گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله ابتدایی آرانی

عبدالرحیم

بسیجی

آزاد

1340/03/09

1362/05/12

حاج عمران

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

  ماشاءاللّه‏ سال 1340ش در يكى از روستاهاى جنوب تهران در خانواده‏اى مستضعف چشم به جهان گشود. تحصيلات ابتدايى خود را در شهررى گذراند ولى به علّت گرفتارى خانوادگى موفّق به ادامه‏ ى تحصيل در دوران متوسّطه نشد و به قالى‏بافى مشغول گشت. پس از چهار سال به همراه خانواده‏اش به آران نقل مكان كردند و به شغل رنگ‏كارى اتومبيل پرداخت. در سال 1359ش خدمت مقدّس سربازى را در ارتش جمهورى اسلامى (ژاندارمرى) اعزام گذراند و به خاطر شور و شوق فراوانى كه در دفاع از كشور و دينش داشت، داوطلب اعزام به مناطق جنگى شد و بيش از پانزده ماه از دوران خدمت خود را با رشادت و شجاعت در جبهه ‏هاى جنگ آبادان و اروندرود گذراند. در اين مدّت چندين‏ بار از طرف فرماندهان ارتش مورد تشويق قرار گرفت. او علاقه‏ ى وافرى به ورزش، خصوصا رشته‏ ى دو ميدانى، داشت به طورى كه حتّى در دوران خدمتش در مناطق جنگى، يكبار در مسابقه ‏ى دو با تجهيزات نظامى، در جاده‏ى آبادان (به مسافت پنج كيلومتر) شركت كرد و به مقام اوّل مسابقه دست يافت.

بعد از ترخيص از خدمت سربازى، هنگامى كه پدرش به او پيش‏نهاد كرد ازدواج كند و تشكيل خانواده دهد، در جواب گفت: «قصد دارم به زودى از طرف بسيج سپاه، داوطلبانه به جبهه‏ هاى دفاع مقدّس اعزام شوم». پانزده روز بعد از حضور در جمع خانواده‏اش، اواخر سال 1361ش با ثبت نام در بسيج سپاه آران و بيدگل به جبهه عزيمت نمود و در عمليّات والفجر يك شركت كرد و تا پايان آن عمليّات در ميدان رزم ماند. مجدّدا براى بار دوم، براى شركت در عمليّات والفجر دو از طريق بسيج، داوطلبانه عازم لشكر چهارده امام حسين عليه‏السلام سپاه در جبهه‏ هاى كردستان، (منطقه‏ ى حاج عمران) گرديد و در عمليّات فتح پادگان حاج عمران عراق حضور داشت. در همان عمليّات در تاريخ 1362/5/1 بر اثر اصابت گلوله به قلبش به آرزوى ديرينه‏اش، كه رسيدن به فوز عظيم شهادت بود، رسيد ولى جنازه‏ ى مطهّرش در ميدان جنگ زير آتش دشمن باقى ماند. پس از بيست

روز با همّت رزمندگان اسلام از ميدان رزم به عقب منتقل شد و در زادگاهش، در گلزار شهداى امام‏زاده محمّد هلال‏ بن‏ على عليه‏السلام ، به خاك سپرده شد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

بسم رب الشهداء و الصديقين

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل‌الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

(قرآن كريم)

گمان نكنيد آن‌هايي كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده‌اند، بلكه زنده‌اند و در نزد پروردگارشان روزي مي‌خورند.

ما راست قامتان جاودانة تاريخ خواهيم ماند. «شهيد مظلوم بهشتي» 

با درود فراون بر حضرت بقيه‌الله العظم حجه بن الحسن العسكري(عج) و با درود فراوان بر نائب برحقش و اميد دنيا و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران امام خميني و درود بر خانواده‌هاي شهيدا و معلولين و مفقودين اسلام و درود بر تمامي شهدا اسلام به خصوص سرور آزادگان و سالار شهيدان حسين بن علي(ع).

اينجانب ماشاالله ابتدايي بر حسب وظيفه‌اي كه بعد از خدمت مقدس سربازيم احساس نمودم روانة‌ جبهة‌ حق عليه باطل شدم و چون ديدم كه چگونه برادران و رفيقان من در جبهه به خاك و خون مي‌غلطند و به خودم اجازه نمي‌دادم كه اين‌چنين برنامه‌اي را ببينم و موقعيت را آن‌چنان احساس مي نمودم كه اسلام در خطر مي‌باشد و تمامي ابرقدرت‌هاي شرق و غرب براي اسلام وكشور متحد شدند، من راهي جبهه شدم تا بتوانم آن مسئوليتي كه بر عهدة‌ من مي‌باشد انجام دهم و هم به نداي حسين زمان امام خميني لبيك گويم. اميدوارم كه خدا گناهان مرا ببخشد و شهادت في سبيل الله را نصب من بگرداند.

اما شما اي پدر و مادرم و برادرانم اميدوارم كه شما مرا ببخشيد و حلالم كنيد. پدر و مادر عزيزم از اين‌كه نتوانستم وظيفه‌اي كه نسبت به شما داشتم انجام دهم مي‌بخشيد. من هيچ موقع زحمات شما را فراموش نمي‌كنم. اميدوارم به خوبي خودتان مرا ببخشيد و حلالم كنيد. شايد من ديگر شما را نبينم و شهادت كه همان آرزوي من است نصيبم گردد.

و اما يك پيام به مردم دارم كه دست از روحانيت برنداريد كه تمام بارهاي سنگين اسلام و انقلاب بر دوش روحانيت مي‌‌باشد و هم‌چنان به سخنان امام و يارانش گوش دهيد و از آن اطاعت كنيد. پيام ديگرم اين‌كه از خانواده‌هاي شهدا و مفقودين و اسرا عيادت كنيد و آن‌ها را دلداري دهيد تا اين‌كه زياد در غم فرزندان‌شان نباشند. خدا ان‌شاءالله به آن‌ها صبر عنايت كند و ديگر پيام من به شما ملت، از روز اول تاكنون جبهه‌ها را تقويت كرديد و اكنون نيز ادامه دهيد و فرزندان خود را به جبهه بفرستيد كه ان‌شاءالله پيروزي نهايي نزديك مي‌باشد.

اي رزمندگان به پيش به سوي كربلا، بيت‌المقدس و ديگر ملت‌هاي مستضعف دنيا، در انتظار شما هستند.

«خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي(عج) حتي كنار مهدي(عج) خميني را نگهدار»

 

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

 17/ 01/ 1362

فرزند حزب‌الله، ماشاءالله ابتدايي

  •  ماشااله ابتدایی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع