گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد خاموشیان بیدگلی

حسین

بسیجی

1344/01/01

1362/12/03

طلائیه

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

احمد در اوّل فروردین ماه 1344 در بیدگل متولّد شد .

وی در دوران ابتدایی و راهنمایی برای کمک به خانواده ضمن تحصیل علم ، به امر کشاورزی و نانوایی می پرداخت. دوران تحصیل خود را تا سال دوّم دبیرستان ادامه داد .

با شروع جنگ عراق علیه ایران، در همان سال اوّل ( تابستان 1360 ) برای کمک و پشتیبانی به رزمندگان ، داوطلبانه راهی پادگان ابوذر سرپل ذهاب شد و در امر نانوایی مشغول خدمت شد .

چندین مرتبه با سازماندهی در گردان های رزم ، داوطلبانه راهی میادین جنگ شد تا این که در تاریخ 1362/12/3 در منطقه طلاییّه خوزستان ( عملیات خیبر ) به شهادت رسید ولی از جنازه مطهر او یازده سال خبری نبود که پس از یازده سال چند تکه استخوان از جنازه شهید را به وطن آوردند و به خاک سپردند .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« وَ الفَجرِ وَ لَیَالٍ عَشرٍ وَ الشَّفعِ وَ الوَترِ وَ الَّیلِ إِذا یَسرِ »

سوره فجر – آیه 1 تا 4

قسم به صبحگاه ، قسم به ده شب ، قسم به جفت و فرد ، قسم به شب آن گاه که به روشنی حرکت می کند .

- هر انقلابی که بخواهد به پیروزی برسد مبارزه ها در پیش دارد و باید در این راه خون داده شود تا به پیروزی برسد . چه خوب که این دگرگونی در راه
صراط مستقیم باشد تا اهداف مقدّس اسلام که خداوند ضامن آن است داشته باشد . - اگر با اندکی تفکّر مروری به انقلاب های دنیا داشته باشیم ، پی خواهیم برد که اگر انقلابی بخواهد در دنیا ریشه بداوند تنها باید ریشه در اسلام داشته باشد و از مبانی اسلام ناب محمّدی (ص) سرچشمه گرفته باشد .

- تنها فرق انقلاب ما با سایر انقلاب ها دنیا این است که نشأت گرفته از قرآن ،
پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) می باشد . انقلابی است که تنها با توحید ، نبوّت ، امامت ، معاد و عدل ریشه دوانده است .

- انقلاب ما انقلابی است که فقط بوسیلة خون جان گرفته است ، ریشة این انقلاب در اعماق قلب ها و روح اثر گذراده است ، نسل ها در این انقلاب سهمی را به عهده داشته اند ، نسل های گذشته تلاش ، مجاهدها ، مبارزه ها و شکنجه ها را تحمّل کرده اند تا انقلاب ما به رهبری زعیم عالی قدر حضرت امام خمینی به پیروزی رسید .

- نظر این که اسلام نه تنها با هرگونه ظلم و ستمکاری مخالف بلکه در ستیز است و هرگونه تعدّی را محکوم می کند وجدان انسان با انجام اَعمال عوام فریبانه طاغوتیان بی خبر از خدا بیدار شد و راه سعادت را شروع نمود ، ملّت ما آمادگی های روحی ، عقیدتی ، تصمیم به برکنار کردن دولت غاصب شاهنشاهی گرفت و با این عزم راسخ حماسه ها آفرید و ملّت ایران از چهره هایی چون نواب صفوی ها ،
شیخ فضل اله نوری ها ، میرزا کوچک خان ها ، خمینی ها که چون اختری تابناک
می درخشند سرمشق گرفته اند .

- شاه با پول مردم مستضعف کاخ ها می ساخت و در اطراف این قصرها نگهبان
می نگاشت تا ابرقدرت پوشالینش مبادا ... نامشخص ... بنشیند .

- دیدیم و دیدند که عاقبت فردی از تبار حسینیان پیرو حسین (ع) که او را
پیر خمین می خواندند در پشت ابرهای تیر و تاریک چهره شفاف چون منوّرش ظهور کرد تا ما را از یوغ طاغوتیان نجات دهد . همان مردی که در روایات از شجاعت ، اخلاص ، قدرت او را بیان کرده اند و امّا وظیفه ما در قبال این
پیروزی ها چیست ؟ ما در قبال این خون های ریخته شده که ارزش های بسیار عالی را آفریده است موظفیم که این انقلاب کبیر اسلامی را تا آمدن حضرت مهدی (عج) ادامه دهیم و به دست صاحب اصلی اش بسپاریم .

- هان ! ای مردم ! این خون های ریخته شده به پای درخت انقلاب را ازش قائل شوید ، اگر انقلاب نمی شد و جوانان برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی با جنایتکاران اصلی ( امریکا ) و دست نشاندهای آن هم چون صدام نمی شناختند ،
ما آن اندک ایمانی را که داشتیم از دست می دادیم و هم چون پر کاهی رهایش
می کردیم . پس بر ما است که از رهبر کبیر خود امام امّت پیروی کنیم و
هدف های عالی او را که از منع عدل و صدق نیّتش گرفته شده آویزه گوشمان قرار دهیم .

- در پایان ششمین سالگرد دهه فجر را به ساحت مقدّس امام عصر (عج) تبریک و به امّت شهیدپرور تهنیّت می گویم به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهان و شکوفا شدن انقلاب اسلامی در جهان .

- در ضمن برادر شهید خاموشیان وصیّت نموده است که به مادر بگویید در مصیبت من زیاد گریه نکند .

 

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

 

  •  احمد خاموشیان بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع