گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

نعمت اله خانی

محمد

بسیجی

جوشکار

1347/05/01

1364/11/28

اروندرود-فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

مرداد سال 1347ش در خانواده‏اى مذهبى فرزندى در آران ديده به جهان گشود كه والدينش به شكرانه ‏ى اين نعمت الهى، او را نعمت‏اللّه ناميدند. او به دليل مشكلات مالى خانواده، تا پايان چهارم ابتدايى تحصيل كرد و در كنار تحصيل، براى كمك مادّى به خانواده، مدّتى به جوش‏كارى مشغول شد.

در سال 1361ش آموزش دوره‏ ى مقاومت بسيج را طى نمود امّا به علّت كمى سن، از اعزام او به جبهه خوددارى كردند. پس از اصرار و پافشارى، موفّق شد سه ماه به مناطق محروم سيستان و بلوچستان (منطقه‏ ى چابهار) اعزام شود. علاقه و سوز شركت در دفاع مقدّس باعث شد كه داوطلبانه در عمليّات والفجر چهار (مريوان) شركت كند. مجدّدا در تاريخ 62/11/29 مهرماه با كاروان لبيك يا امام، عازم جبهه ‏هاى حق عليه باطل شد و هفت ماه در گردان امام محمّد باقر عليه ‏السلام ، لشكر چهارده امام حسين عليه‏السلام سپاه درمنطقه عمليّاتى حضورداشت. بعد از اتمام مأموريت فوق يك ماه درلشكر هشت نجف اشرف سپاه حضور داشت و براى چهارمين مرتبه، با عشق به حضور در دفاع مقدّس بعنوان نيروى آموزش ديده و مجّرب مجدّدا در گردان امام محمّد باقر عليه ‏السلام ،لشكر چهارده امام حسين عليه ‏السلام مشغول خدمت شد. نهايتا پس از چندين ماه آموزش و كسب آمادگى لازم در عمليّات والفجر هشت (تصرّف فاو) بى‏سيم‏چى بود. در تاريخ 1364/11/28 ازناحيه‏ ى سينه مجروح و آماده‏ ى پرواز و عروج به سوى معبودش شد و لقاى خداوندى را بر زندگى در جسم خاكى ترجيح داد.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

«وَ مَنْ يُقاتِل في سبيل الله فيقتل او يَغلَب فَسَوفَ نؤتيه اَجراً عظيما»

قرآن كريم

هركس در جهاد به راه خدا كشته شود يا پيروز شود او را در بهشت اجري عظيم دهيم.

اين ستمكاران مي‌كوشند چراغ هدايتي را كه پيامبر(ص) ميان امت من از افروخته خاموش كنند ولي توكل ما بر خداست ما به سوي او باز مي‌گرديم و بازگشت همه به سوي اوست. امام حسين(ع)

با درود و سلام بر خميني بت‌شكن زمان،‌ رهبر مستضعفان و شيعيان جهان و بر شهيداني كه با نثار خون خود بار ديگر اسلام را زنده كردند. اين بار نيز تاريخ تكرار گشته و صف‌هاي حق عليه باطل در مقابل هم صف‌آرايي كرده‌اند با اين خصوصيت كه تمامي كفر متحداً در مقابل حق مي‌جنگند. انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني جبهه حق را تشكيل داده و تمامي كفر صف مقابل را در اين ميان بنا به تشخيص وظيفه و پيروي از ولايت‌فقيه و رهبري امام وظيفه خود دانستم كه عملاً ‌به ياري حق در جبهه شتابم و به همين علت عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل شدم تا با حضور خودم در جبهه به كليه دشمنان اسلام اعم از دشمنان خارجي و داخلي و منافقين اعلام كنم كه فرزندان اين ملت مستضعف و شهيدپرور بر خلاف خواست آن‌ها هر زمان كه احساس كنند اسلام عزيز و انقلاب نياز به ياري دارد با دل و جان در هر لحظه و هر مكاني آمادگي كامل دارند تا حضور خود را اعلام كنند اميد اين‌كه خداوند اين عمل را به عنوان خدمتي كوچك از من قبول كند.

پدر و مادر مهربانم: خود مي‌دانيد كه شهادت زندگي ابدي است آن‌هم نزد خداوند. شهيدان را اجر عظيمي است البته عمل‌شان نيز بزرگ و قابل افتخار و به همين دليل از شما مي‌خواهم كه در مقابل شهادت من بي‌صبر نكنيد و با استقامت خود كمر كفر جهاني را بشكنيد و به‌گونه‌اي رفتار كنيد كه با لياقت خانواده شهيد بودن را داشته باشيد كه مسئوليت رسالت خون شهدا بسيار سنگين است. مارد عزيزم صبر را از ام‌البنين بياموز كه صبر نيكو سلاحي است.

اما شما برادران و خواهران عزيز: خود مي‌دانيد كه پيام خون شهيدان، آزادي و آزادگي است. رساندن پيام خون شهدا با شما است و حتي بايد در صورت لزوم با جان و مال خويش رهرو راه باشيد. عزيزانم سعي كنيد فرمايشات قرآن و سخنان ائمه را آويزان گوش خود قرا دهيد و به آن عمل كنيد و مهم‌تر از همه جهاد با نفس كه به گفته پيامبر جهاداكبر است را فراموش نكنيد. خواهران عزيزم مي‌دانند كه زينب(س) پيام‌دهند خون برادرش و به ثمر رساننده خون او بود اميدوارم كه هم‌چون او به دشمن غريده و صبر را پيشه خود سازيد كه ان‌ الله مع الصابرين.

و سخني با شما اين ملت مسلمان: شهيدان هم‌چون شمع سوختند تا كوره راه‌هاي تاريك زندگي را بر شما روشن سازند، تا بتوانيد با چشماني باز راه سعادت را بپيماييد پس رهبري امام را رها نكنيد كه با پشتوانه خدا و با رهبري پيامبرگونه اوست كه تاكنون توانسته‌ايم تا اين مرحله از انقلاب را پيش بريم. از روحانيت مبارز و خط امام جدا نشويد و با نهادهاي انقلابي همكاري‌ كنيد از كمك به جبهه‌هاي جنگ و ايثار جان و مال دريغ نكنيد، وحدت خدايي خود را حفظ كنيد كه وحدت نيز از عوامل پيروزي انقلاب است. و در نماز جمعه كه محل تجمع مؤمنين است شركت كنيد. در آخر از شما مي‌خواهم تا نگذاريد بار ديگر نداي هل من ناصر ينصرني حسين زمان، خميني كبير بلند شود و با حضور خود در جبهه‌هاي جنگ آخرين نفس‌هاي دشمنان اسلام را بگيريد كه پيروزي نهايي براي مؤمنين نزديك است. «نصر من الله و فتح القريب»

                                                                             والسلام

                                                                                                             نعمت‌الله خاني

  •  نعمت اله خانی
  •  نعمت اله خانی
  •  نعمت اله خانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع