گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحمد حسین زاده آرانی

سیدصادق

بسیجی

محصّل

1344/11/01

1362/01/21

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

سيّد محمّد سال 1346ش در خانواده‏اى مذهبى در آران به‏ دنيا آمد. از اوان كودكى عاشق حسين عليه‏ السلام و اهل‏بيت عليه ‏السلام بود. دوران ابتدايى را با هزاران مشكلات خانوادگى به پايان رسانيد. تحصيلات راهنمايى او هم‏زمان با سال 57، اوج انقلاب ملّت ايران عليه نظام طاغوتى بود و معنا و مفهوم انقلاب خدايى را درك كرده بود. او باجديّت در پخش تصاوير حضرت امام و اعلاميه‏ هاى او كمك فراوانى مى‏كرد و مى‏گفت بايد انقلاب به پيروزى نهايى برسد و حكومت كثيف پهلوى نابود شود. سال دوم راهنمايى را به پايان رسانيد ولى به دليل مشكلات، مجبور شد مدرسه را براى مدّتى ترك نمايد. بعدا به كلاس‏هاى شبانه رفت و اكثر روزها به كار مشغول بود تا اين كه جنگ تحميلى عراق عليه ايران آغاز شد. در اين موقع با اصرار زياد در بسيج ثبت‏نام كرد و پس از يك ‏ماه كه در پادگان الغدير اصفهان به فراگيرى فنون نظامى پرداخت، در بهمن 1361ش عازم جبهه‏ هاى حق عليه باطل شد و در مرحله‏ى مقدّماتى عمليّات غرور آفرين والفجر شركت نمود. سرانجام در عمليّات ظفرمند والفجر يك با رمز «ياالله، ياالله، ياالله» جان به جان آفرين تسليم كرد و به سوى معبود خود پرگشود.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم رب الشهدا و الصديقين

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

گمان مبريد كساني‌كه در راه خدا كشته شده‌اند مردگانند بلكه آنان زنده‌اند و در نزد خداي‌شان روزي مي‌خورند.

«قرآن كريم»

اكنون كه موسي بر عليه فرعون در نبرد است و اكنون كه هابيليان زمان بر قابيليان شوريده‌اند و اكنون كه يزيد در فكر نابودي مكتب حسين(ع) است و اكنون كه نايب امام زمان(عج) تكليف ما را مشخص كرده است، با يك‌بار حضور خود در جبهه‌ها لبيك‌گوي حسين(ع) زمان باشيم.

«وصيتم به مادرم»، مادرم تو صبر و استقامت را پيشه‌كن با اين صبر و استقامت مي‌تواني پشت دشمنان اسلام را به لرزه درآوري و مانند ديگر مادران شهدا فرزندان خود را به راه حسين(ع) هدايت كني، افتخار كن كه خداوند چنين سعادتي به شما خانواده عنايت كرده است. مادرم اميدوارم كه شير پاكت را حلالم كني كه مرا به اين راه كشاند. مادرم اگر از من بدي ديدي مرا ببخش و حلال كن،‌ چون من هرچه دارم از تو دارم و بدون تو نمي‌توانم روز قيامت در درگاه خداوند سربلند كنم پس از من راضي باش تا خدا از من راضي باشد.

«وصيتم به پدرم»: سلام و درود به تو اي پدر مهربانم، پدري كه هرگاه اجازه رفتن به ميدان نبرد را از شما مي‌خواستم، ‌بدون هيچ  ناراحتي اجازه مي‌دادي چون مي‌دانستي كه اسلام امروز به ما جوانان نياز دارد. اميدوارم كه همان‌گونه كه در رفتن من به جبهه غمي نداشتي بر شهادتم نيز هيچ‌گونه ناراحتي نداشته باشي كه ان‌شاءالله نداري.

پدرم افتخار كن كه فرزندت چنين رشادتي و چنين شهامتي داشت و پدرم در آخر از شما مي‌خواهم كه مرا حلال كني و از من راضي باشي كه رضايت شما باعث رضايت ؟؟؟ خداوند مي‌شود.

«وصيتم به خواهرانم»: خواهرانم از شما مي‌خواهم كه مانند كوه مقاوم و استوار باشيد و پايم خون مرا زينب‌وار به جهانيان برسانيد و اگر نمي‌توانيد در جبهه‌ها حاضر شويد با حجاب خود پشت دشمنان اسلام را به لرزه درآوريد كه سياهي چادر شما از سرخي خون من براي دشمنان اسلام وحشتناك‌تر است و فرزندان خود را حسين‌وار تربيت كنيد كه دنبال‌رو راه شهدا باشند كه شهدا شمع محفل بشريتند.

«وصيتم به برادرانم»: برادرانم اميدوارم كه راه مرا ادامه دهيد راهي كه من پيموده‌ام راه حسين(ع) است و سلاحي كه از دوش من افتاده است شما برداريد و نگذاريد كه اين سلاح‌ها روي زمين بماند تا بتوانيد پاسدار حرمت خون شهدا باشيد.

«وصيتم به امت شهيدپرور»: سلام و درود به شما ملت شهيدپرور كه با مقاومت خود پشت دشمنان اسلام و جمهوري اسلامي را به لرزه درآورديد. درود خدا به شما كه به ريسمان الهي چنگ زديد و به نداي حسين زمان خميني بت‌شكن لبيك گفتيد. شما ملت شهيدپرور حافظ خون پاك و گرم شهدا باشيد، كه اين خون‌هاي گرم شهدا بود كه هم‌چون شمشيري بر قلب آمريكا و شوروي و ديگر ابرجنايتكاران شرق و غرب فرود آمد.

ملت شهيدپرور امروز قلب تپنده اسلام ولايت‌فقيه است كه در ميان شماست و اوامر اين رهبر گوش فرا دهيد و هم‌چون بنياني مرصوص در نمازهاي جمعه و جماعات شركت كنيد كه به قول امام‌مان مساجد سنگر است كه سنگرها را حفظ كنيد. امام را دعا كنيد و براي رزمندگان اسلام پيروزي طلب كنيد. و براي معلولين و مجروحين شفا بخواهيد و براي سران مملكت سلامتي بخواهيد و براي اسراي اسلام در عراق و در تمام جهان آزادي طلب كنيد كه خدا قول داده است كه ادعوني استجب لكم. در پايان از شما مي‌خواهم كه مرا ببخشيد.

ان تنصرالله ينصركم و يثبت اقدامكم.

                                                                         والسلام                                                            

  •  سیدمحمد حسین زاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع