گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدماشااله حسینی زاده

سیدرضا

بسیجی

1345/03/01

1364/06/18

اشنویه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

سيد ماشااله سال 1345 در بيدگل متولّد شد. تحصيلات ابتدايي خود را در مدرسه صباحي سپري نمود و در جلسات مذهبي اعم از مداحي و قرائت قرآن شركت مي كرد.

زماني كه انقلاب اسلامي به رهبري حضرت امام خميني(ره) شروع شد، او دوازده ساله بود. با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران در سال 1359 به سني رسيده بود كه تقاضاي اعزام به جبهه هاي حق عليه باطل را داشته باشد؛ ولي سن كم او باعث شده بود كه مانع اعزامش به جبهه شوند. بالاخره سال 1363 به جبهه اعزام شد و در عمليات بدر شركت كرد. در اين عمليات مجروح شد و پس از آن مجدداً در عمليات قادر در كردستان شركت كرد و  مفقود الجسد شد.

سيد ماشااله از اخلاق و برخورد خوبي برخوردار بود. در نماز جماعت شركت فعال داشت و در دعاي ندبه و كميل هم شركت مي كرد. اگر در جلسه اي حضـور داشـت كـه غيبت مي كردند مانع از اين گناه كبيره مي شد. در پايگاه بسيج حضوري مؤثر داشت و در ترغيب دوستان و رفقايش براي حضور در جنگ كوتاهي نمي كرد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسمه تعالی

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیهم فمنهم

من قضی نحبه و منهم من ینتظروا ما بدلوا تبدیلا

از مؤمنان جوانمردانی هستند که در عهد و پیمان خود با خدا راست گفتند. پس بعضی از آن‌ها به شهادت رسیدند و بعضی از آن‌ها در انتظار شهادتند و هیچ تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده‌اند.

با بهترین درود و پاک‌ترین سلام بر حجت بن الحسن المهدی آقا امام زمان(عج) و نایب بر حقش امام‌خمینی. درود بر خانواده‌های معظم شهدا و سلام بر امت غیور و قهرمان ایران.

و باز سلام بر حسین(ع) سرور شهیدآن‌که با فداکاری خود توانست کاخ ستمگران تاریخ را برای همیشه متزلزل نموده و با خون خود توانست درخت اسلام را آبیاری نماید.

سلام بر 72 تن شهید گلگون کفن کربلا و یاران امام حسین(ع) و سلام بر 72 تن شهیدان و یاران باوفای بهشتی مظلوم.

اعتقاد به این‌که او تنها خدای روی زمین و آسمان و خدای یکتاست و تمام پیامبرآن‌که از طرف او برای هدایت مردم بر روی زمین آمده‌اند و آخرین آن‌ها حضرت محمد(ص) می‌باشد و اعتقاد به دوازده امام و معاد و چیزهایی که از طرف او آمده، همۀ این‌ها بر حق است و تنها دین راستین اسلام است که بشر را رستگار می‌کند و انسان را به تکامل می‌رساند.

اما هدف از رفتن به جبهه خدمت به اسلام و یاری نمودن حسین زمان خمینی‌کبیر که به ندای هل من ناصر ینصرنی او جواب مثبت داده باشم و چه خوب راهی است که منادیش حسین است که به ما می‌آموزد در برابر ظلم باید ایستاد و تا آخرین نفس (نه) گفت هرچند ممکن است لطماتی از نظر مادی و اقتصادی وارد شود ولی باشد این راهی است که فلسفه‌اش فلسفۀ خون و شهادت است و پرچمدارش حسین بن علی است که در برابر ظلم یزید تا آخرین نفس جنگید.

و (نه) که سمبل مقاومت در برابر ظالمان بود و بر زبان راند و ما که پیرو مکتب حسین هستیم باید در برابر یزید و یزیدیان زمان یعنی صدام و صدامیان و آمریکای جنایتکار حسین‌گونه تا آخرین نفس بجنگیم و چون ما بر حق هستیم پیروزی از آن ماست و الآن کشور که یک کشور اسلامی است جنایتکاران جهان برای این‌که اسلام در این کشور تحقق پیدا نکند دست به انواع حقه‌ها و حیله‌ها زده‌اند که آخرین آن‌ها حملۀ نظامی به‌وسیله صدام است.

ولی همۀ این‌ها باید بدانند ملت ایران بهترین چیز را شهادت می‌دانند و در راهش همه چیز را می‌دهند. تمام این ملت همه طالب شهادت هستند و من برای تحقق اسلام به جبهه می‌روم اگر شهید شدم زهی سعادت و امیدوارم به فضل خدا این سعادت نصیب ما بشود و خون ناقابلی که دارم در این راه بدهم.

پروردگارا به‌سوی تو می‌آیم و امیدوارم که مرا قبول کنی و شهادت را نصیبم گردانی (که آرزوی همیشگی من است.)

پروردگارا با تو سخن می‌گویم و از تو می‌خواهم که رزمندگان اسلام را بر علیه کفر پیروز گردانی و به رهبرم که افتخار ماست طول عمر عطا کنی.

امام زمان(عج) می‌دانم که همیشه در سنگر رزمندگان اسلام ما را یاری می‌کنی از خدا بخواه که خمینی عزیز را صحت و سلامتی دهد و هم‌چنان بر دشمنان بخروشد و ابرقدرت‌ها را به لرزه درآورد. و چنین نسیم آرام‌بخش حکومت اسلامی را به گوش تمام مستضعفان جهان برساند.

پدرم مثل امام حسین(ع) صبر کن

مادرم مثل حضرت لیلا(ع) تحمل کن

و برادرانم مثل امام زین العابدین(ع) از دنبال کردن اهدافم را تا آن‌جا که در توان داری کوتاهی مکنید و خواهرانم مثل حضرت زینب(ع) شجاعت در مصیبت به خرج بده.

از همسر عزیز و استوارم کمال تشکر را می‌نمایم که شجاعانه شوهرش را برای جبهه رفتن آزاد گذارد. همسر باایمان و شجاعم هرچند که بیش از چند ماهی نبود که با هم ازدواج کرده بودیم و تو تازه عروس و من هم تازه داماد بودم، صبر را پیشه خود کن و به خدا توکل نما.

خداحافظ و نگهدار همۀ دوستان و آشنایان و هم‌محلی‌ها و همشهریانم.

والسلام علیکم و رحمه و برکاته

20/ 05/ 1364

یا حجت بن الحسن العسکری(عج)

در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم

بر آن امید دهم جآن‌که خاک کوی تو باشم

علی الصباح قیامت که سر ز خاک برآرم

به گفت و گوی تو خیزم به جست و جوی تو باشم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

رزمندگان اسلام نصرت و یاری فرما

 

 

 

  •  سیدماشااله حسینی زاده

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع