گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی رضا حسنی

محمدتقی

بسیجی

فرهنگی

1349/01/01

آران و بیدگل

1365/10/21

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

على‏ رضا  حسنی در خانواده‏اى مذهبى  در آران به دنيا آمد. او تحصيلات ابتدايى و راهنمايى را در مدارس آران گذراند. پس از تحصيلات راهنمايى به عشق معلّمى، وارد دانش‏سراى مقدّماتى كهك قم شد و پس از يك‏سال بنا به فرمان حضرت امام خمينى قدس‏ سره مبنى برشركت آحاد ملّت در دفاع مقّدس، پس از گذراندن 75 روز آموزش عمومى نظامى و امدادگرى،آر.پى.جى ‏زن لشكر هفده على بن ابيطالب عليه ‏السلام شد و پس از شركت در عمليّات كربلاى پنچ در تاریخ 1365/10/21منطقه‏ ى شلمچه به شهادت رسيد.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

فرازى از وصّيت‏نامه‏ ى شهيد على‏رضا حسنى

... ما پاسداران روح‏اللّه با ياد حسين بن‏ على عليه ‏السلام به جبهه مى‏رويم و در راهى كه او جنگيد، ستيز مى‏كنيم و براى هدفى كه او كشته شد، جان مى‏دهيم.

 خدا را شكر مى‏كنم كه به من عمر داد تا رسيدن يوم ‏اللّه را درك كنم. اكنون يوم ‏اللّه ديگرى است پيرو يوم ‏اللّه حسين عليه ‏السلام در ميدان شهادت كه «هل من ناصرينصرنى» را سر داد. حسين جان، اگر در آن فضاى داغ و خونين كسى به فريادت نرسيد و نداى تو را لبيك نگفت، ما پيروانت در فضاى گرم و خونين ايران زمين دست مردانگى گرفته و به نداى غريب تو لبيك مى‏گوييم. حسين جان، لبيك اى پيشتاز و اى رهبر، لبيك. اين روش حقيقى است و بايد اين‏گونه باشيم.

  ....از مردم مسلمان هم خواهش مى‏كنم كه دست از يارى امام بزرگوار برندارند. امّت اسلامى، بداند كه اين انقلاب با خون شهداى زيادى به دست ما رسيده‏است. از آنها خواهش مى‏كنم اين بار سنگين را زمين نگذارند، چون در اين‏ صورت انقلابى كه به دست ما رسيد، به وابستگى كشيده خواهد شد...

 

 

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع