گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس حلاج آرانی

رحمت اله

سرباز سپاه

1342/03/10

1362/01/22

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس در دهم خرداد ماه 1342 در خانواده ای مذهبی و زحمتکش در شهرستان آران و بیدگل دیده به جهان گشود .

او ایّام کودکی را در دامان پُرمهر مادر سپری کرد تا  این که شش ساله شد و دوران ابتدایی را در مدرسه 17 شهریور و دوران راهنمایی را در مدرسه شهید خدمتی تحصیل کرد و در سال 1351 بود که دوره راهنمایی را به پایان رسانید و سپس وارد دبیرستان امام خمینی شد .

عبّاس فردی آرام و متین و از اخلاقی خوب برخوردار بود . او در نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) حضوری فعّال در راهپیمایی ها داشت و پس از پیروزی انقلاب نیز هم چنان به درس خود ادامه داد . با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، عبّاس سر از پا نمی شناخت و همان طور که پس از پیروزی انقلاب در بسیج فعّال بود ، همین امر زمینه حضورش برای شرکت در جبهه ها شد و بالاخره پس از گذراندن دوره آموزش نظامی به جبهه رفت و سرانجام در منطقة فکّه در تاریخ 62/1/22 به فیض شهادت نائل آمد .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم رب شهداء و الصدیقین

« من المؤمنین رجالٌ صدقوا ما عاهدوا اللّه علیه فمنهم
من قضی نحبه و منهم من ینظروا ما بدلوا تبدیلا »

« و انَّ اللّه یحبُّ الَّذینَ یُقاتلونَ فی سبیله صفّاً کانَّهم بنیانٌ مرصوص »

برخی از مؤمنان افرادی هستند که تصدیق کردند آن چه را که با خدای خود پیمان داشتند و به پیمان خود وفا کردند (ادامه متن ناخوانا بود )

- احساس می کنم چند نکته لازم است به عنوان وصیّت نامه برای شما بازگو کنم :

- خدمت پدر و مادر عزیز و گرامی ! سلام علیکم ؛ پس از تقدیم سلام و عرض سلامتی، سلامتی شما را از درگاه خداوند ایزد متعّال خواهانم .

- با درود و سلام فراوان به آقا امام زمان حجت بن الحسن العسگری (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی و شهیدان راه اللّه این هدایت یافتگان راه توحید برای چندمین بار است وصیّت نامه ام را تنظیم می نمایم و از خداوند منان التماس دعا دارم که
إن شاء اللّه در این حمله آخر به میهمانیش و دیدار دوستان و عزیزانی که در عملیات های خیلی رفته اند ، بشتابیم .

- از تمام دوستانی که به نحوی با من در ارتباط بودند طلب عفو و بخشش
می نمایم . در هر شب جمعه در دعاهای کمیلتان ما را فراموش نکنید . مردم از
کم ترین وقت خود بهترین استفاده را ببرید تا زمانی که در برابر میزان عدالت خدا قرار گرفتید می گویید ای کاش خاک بودم و آن وقت فریاد ... نامشخص ... بلند شده و طلب برگشت به این دنیا را جهت جبران اًعمالتان بنمایید پس تا دیر نشده خود را اصلاح کرده و با نفس و هوای شیطانی خود مبارزه کنید همان طور که با دشمنان خود مبارزه می کنید .

- پدر و مادرم ! در مرگ من به هیچ عنوان غم و اندوه به خود راه ندهید زیرا که دنیا محلّ گذر است و گرچه جوان دادن سخت است ولی شما در برابر سختی ها صبر و تحمّل و استقامت داشته باشید و مانند کوه استوار باشید و مردم را ارشاد کنید امیدوارم با شهادت خود ، جبران زحمات شما را بنمایم که بیش از دوازده سال با چه رنج ها و مشقّت ها مرا روانه مدرسه کردید و نتوانستم در این مدّت هیچ کاری برای شما انجام دهم ولی شما مرا مورد بخشش قرار داده و حلال کنید .

- برادران گرامی ! سلام علیکم ؛ مسئولیّت شما بیش از پیش سنگین تر شده و شما جوانمردان انقلاب و رهبر اسلام پشتیبان ولایت فقیه و پیرو خطّ رهبر هستید و از روحانیّت مسئول و متعهّد در خطّ امام پیروی کنید و ادامه دهندة راه شهدا و برای مردم مستضعف کار کنید .

- خواهران مهربان ! سلام علیکم ؛ حفظ حجاب شما در این برهه از زمان مشتی محکم بر پیکر دشمنان اسلام و شما الگویی هستید برای خواهران مسلمان دیگر و از این لحظه وظیفه شما سنگین و بار مسئولیّت شما زیادتر می شود .

پیوسته آید مژده وصل بهشتم

آزاد کن یا رب از این زندان تنگم

 

- و به عنوان بنده ای از بندگان خدا سفارش در پرورش ... نامشخص ... توحیدی در تمام ابعاد زندگیتان دارم که سرچشمه خداوندی است و ایمان راسخ به خدای تعالی و مبادا رهبر انقلاب ، امام خمینی را تنها گذارید که مورد غضب خدا قرار خواهید گرفت .

- ملّت شهیدپرور ایران ! مخصوصاً شهر بیدگل ، سلام علیکم ؛ اینجانب به آن حد نرسیده ام که برای شما پیام بدهم . دوستان و خویشان ! امروز زمان امتحان است ، دو جبهه وجود دارد جبهه حسینی و جبهه یزیدی از فرصت استفاده کنید و به جبهه حسین بپیوندید . قدر امام را بدانید زیرا اگر ندانید بر اثر کفران نعمت دچار بلاهای عظیم خواهید شد و امام و اطرافیان و روحانیّت مبارز را تنها نگذارید و هرچه با شکوه تر در نماز جماعت و جمعه شرکت کنید . دعاهای توسّل و کمیل را فراموش نکنید که پیروزی ما بر اثر این دعاها است . فرزندان خود را با قرآن آشنا کنید که اینها امید آینده و سربازان جان بر کف و با ایمان حجت بن الحسن مهدی (عج) هستند که دشمنان اسلام را به قعر جهنم واصل خواهند کرد .

- خواهران و برادران ! هنگامی که به سوی مزار شهدا می روید سعی کنید با وضو و با حجاب اسلامی باشید که شهیدان خیلی با ارزش هستند و شما لااقل این نکات ریز را رعایت کنید که موجب رضا خدا و شهیدان خواهد بود . « إن شاء اللّه »

- محلّ دفن با اختیار پدر و مادرم است هر کجا که می خواهند می توانند مرا دفن کنند .

- خدایا ، بار پروردگارا ! به بهترین بندگانت که شایستگی بندگی تو را دارند قسمت می دهم گناهان مرا ببخش و بیامرز.

- خدایا ! به بهترین شهیدان قسم  ، رهبر انقلاب و یاور مستضعفین جهان را تا انقلاب مهدی محافظت بفرما.

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی حتّی کنار مهدی خمینی را نگهدار .

- از عمر ما بکاه ، از عمر ما بکاه ، از عمر ما بکاه بر عمر او بیفزا .

- منتظری نستوه برای حفظ اسلام محافظت بفرما .

- معلولین و مجروحین شفا عنایت فرما .

- رزمندگان اسلام نصرت و یاری فرما . « آمین یا رب العالمین »

« مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدِنی عَرَضَی وَ مَن عَرَضَیَ اَحَبنَّی وَ مَن اَحَبنَّی عَشَقَنی وَ
مَن عَشَقَنی عَشقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلیَّ دیَتُهُ وَ مَن عَلَیَّ دیَتُهُ فَانَادیَتُهُ »

 

سرباز سپاه عبّاس  حلاج آرانی

امضا : 1362/1/15 ( دوشنبه )

  •  عباس حلاج آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع