گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد خالوییان بیدگلی

خیراله

بسیجی

1339/07/29

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

محمّد در بیست و نهم مهرماه 1339 در بیدگل متولّد شد .

وی به علّت مشکلات مالی خانواده در زمان تحصیل ، در کار قالیبافی به پدر و مادرش کمک می کرد .

او جوانی با استعداد و از ذوق هنری خوبی برخوردار بود .  طراحی ، عکاسی و خطاطی او در سطح شهر نمایان بود و در این امر با جهاد سازندگی و بسیج سپاه همکاری شایسته ای داشت .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، برای طی دوران خدمت سربازی به لشکر 28 کردستان اعزام گردید . در آن جا هم ذوق هنری اش در لشکر زبانزد شده بود .
از خصوصیات اخلاقی او صداقت ، تواضع و فروتنی ، آرامش و کم سخن گفتن او بود . او دانشجوی رشته مهندسی برق بود ولی بعد از پایان دوران سربازی اش مجدّداً در سال 1365 داوطلبانه راهی میدان جنگ شد و بعد از سازماندهی درگردان رزم لشکر 8 نجف سپاه ، در عملیات کربلای 4 جنوب خرمشهر شرکت نمود و در چهارم دی ماه 1365 به شهادت رسید . تا مدّت ها از پیکر مطهرش خبری نبود تا این که بعد از دو سال ، جنازة او را به وطن آوردند و به خاک سپردند .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« فَالَّذینَ هاجَرُوا وَ اُخرِجُوا مِِن دِیارِهِم وَ اُوذُوا فِی سَبیلی وَ قُتِلُوا لَاُکَفِّرَنَّ عَنهُم سَیِّئاتِهِم
وَ لَاُدخِلَـنَّهُم جَنّاتٍ تَجری مِن تَحتِهَا الاَنهَارُ ثَوَاباً مِن عِندِاللّهِ وَاللّه عِندَهُ حُسنُ الثَّوَابِ »     

آل عمران – آیه 195

پس کسانی که ( برای خدا ) هجرت کردند و از خانه های خود خارج شدند و در راه من آزار دیدند و جهاد کردند و کشته شدند هر آئینه بدی های آنان را
می پوشانیم و آن ها را در باغ های بهشتی که نهرها از زیر ( درختان ) آن ها جاری است داخل می کنم (که ) پاداشی است از سوی خدا و خداست که پاداش نیکو نزد اوست . ( بهشت لقای الهی )

« اللّهم جعل محیای محیای محمّداً و مماتی ممات محمّداً و آل محمّد ... »

خداوندا ! زندگی مرا قرار بده هم چون زندگی محمّد (ص) و آل محمّد (ص) و مرگ مرا چون مرگ محمّد (ص) و آل محمّد (ص) ... »

- با سلام و درود خدمت آقا و مولا مهدی (عج) ، امام زمان ، منجی بشریّت و حجت خدا و سلام بر نائب بر حقّش ، امید محرومین و مستضعفین جهان حضرت امام خمینی و درود بر قائم مقام رهبری ، فقیه عالی قدر آیت اللّه منتظری و سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا و مفقودین و اُسراء و خانواده های معظم و بزرگوار آنان ، سلام بر حسین (ع) آموزگار بزرگ شهادت که الگوی همه شیفتگان حرّیت و آزادی است و سلام بر اولاد و اصحاب باوفایش .

- دنیا بداند رهبر و پیشوای ما آن سر بریده ای است که سر مقدّسش بالای نیزه رفت و عزیزترین یارانش حتّی فرزند شش ماهه اش را تقدیم کرد تا اعلام کند زندگی با ستمگران جز ننگ دولت چیزی نیست . اینک شش سال است در جنگ اطاعت از امام حسین (ع) را با فواره های خونمان و حلقوم های بریدة فرزندانمان و با بدن های قطعه قطعة عزیزانمان اعلام می داریم هر چند که گوش استکبار جهانی کَر است و چشمش کور و هرگز درک و تحلیل آن همه عظمت و بزرگی را ندارد .

- بارالها ! شکر و سپاس که مرا در این زمان بسیار حسّاس آفریدی تا بتوانم در جبهه حضور یابم و به ندای روح بخش امام و رهبرم این مرد بزرگ که خداوند وجود ایشان را بر ما منّت نهاد لبیک گویم .

خدایا ! تو را شکر می کنم که توفیق شهادت در راه خود را به من عطا فرمودی ، از تو می خواهم که آن را قبول کنی .

« اِلهی عامِلنا بِفضلِک وَ لاتَعامِلنا بِعَدلِک »

- خدایا ! با کوله باری از گناه و معصیّت به سویت می آیم .

- خدایا ! عمرم را به غفلت و گمراهی گذراندم و آن طور که باید از تو اطاعت کنم نکردم ، حال به امید لطف و کرم تو به درگاهت می آیم .

- ای مردم ! هرکس سرانجام می میرد ، ممکن است بتوان مرگ را چند سال عقب انداخت ولی این جسم باید زیر خاک ها دفن شود و از بین برود و آن چه می ماند اَعمال ماست . تمام زرق و برق این دنیا تا لب گور با ماست و آن موقع که بخواهند جنازة ما را داخل خاک بگذارند ، در آن حال حسرت ، فقط اَعمال شایسته ما را کمک می کند ، پس در تمام کارهایتان خدا را در نظر داشته باشید و در اَعمالتان تقوا و درستکاری را پیشه کنید و در مقابل مشکلات زندگی مقاوم باشید ، مبادا زندگی شما را فریب دهد و آخرت را به دنیا بفروشید .

- سعی کنید در تمام مراحل انقلاب و جنگ و زندگی از امام عزیز پیروی کنید و قدم جای پای امام بگذارید و پشتیبان ولایت فقیه باشید و نگذارید دشمنان اسلام که هدفی جز ضربه به اسلام و انقلاب را ندارند به نیّات خود برسند و توطئه های آنان را با بصیرت خنثی کنید ، هر چه انقلاب می گذرد دشمن حساب شده تر علیه ما نقشه می کشد ، بیدار باشید که دشمنان از راه عیادی خود با شکل و فرم
« مذهبی » و مقدّس گونه به اسلام و انقلاب ضربه نزنند و همیشه پیرو « روحانیّت حقیقی » ، مسئول ، دلسوز  در خطّ امام باشید و سعی کنید از تمام مسائل و جریانات روز باخبر شوید و سعی کنید جبهه ها را همیشه پُر نگه دارید و نگذارید پیام مظلومانه بماند و این مسئله اصلی یعنی جنگ را در سرلوحة کارهایتان قرار دهید .

- چند پیام با پدر و مادر و سایر افراد خانواده ! از جان گذشتن سخت نیست که شیرین است ولی از محبّت بریدن ناگوار است که آن هم به یک شرط شیرین
می شود و آن این که به خود بقبولانیم که بریدن محبّت برای خداست . نمی گویم که گریه نکنید که این حق شماست ولی سعی کنید صبر داشته باشید و گریه شما طوری نباشد که دشمنان و منافقین خوشحال شوند . زحمات طاقت فرسای شما را به هیچ وجه نمی توانم جبران نمایم . می دانم که حق فرزند خوب را نتوانستم اَدا کنم . از شما می خواهم که مرا حلال کنید ، امانتی بود از طرف خدا نزد شما و خوشحال باشید امانت خود را با سربلندی تقدیم خدا کردید .   

اگر خواسته باشید جلسه ای برایم برگزار کنید سعی کنید خیلی ساده و بی ریا باشد و از خرج های زیادی پرهیز کنید . مقداری نماز و روز قضایی دارم و هم چنین
حساب های خود را در کاغذی دیگر نوشته ام که طبق آن عمل نمایید .

- در پایان از کلیه دوستان و آشنایان و کسانی که در رابطه با آن ها بوده ام عاجزانه تقاضای حلالیّت می کنم و دعا کنید که خدا از سر تقصیراتم بگذرد .

- خدا را ، نماز را ، تقوا را ، اسلام را ، انقلاب را و امام را همواره به یاد داشته باشید و در متن زندگی خود به کار ببرید .

 

 

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

محمّد خالوئیان – شوشتر

امضا :  1365/9/28 

  •  محمد خالوییان بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع