گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس حکیمیان آرانی

ابوالقاسم

بسیجی

محصّل

1345/01/10

1362/07/30

مریوان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس اواخر سال 1345ش ديده به جهان گشود. پايان تحصيلات دوره‏ ى ابتدايى او با شروع انقلاب مصادف بود. عبّاس در اين دوران مصمّم شد تا به نوبه ‏ى خود ضربه‏اى به طاغوت وارد كند، لذا با بهره‏ گيرى از شنيده‏ ها و ديده‏ ها تصميم به ساخت مواد محترقه گرفت كه در اين حين به خود آسيب رساند.

با پيروزى انقلاب اسلامى و شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران به بسيج رفت. بعد از ديدن آموزش‏هاى لازم در فتح خرمشهر شركت كرد و از ناحيه ‏ى شكم مجروح شد. هنوز بهبودى كامل نيافته بود كه به خطّ مقدّم بازگشت و در عمليّات والفجر چهار به درجه‏ى رفيع شهادت نايل شد و به ملكوت اعلى پيوست.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

و هرگز مپنداريد كساني‌كه در راه خدا كشته مي‌شوند مرده‌اند نه بلكه آن‌ها زنده‌اند و در نزد پروردگارشان روزي مي‌خورند.

با درود به ارواح پاك شهيدان راه اسلام و قرآن بالاخص سرور شهيدان عالم حضرت اباعبدالله حسين(ع) و با سلام و درود به پيشگاه مقدس حضرت بقيه الله اعظم مهدي فاطمه،‌ هم‌سنگر و ياور رزمندگان اسلام و قرآن و با سلام و درود بر نائب بر حق امام زمان(عج) امام امت خميني بت‌شكن زمان و با سلام و درود به جمع رزمندگان پرتوان و با استقامت و با ايمان و اخلاص وصيت‌نامة‌ خود را شروع مي‌كنم.

من به عنوان يك فرد مسلمان و به حكم وظيفه شرعي و الهي كه داشتم قدم در اين راه نهادم خداوند بزرگ را شكر مي‌كنم كه چنين سعادت بزرگي را نصيبم كرد و چنين رهبر بزرگ و قاطعانه‌اي را در جلو راهم قرار داد تا ذره‌اي از نور ايمان را در قلبم نوراني گرداند و تا اين‌كه خود و خداي خود را بشناسم.

پس شما اين پيام‌ها و سفارش‌هاي مرا با صداي بلند به گوش منافقان و دشمنان اسلام برسانيد كه از كوري دل خود ما را ناآگاه مي‌خوانند به آن‌ها بگوييد كه ما آگاهيم و بيدار و هيچ‌گونه جبر و زوري بر ما وارد نيست و در اين راه الهي قدم گذاشتيم و خون خود را كه ناچيز بود در اين راه ريختيم كه اگر هزارجان هم مي‌داشتيم در راه خدا و امامان كه پيشرو اين راه هستند نثار مي‌كرديم .

پدر و مادرم: شما هم در بوته آزمايش هستيد حالا نوبت شما رسيده كه چگونه امانت خود را بازگردانيد آيا از پس دادن فرزندتان به هستي مطلق، كرامت به خرج مي‌دهيد و يا هم‌چون يك امانتدار به عهد خود وفا مي‌كنيد. من كه خدا را انتخاب كرده‌ام و بالاترين سرمايه‌ام را براي او فدا مي‌كنم.

شما بدانيد در جنگي كه من رفته‌ام اگر ان‌شاءالله جسد پاره‌پاره شده‌ام را ديديد دلگير نشويد ما به سوي خدا خواهيم رفت و اما شما را در اين آزمايش هستيد. در اين آزمايش مشخص مي‌شود كه چگونه به صبر و استقامت آراسته مي‌گرديد.

پدر و مادر عزيزم، ناراحت نباشيد كه چنين فرزند حقيري را از دست داده‌ايد وليكن جان من در نزد خدا بهترين از اين عالم است. من با ايمان به خدا و كلام حق او و اتمام حجتي كه بر من شده بود با يقين در اين راه به جهاد في سبيل الله آمدم و چنان آرامي قلبي دارم كه از دنياي آخرتي كه خداوند وعده داده است نسبت به آن مشتاق‌ترم، تا از اين دنياي پرفريب و ريا، شما هم تحت رهبري امام اسلام را ياري كنيد. مادرجان، من مي‌دانم كه اگر كشته شدم، براي تو دردناك است ولي چه مي‌شود كرد دين خدا در خطر است و در ضمن من هم مال خدا هستم. پس مرا حلال كن تا خدايم مرا ببخشد. مادرجان،‌ تو گذاشتي كه من به جبهه بروم يادت بيايدآن روزي را كه با هم نشسته بوديم و صحبت مي‌كرديم برايت مي‌گفتم مادرجان مرا آزاد كنيد. مادر، من در جبهه آزاد بودم،‌ آزاد از هر نوع وابستگي و همه چيز را كنار زده بودم و مي‌خواستم كاري كنم كه به معشوقم نزديك شوم و گفته بودم كه من عاشق خدايم. مادر چه بسيار خوشحالم كه سعادت اين را داشتي كه چنين فرزندي را بزرگ كردي و در راه خدا قرباني كردي. اكنون كه من ميان شما نيستم و خداوند لياقت شهادت را نصيب من كرده است خود را لايق نمي‌دانستم كه چنين از امتحان خدا سالم بدر بروم. مادرجان چه بسيار شب‌هاي بود كه در كودكي هنگام سحر وقتي كه من زارزار گريه مي‌كردم تو بلند مي‌شدي و مرا آرام مي‌كردي و چه بسيار زحمت‌ها براي من كشيدي تا مرا به اين‌جا رسانيدي ديگر مرا ببخش كه چه بسيار ناراحتي‌ها برايم كشيدي مادرجان مرا ببخش كه نتوانستم ؟؟؟ اين جبران زحمات شما را انجام دهم.

وصيتم به خواهرانم: وصيت من به شما اين است كه شما هم زينب‌وار بايستيد و فريب اين از خدا بي‌خبران را نخوريد و رسالت خون مرا به‌دوش گيريد و از اين نسل به نسل‌هاي آينده انتقال دهيد شما اي خواهرانم در دعاي كميل و توسل شركت كنيد و امام و رزمندگان را دعا كنيد.

؟؟؟ و تو (خواهران و برادران مسلمان) بيدار و هشيار باش كه گول اين از خدا بي‌خبران را نخوريد و با چهره هزار چهره‌شان شك و ترديدي در دل‌ خود راه ندهيد كه شما همواره بيداريد البته اين سخنان من روي كساني است كه در گوشه و كنار زمزمه‌هاي مأيوسانه سر مي‌دهند و مي‌گويند بايد امام زمان(عج) بيايد و كار ؟؟؟ را درست كند وليكن منتظران او بايد بدانند كه امام زمان اول منتظر ماست تا شما را بشناسد. بنابراين قلب خود را پاك كنيد و هم‌چنان قرص و محكم برعقيده و ايمان خود استوار باشيد و زمان را براي ظهور حضرتش آماده و مهيا سازيد تا خداي نكرده با افكار نادرست، در دست كافران و منافقان قرار نگيرد و هم‌چنين دست از ياري امام امت برنداريد و بدانيد زمان، زمان امتحان است.

اي خواهران و برادران: بدانيد كه شما بنده خداييد پس از فرمان خدا سرباز نزنيد، زندگي كنيد براي خدا و در راه خدا و بميريد براي خدا كه مرگي باعزت است و همه شما نصرت كنيد خدا را تا نصرت دهد شما را و اطاعت از فرمان امام كنيد كه اطاعت از خداست و دعا كنيد براي امام كه هر چه شما بخواهيد من نيز همان را مي‌خواهم.

اي پدران و مادران: بدانيد كه فرزندان شما امانتي از طرف خدا نزد شما هستند و همراه اين امانت وظيفه است. پس در تربيت آن‌ها بكوشيد كه امانتي بزرگ است و خدا هرگاه خواسته باشد امانت خود را بگيرد صبر داشته باشيد كه اجر عظيمي در نزد خدا داريد.

وصيتم به پدرم: پدرجان من مي‌دانم كه شهادت فرزند براي پدر سخت است ولي چه كنم اكنون اسلام در خطر است. پدرجان من يادم نمي‌رود، هنگامي كه در جبهه زخمي شده بودم و در بيمارستان خوابيده بودم، چه بسيار شب‌هايي بود براي اين‌كه من ناراحت نشوم  تو در پاي تخت من نشسته بودي لحظه‌اي خواب نداشتي پدر از تو مي‌خواهم كه برادرم محسن را قاسم‌وار بزرگ كني و او را راحت بگذاريد تا او بتواند احكام اسلامي را بشناسد و نگذاريد فريب اين منافقان كوردل را بخوند و از اسلام جدا شود.

در آخر من از تمام دوستان و آشنايانم و هم‌چنين معلمين عزيز مي‌خواهم كه ان‌شاءالله من را ببخشند و برايم طلب آمرزش بخواهند. خداوندا تو گواهي كه هدف ما در اين جنگ اعتلاي كلمه حق و سرنگوني ستمگران است لذا اين مردم جواناني را از دست داده‌اند جز بهترين جوانان بودند و هدف‌شان حفظ وبرقراري اسلام و قرآن بوده پس آنان را پيروز كن.

                                                                                                             والسلام

                                                                                            فرزند شما عباس حكيميان

  •  عباس حکیمیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع