادرجان: اگرچه شهادت من براي شما مشكل است و اگرچه من دومين هديه بودم كه شما تقديم حق نمودي ولي از تو مي‌خواهم صبور باشي خوشحال باش كه فرداي قيامت در برابر زهرا(س) روسفيد خواهي بود. و ما هنگامي بايد ناراحت باشيم كه نافرماني خدا شده باشي شما كه فرزندانت را به راهي فرستادي كه انبياء خدا رفتند و امامان در اين راه رفتند و به ما آموختند. مادرجان: شما براي رفاه فرزندانت خصوصاً براي من زحمت‌ها كشيدي كه ان‌شاءالله فرداي قيامت جبران خواهد شد. مادرجان: هرموقع به ياد من افتادي براي پيروزي رزمندگان و آزادي اسرا و مجروحين و سلامتي امام دعا كنيد.

برادرانم: از شما مي‌خواهم كه به پدر و مادر احترام بگذاريد و هرچه براي آن‌ها زحمت بكشيد كم است. از شما مي‌خواهم دنباله‌رو راه شهيدان باشيد و نگذاريد كه اسلحه‌ام روي زمين بماند و از شما برادرانم مي‌خواهم كه اگر احتمالاً باعث اذيت شما شده‌ام مرا ببخشيد و اما همسرم: پس از شهادتم صبور باش هرچند كه لازم نيست شما را نصيحت كنم چون كه خودت بهتر به وظيفه‌ات آشنا بوده‌اي و فرزندم الهام را زينب‌وار تربيت كن كه چگونه با مشكلات و سختي‌ها دست و پنجه نرم كند و از طرف من از كليه خانواده‌ات برادران و خواهران و پدر و مادرت معذرت‌خواهي و طلب بخشش بنما و از تو مي‌خواهم كه اگر خواستي گريه كني برابر مردم نباشد و طوري رفتار كن كه هم‌چنان كه ن در بين شما هستم و از زحمتي كه براي رسيدن به زندگي بهتر كشيدي سپاسگزاري و تشكر مي‌كنم و در طول مدت كم زندگي اگر كوتاهي از طرف من بود طلب عفو و بخشش مي‌كنم و از تو و تمامي فاميل‌ها و دوستان و نزديكان مخصوصاً پدر و مادرم مي‌خواهم اگر بدي يا اشتباهي از من سر زد ببخشيد و در پايان همه شما را به خداي بزرگ مي‌سپارم.                               

                                                                                والسلام

«خدايا خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگهدار»

وصيت‌نامه شهيد محمد ابتدايي

بارالها تو را شكر مي‌كنم كه مرا زيستن آموختي تا چگونه رفتن را بياموزم. به نام پروردگار آن خالق و معبود يگانه كه به ما منت نهاد و ما را از صالحان قرار داد و چنين رهبر عاليقدري را كه در بين ما هم‌چون آفتاب به ما روشنايي افكنده به ما عطا كرد.

وصيت به پدر و مادرم، پدر و مادرم اگر از من اشتباه و خطايي از ما ديديد مرا ببخشيد. پدر و مادرم فرزند شما امانت است كه در دست شماست و شما بايد اين امانت را به صاحب اصلي آن كه معبود ماست برگردانيد. پدر و مادرم چه مرگي بهتر از شهادت در راه خدا مرگي كه حسين به ماياران آموخت مرگي كه باعث افتخار ماست شهادت است.

وصيتم به خواهرانم: خواهرانم زينب‌وار راه شهدا را ادامه دهيد و در مرگم كه مرگ نيست بلكه ادامه حيات است. خواهرانم در شهادتم گريه نكنيد چون شهادت بهترين مرگ و راه ما بهترين راه و رهبر ما بهترين رهبر است. حجاب خود را حفظ كنيد كه حجاب از خون ما كوبنده‌تر و مثمرثمرتر است.

وصتيم به برادرانم: برادرانم گوش به فرمان و مطيع رهبرتان باشيد و راه مرا ادامه دهيد كه راه ما راه حسين و رهبر ما حسين زمان و هر روز ما عاشوراي حسين است. اگر من شهيد شدم مرا ببخشيد و در مرگم گريه و زاري مكنيد فقط براي اهل‌بيت گريه و زاري و مجلس عزا بگيريد.

وصيتم به ملت محروم و ستمديده: ملت ستمديده و محروم تا به اين‌جا راه تمام نشده بلكه حالا اول راه هستيم پس مواظب باشيد هرچه رهبرتان مي‌فرمايد گوش دهيد و سنگرهاي نمازجمعه و نمازجماعت و وحدت را حفظ كنيد.

وصيتم به همسرم: همسر عزيزم اگر از من بدي ديده‌اي مرا ببخشي و در مرگم گريه مكن. فقط صبر و مقاومت را پيشه كن و راه مرا كه راه حسين(ع) است با حفظ حجاب ادامه بده. در مرگم گريه و زاري مكن و بدان كه شهادت سرآغاز زندگي است. همسر عزيز و مهربانم نمازجمعه و نمازجماعت و وحدت را حفظ فرما. نكند اين‌ سنگر را خالي كني. اميدوارم فرزندم را به خوبي نگهداري كني و او را الگو و نمونه جامعه قرار دهي و از پدر و مادرت برايم طلب بخشش بكن و مرا در پهلوي برادرم ماشاءالله به خاك بسپاريد. و اگر جنازه من به دست شما نرسيد بدانيد كه من تنها جنازه‌ام نيامده بلكه روحم در نزد خداست و من در بهشت متنعمم.

همسر عزيزم قرض‌هايم را به ؟؟؟ ببخش و هر كدام نگرفته‌اند از آن‌ها طلب بخشش برايم بطلبيد. شهادت نصيب كساني مي‌شود كه خالص و عا؟؟؟ هستند و نصيب همه كس نمي‌شود و شهادت تولد دوباره است. همسر عزيزم امام را دعا كنيد و مطيع امر او باشيد كه او مطيع امر خداست.

بنده گناهكار محمد ابتدايي آراني 18/ 11/ 64

خدايا،‌ خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا

هركس تو را شناخت جان را چه كند

فرزند و عيال و خانمان را چه كند

محمد ابتدايي

 

  •  محمدتقی ابتدایی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع