گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رضا حقیقی آرانی

جواد

بسیجی

کارگر

1346/06/01

1364/03/18

اشنویه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

رضا سال 1347ش در آران به دنيا آمد. دوران ابتدايى بود كه مبارزه‏ ى مردم به رهبرى امام خمينى قدس‏سره عليه رژيم ستم‏شاهى علنى شد. رضا سنّى نداشت كه همراه برادرش در راه‏پيمايى‏ها شركت مى‏كرد. با پيروزى انقلاب اسلامى ايران و شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران به نبرد با كفّار بعثى پرداخت. او پس از شهادت برادرش اصرارش به شركت در دفاع مقدس بيشتر شد و مى‏گفت: من نبايد بگذارم اسلحه برادرم روى زمين بماند.

رضا فردى مؤدب و با اخلاق پسنديده‏ى اسلامى و رفتارى گرم و صميمى داشت. وى سرانجام در عمليّات قادر سال 1364ش به فيض شهادت رسيد و به ديدار معبود خود شتافت.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم‌ الله الرحمن الرحيم و بسمه رب الشهد و صديقين

قال الله تعالي: ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

فرمود خداوند بزرگ گمان مبريد آن‌هايي كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده‌اند بلكه زنده‌اند و نزد خداوند روزي مي‌خورند. خداي رحمن،‌ خداي غفار، خداي كريم، خداي قادر، خداي عالم را شاكرم كه چنين توفيقي نصيبم كرد تا در جمع رزمندگان اسلام كه زاهدان شب و روز هستند حضور پيدا كنم. خدايا تو را شكر مي‌كنم و سپاس و ثنايت را گويم هرچند كه زبانم از ؟؟؟ آن‌چنان كه در شأن توست عاجز است. خدايا از اين‌كه اين توفيق را به من دادي كه تفنگ افتادة‌ شهيدم عباس را برادرم به جاي او در جبهه‌هاي حق عليه باطل حضور پيدا كنم شكرگزارم. خدايا تو را سپاس مي‌گويم كه توانستم به نداي حسين زمان خميني كبير در ؟؟؟ لبيك بگويم. بارالها اين هيچ نيست به غير از لطف تو و اگر دوباره لطف تو شامل حالم كني و ؟؟؟ شهادت را نصيبم گرداني پس حمد تو را باد و از اين‌كه مرا به اين ؟؟؟ بزرگ نائل آوردي سپاسگزارم و اما اگر از جبهه بازگشتم پس از تو مي‌خواهم حال كه جهاداصغر دادي، توفيق جهاداكبر را هم بدهي و مرا در آن موفق بداري. بارالها از تو ؟؟ يقين رهبر را عطا بفرمايي تا بتوانم با دشمنانت بدون هيچ سازش‌پذيري مبارزه كنم چون ؟؟؟ به خدا و قيامت باشد سازش با كفر ديگر معني ندارد. پروردگارا گناهان مرا و پدر و مادر مرا ؟؟؟ چرا كه اگر آنان نبودند ما فرزندان اسلام هم نبوديم كه در راه تو جهاد كنيم. خدايا ؟؟؟ نصيبم من كردي ممنونتم،‌ ممنونتم،‌ ممنونتم.

چند سخن با خانواده (پدر، مادر، خواهر،‌ برادرم): ؟؟؟ مادر مهربان هرگز زحماتي را كه شما براي من كشيده‌ايد از ياد نمي‌برم و از شما مي‌خواهم؟؟ اگر نتوانستم جبرانگر زحمات شما باشم از شما مي‌خواهم حالت انقلابي خود را حفظ كرده و در عزاي من ناراحتي به خود راه ندهيد و بدانيد كه لطف خداوند شامل شما شده است فرزندتان چنين لياقتي پيدا نموده تا در راه خودش شهيد و به كويش پرواز كند هم‌چون عباس ؟؟؟ هر دو اقتدا به شهداي كربلا نموده‌اند. خداوند به شما توفيق هرچه بيشتر عنايت بفرمايد. خواهران مهربانم درود و سلام من بر شما باد. در مرحلة‌ اول از شما مي‌خواهم كه در مصيبت‌ها ؟؟؟ صبر را پيشه كنيد كه خداوند در قرآن به صابرين بشارت داده است، دوم اين‌كه حجاب اسلامي ؟؟؟ نموده و هم‌چون حضرت زينب(س) پيام‌رسان خون شهدا باشيد.

سفارش به برادرانم: از شما برادران عزيز پوزش مي‌طلبم كه باعث زحمت فراوان شدم تا ؟؟؟ ما برادران خود (عباس و رضا) به زحمت افتاده‌ايد از شما مي‌خواهم كه مواظبت بيشتر از ؟؟؟ داشته باشيد و طوري رفتار كنيد كه پدر و مادر جاي خالي ما را احساس نكنند و اين‌كه در هر ؟؟؟ رهبر و ملت و انقلاب تشكيل مي‌شود. خالصانه و مخلصانه حضور پيدا كنيد و ؟؟؟ امر به معروف و نهي از منكر را فراموش نفرماييد.

؟؟؟ وصيت خود را با حديثي از مولايم حضرت اميرالمؤمنين علي(ع) به پايان مي‌رسانم ؟؟؟ او؟؟كم به تقوا الله و نظم امركم

مقتداي‌مان حضرت اميرالمؤمنين علي(ع) مي‌فرمايد: ؟؟؟ مي‌كنم به تقواي خدا و در مرحله اول و نظم در كارهاي‌تان در مرتبه دوم

                                                والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

                                                                                     رضا حقيقي آراني

  •  رضا حقیقی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع