گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد خاکی آرانی

اسمعیل

بسیجی

محصّل

1348/06/01

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

احمد به تاريخ 1349/6/23 در خانواده‏اى متوسّط، مذهبى و اصيل در آران متولّد شد. دوران كودكى را تا سال سوم راهنمايى بدون هيچ مانع و مشكلى پشت سرگذاشت و در شانزده سالگى به بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامى پيوست. پس از طى چند ماه فراگيرى آموزش‏هاى لازم، راهى جبهه شد.با آن‏كه نوجوان بود، امّا قلبى مالامال از عشق و علاقه به اسلام و رهبر انقلاب داشت. احمد ضمن علاقه‏ ى روز افزون جهاد در راه حق را ادامه داد و توانست مدرك سال سوم دبيرستان را دريافت كند. آداب و رفتار وى چنان بود كه در اوّلين برخورد انسان را مجذوب خود مى‏كرد.

در طول مدّت جنگ تحميلى تنها يك جمله را هميشه تكرار مى‏كرد: «به گفته‏ ى امام اين جنگ برايمان نعمت است». قلب پاك، نورانى و مملو از عشق به معبودش طاقت نياورد و با شركت در عمليّات كربلاى چهار پس از نبرد قهرمانانه در جزيره‏ ى امّ الرّصاص، در حالى كه هفده سال بيش‏تر نداشت، گردنبند طلايى شهادت را به گردن كرد و به مدّت دو سال و اندى مفقودالاثر بود. با تلاش بى‏ وقفه‏ ی برادران رزمنده، جسد پاكش پيدا و به خاك سپرده شد.ره صد ساله را چه زود طى كرد و در عنفوان جوانى در صف شهداى اسلام، خون پاك و مقدّسش را فداى اسلام و عترت قرآنى نمود .

ياران سحر پيك اميد آوردند

پيروزى عشق را نويد آوردند

در ظلمت شب كوچه‏ى ما نورانى است

انگار دوباره يك شهيد آوردند             

فرازى از وصيّت‏نامه ‏ى شهيد احمد خاكى آرانی

به نام خداوندى كه جانم در دست اوست .غرض از مزاحمت اين بود كه مى‏خواستم چند كلمه ‏اى با شما صحبت كنم. اوّل آن كه اكنون هيچ مسأله ‏اى در دنيا براى ما مهم‏تر و واجب‏تر از جنگ نيست. به گفته‏ ى بنيان‏گزار جمهورى اسلامى، امام‏خمينى، در اين زمان جهاد از نماز هم واجب‏تر است، بنابراين از شما مى‏خواهم كه بر اين امر توجّه بيش‏ترى داشته باشيد. دوم اين كه انسان بايد راضى باشد به رضاى او و از هيچ پيشامدى گله نكند. البتّه انسان ممكن است هر لحظه مرگش فرا رسد و اين دنياى فانى پشت سر نهد، پس بايد در همه حال حساب خود را داشته باشد و در هر لحظه‏ ى زندگى‏اش به كارهاى خود فكر كند. اگر انسان در اين دنيا كوچك‏ترين حقّى از مردم به گردن داشته باشد، نمى‏تواند حقّ او را همان طورى كه خود مى‏خواهد بپردازد. در آن هنگام است كه مى‏فهمد بايد در دنيا حساب خود را تصفيه مى‏كرد. همان طورى كه در جايى رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏آله ‏وسلم مى‏فرمايند: "به حساب خود رسيدگى كنيد قبل از آن كه به حسابتان برسند". در همين جا از تمام دوستان و آشنايانى كه مرا مى‏شناسند، طلب مغفرت و حلاليت دارم...

 

  •  احمد خاکی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع