گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحمد خاتمی بیدگلی

خاتمی بیدگلی

بسیجی

محصّل

1345/06/01

1362/12/18

جزیره مجنون

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

اوّل شهريورماه 1345ش در خانواده‏اى كشاورز، مذهبى و عاشق اسلام فرزندى چشم به جهان گشود كه نامش را محمّد گذاردند تا بدين وسيله عشق خود را به رسول گرامى اسلام صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏آله ‏وسلم ثابت كنند. سيّد محمّد در همان اوان كودكى فرزندى كنجكاو، باهوش و با استعداد بود. دوران ابتدايى‏اش همراه با سختى‏ها، مشقّت‏ها و رنج‏هاى زيادى به پايان رسيد. شروع تحصيلات راهنمايى وى هم‏زمان با انقلاب شكوهمند اسلامى ايران به رهبرى امام‏خمينى قدس‏سره بود. او پس از پيروزى انقلاب اسلامى با علاقه عضو پايگاه بسيج شد و آموزش عمومى را فرا گرفت. علاقه‏ ى او به كشاورزى باعث شد پس از تحصيلات مقطع راهنمايى، دبيرستان را شبانه طى كند و روزها در امر كشاورزى به خانواده كمك نمايد. پس از شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران، با توجّه به اين‏كه از نظر جسمى جثّه ‏اى ضعيف داشت، درسال 1360ش ازطريق بسيج سپاه منطقه‏ ى آران و بيدگل براى آموزش به اصفهان اعزام شد امّا بعد از چند روز به علت كمى سن و ضعف جثّه از آموزش و اعزام به منطقه‏ ى عملّياتى منع گرديد و به وطنش بازگشت. عشق او براى حضور در دفاع مقدّس باعث شد مجددا ثبت‏نام كند و پس از گذراندن آموزش‏هاى لازم در مردادماه 1362ش به مدّت سه ماه در منطقه‏ ى عمليّاتى حضور يابد. سيّد محمّد دوباره در بهمن‏ ماه 62ش عازم منطقه‏ ى عمليّاتى شد و در عمليّات خيبر شركت كرد. هم‏رزمانش از شجاعت او خاطرات زيادى نقل مى‏كنند. بالاخره در تاريخ 6212/18 در جزيره  ‏ى مجنون به آرزوى ديرينه‏ى خود، يعنى شهادت، نايل گشت.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون                

(قرآن كريم)

پس از عرض سلام و درود فراوان بر رهبركبير انقلاب اسلامي ايران و شما ملت قهرمان ايران اگرچه قابل وصيت كردن نيستم ولي بنا به تكليفي كه دانستم نكاتي را عرض مي‌كنم.

اي ملت غيور از شما مي‌خواهم حافظ و پشتيبان ولايت‌فقيه و ادامه‌دهنده‌گان راه شهيدان باشيد و وحدت خود را به طور مقاوم و استوار نگهداريد تا دشمنان نتوانند خدشه‌اي بر شما وارد كنند و بدانيد كه ما به خاطر اسلام و خدا به جبهه اعزام شده‌ايم و اي دوستان آيندة‌ اين مملكت كه مملكت به دست شماست و شما هستيد كه مي‌توانيد نعوذ بالله اين كشور را به خوشبختي و يا نابودي بكشانيد و از شما مخصوصاً ملت آران و بيدگل حلاليت مي‌طلبم و اميدوارم كه مرا ببخشيد.

و اما اي پدر و مادرم خيلي عذر مي‌خواهم كه نتوانستم زحمات شما را جبران كنم ان‌شاءالله كه هيچ‌گونه ناراحتي نداشته باشيد و براي من گريه نكنيد بلكه براي امام حسين(ع) گريه كنيد.

و اما برادران و خواهرانم از شما مي‌خواهم كه در درجة‌ اول مرا حلال كنيد و همانند يك فردي متعهد به اسلام پيرو امام باشيد و از ياران امام زمان(عج) باشيد و راه شما تداوم‌بخش راه شهيدان باشد. بار ديگر از شما حلاليت مي‌طلبم و از شما مي‌خواهم امام را دعا كنيد و فرج مهدي(عج) را در اجتماعات و دعاها از خداوند بخواهيد.

                                                                                                       والسلام

                                                                                   امضا شهيد سيدمحمد خاتمي

                                                                                           03/ 12/ 1362

  •  سیدمحمد خاتمی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع